Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:26



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 lip 2019, 15:04 
*

Rejestracja: 04 lip 2019, 14:51
Posty: 2
Pojazd: Aprilia SR50
Witam serdecznie :)
To mój pierwszy post - dotychczas byłem bardziej czytelnikiem forum.
Jestem mega wdzięczny za pomoc jaką tutaj uzyskałem przy przywracaniu swojej APki do życia :D

Mam Aprilia SR50 AC aka "stara buda"
Dotychczas większość akcji serwisowych i odpalenie skutera po 4 latach stania w garażu (w takim stanie ją kupiłem) poszło sprawnie.

Problem pojawił się, gdy zaczął mi olej kapać z prawej lagi w przednim amortyzatorze.
Nowe uszczelki kupione - olej 15w Motula i do roboty.
Uszczelki sprawnie wymienione, lagi wyczyszczone.
Wg wielu postów z tego forum ilość oleju do każdej lagi do tego modelu to....... od 60 do 103ml :DDD
Postanowiłem, że wleje 103ml. Niestety po złożeniu wszystkiego mam gdzieś około 2cm skoku :D

Czy dobrze kombinuje i mam za dużo oleju? Zlać z każdej lagi tak jak stoi (bez rozbierania) po np. 20ml oleju odkręcając tylko dolne śrubki? Czy zrobić to skokowo i sprawdzać co 10ml?

A może ktoś wie i rozwieje wszelkie pytania i napisze ile wlać :D

Zdjęcia mojej apki, aby było wiadomo, który model (proszę się nie sugerować otorem na chłodnicę - front był chyba połamany i poprzedni właściciel zmienial ten element od wersji LC): https://www.dropbox.com/sh/yffh2hbvdsecp80/AAAqMFkLL8Isp1llSpTcxGwsa?dl=0

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Michał


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 04 lip 2019, 16:20 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wpisz w google: *aprilia sr tech manuals* i raczej znajdziesz w takim pliku odpowiedź na pytanie ile oleju. Obie te co podałeś wydają się być z dupy więc nie ufałbym żadnej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 lip 2019, 16:46 
*

Rejestracja: 04 lip 2019, 14:51
Posty: 2
Pojazd: Aprilia SR50
Szukałem :) dokładnmie do tego modelu nie ma - zagraniczne fora itp. Poddałem się. Najwcześniejszy model manuala jaki mam to pare lat pózniej - i w nim tez są 103ml.

Spuściłem po 25ml z każdej lagi i mam już 5,5 cm skoku, a więc znaczna poprawa - nie wiem ile powinno być - niestety nie zmierzyłem przed rozebraniem...
A jak tu być mądrym skoro manual mówi tak, a trzeba inaczej? Chyba, że w starej budzie widelec ma inną konstrukcję.

Korzystam z tego manuala - najbliższy mojemu modelowi
https://www.dropbox.com/s/svk9c59wpr4e8er/aprilia_sr_mina_servicemanual.pdf?dl=0

str. 72 - jak byk 103ml - aktualnie mam około 75ml i jest lepiej...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 lip 2019, 22:36 
*

Rejestracja: 22 cze 2018, 10:19
Posty: 95
Lokalizacja: Dobrzelin City
Pojazd: K2 50 i Rox 100
Imię: Emilian

Ostrzeżenia: 1
ja fabrycznie mailem 70ml i było ok Jeszce zależy jaki olej. ja wlalem zwykły olej sprezarkowy i śmiga już 1.5 roku




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy