Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 16:30



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 23 mar 2020, 5:27 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 3:58
Posty: 2
Pojazd: Yamaha Booster 96
Witam wszystkich. Mam dwa pytanka. Posiadam od lat kilku (3, 4 lata) jak w tytule yamaszke 96r. po lekkim tuningu przez poprzedniego właściciela. Ogółem bez awaryjna przez cały ten czas ale w końcu nadeszła chwila by wymienić tzw. "silentblocki" kołyski silnika. Zdjęcia lepiej zoobrazują w czym jest problem ale tak po krótce: Tulejki są tak bardzo wyrobione, że nie jestem w stanie określić w jaki sposób powinienem zamontować nowe tulejki by nie zrobić tego źle. Zapewne ktoś z was ma to już za sobą i będzie w stanie podzielić się ze mną wiedzą w tym temacie.

Drugi problem wygląda tak. Ostatnio pojechałem zatankować i wszystko było okej aż tu nagle yamaszka nie chciała jechać, nie chciała wkręcić się na obroty przez co jechałem z 15-20 km/h. Myślałem, że coś z mieszanką i stawałem co chwila by pobawić się śrubką od mieszanki ale nic to nie dawało. Generalnie to rozbierałem skuter nie raz na części pierwsze (poza rozpaławianiem karterów, zdejmowania magneto) i znam ją na wylot ale potrzebuję porady. Oczywiście internet przeszukałem ale chciałbym by może ktoś był w stanie mnie nakierować, czy tam sprecyzować co może być tego przyczyną. Oczywiście może to być: fajka (wymieniłem), świeca (wymieniłem na starą, ale sprawdze to jeszcze), okablowanie typu masa (sprawdzę dokładnie bo nie miałem czasu ale obstawiam, że jest wszystko ok) i dwie najgorsze opcje, jednocześnie chyba najprawdopodobniejsze, czyli iskrownik czy tam stator (wiadomo ocb) i cewka zapłonowa. Dużo jest tematów na forum o tym, przeszukiwałem forum nie raz i nie tylko w tych kwestiach ale wolałbym uniknąć nie potrzebnej wymiany iskrownika czy tam całego statora.

opcje typu regulacja gaźnika, jakieś dysze i podobne odpadają bo wszystko było okej (oczywiście wyczyszcze gaźnik ponownie przed zamontowaniem) , z resztą znam już troche swój skuterek i raczej to nie to.

Edit:
Może inaczej zadam pytanie. Czy prądnica (czyli iskrownik , magneto, impulastor powiedzmy) może być przyczyną? Czy w tej sytuacji raczej stawiać na cewke\przewód zapłonowy. Dodam, że cewka ma logo Yamahy więc prawdopodobnie siedzi tam od 96 r.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 24 mar 2020, 0:27 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Zatankowałeś czystą? Rozumiem że nie ma tam dozownika, mieszankę robisz w kanistrze przed wlaniem do baku? Jak nie to to może być problem, oleju za dużo zaciągnął. Jakby to była wina zapłonu to sam by gasł a nie gaśnie. Ile kompresji ma cylek?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 mar 2020, 2:24 
*

Rejestracja: 08 sie 2016, 3:58
Posty: 2
Pojazd: Yamaha Booster 96
Fakt, china tłok nie ma łatwego życia i planuje kolejny remoncik ale wątpie, że się skończył, to nie pierwszy mój tłok w sumie. Tak na prawde rzeczywiście próbuję sobie przypomnieć moment dolewania mieszanki do baku i nie potrafie sobie tego zobrazować/przypomnieć ale już tyle razy tankowałem, że mam to w nawyku maksymalnie i szczerze wątpie by mi się to przytrafiło. Odpala od razu za każdym razem. Nie wiadomo ile kompresji no bo nie sprawdzałem, jest to już któryś tłok/cylinder z kolei no bo robię sobie remoncik raz na jakiś czas gdyż poprzedni zestaw polini zatarł się mojemu koledze. Mieszanke oczywiście samemu samemu robie, nie ma dozownika. Zakupię cewke i jak dalej będzie problem to od razu wymienie tłok bo leży w garażu i czeka kolejny china na zamontowanie.


kuurła panowie nie ten dział.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy