Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:49



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 07 kwie 2020, 18:37 
*

Rejestracja: 04 kwie 2020, 19:02
Posty: 13
Pojazd: Keeway Ry8
Witam, jak w temacie, planuje hobbystycznie podkręcić trochę swojego keeway. Zamówiłem tłumik leovince zx na początek ale mam pytanie odnośnie obrotów. Na stopkach skuter osiąga max 9000 obrotów, czy to jest moduł odblokowany czy zablokowany?
Maksymalna prędkość wynosi 60 - 65. Chciałbym żeby chociaż jechał to 80 i tu kolejne pytanie. Po tłumiku co radzicie wymienić żeby skuter był trochę szybszy? Coś czytałem że te po 2008 roku z elektronicznym obrotomierzem mają jakieś krótsze przełożenia, czy to prawda? Pozdrawiam

-- 07 kwie 2020, 18:37 --

Podpowie ktoś coś?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 19 kwie 2020, 16:39 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 17:34
Posty: 1095
Lokalizacja: pdk
Pojazd: Keeway Flash '07 | Corolla E12
Dalszy etap tuningu to wariator, jeśli nie chcesz wchodzić w duże koszty.




_________________

Motoforce 50cc, Tecnigas Next, Malossi Multivar (hebo niebieskie +1500rpm, hebo +60, pasek Polini Speed)
v-max 70km/h GPS | 3,5l/100km
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 kwie 2020, 22:01 
*

Rejestracja: 04 kwie 2020, 19:02
Posty: 13
Pojazd: Keeway Ry8
Udało mi się kupić wydech metrakit hand made, założyłem dysze 75, skuter dostał kopa ale prędkość nadal kiepska, niecałe 70, dodam że rolki to 4 gr i myślę wrzucić jakieś większe. Jaki wariator możesz polecić do trgo skutera? Nie wiem czemu te przed 2008 rokiem jechały normalnie odblokowane ok 80 a mój kopa ma sporo lepszego ale jest wolny




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 kwie 2020, 7:00 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 17:34
Posty: 1095
Lokalizacja: pdk
Pojazd: Keeway Flash '07 | Corolla E12
Sprawdź sytuację na innych rolkach, u siebie np. przy malossi multivar mam 6g. Testowałem 5g i już osiągi spadały, szczególnie vmax bo przyspiecha była spoko. Wariator każdy markowy da efekt. Dobrze się spisuje malossi i polini. Hebo NG jest trudniejsze w regulacji i lubi lekkie rolki.
Na pewno nie licz że założenie sporo cięższych rolek da lepszy efekt. Przerabiałem to u siebie i przy 7g było słabo. Z regulacją to kwestia znalezienia kompromisu.
To że osiągasz 70kmh mnie nie dziwi. Starsze keeway podejrzewam zawyżały prędkość, bo np w moim nie ma istotnej różnicy pomiędzy tym co na blacie a wg GPS. Może być jeszcze różnica na module. U siebie nie zmieniałem bo nie wygląda na blokowany, na stopkach kręci wysokie obroty bez efektu sztucznego odcięcia




_________________

Motoforce 50cc, Tecnigas Next, Malossi Multivar (hebo niebieskie +1500rpm, hebo +60, pasek Polini Speed)
v-max 70km/h GPS | 3,5l/100km
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 kwie 2020, 9:11 
*

Rejestracja: 04 kwie 2020, 19:02
Posty: 13
Pojazd: Keeway Ry8
Z tym gpsem masz w 100 % rację, różnica 2 km z tego co patrzyłem. Na stopkach mój łapie po wymianie wydechu 9300 obr więc trochę więcej niż wcześniej, jeszcze planujesz zmienić sprężynki na sprzęgle i centralna ale to za pewnemu poza lepszym ruszaniem nic nie da, a powiedz mi warto kupić wario używane czy lepiej nowe?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 kwie 2020, 15:50 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 17:34
Posty: 1095
Lokalizacja: pdk
Pojazd: Keeway Flash '07 | Corolla E12
Zbyt słaba sprężyna centralna przyniesie ci muła w pewnych zakresach obrotów, sprężynki sprzęgła to już tylko kwestia przyspieszenia. Osobiście nie wyobrażam sobie 2t bez mocniejszych sprężynek.
Z używanym wario wszystko zależy jak trafisz. Swojego malossi kupował jako egzemplarz podobno po nalocie 150km. Co do tego miałem wątpliwości ale działa do dziś. Jeśli trafisz kompletny egzemplarz w dobrej cenie możesz się zdecydować. Na swoim mam zrobione ponad 7.5 tys km i jak w zeszłym sezonie go przeglądałem to trzyma się idealnie. Ważne aby mieć wysokiej jakości pasek napędowy. Tani szybko narobi pyłu wewnątrz i zużyje się co pogarsza vmax w pierwszej kolejności.




_________________

Motoforce 50cc, Tecnigas Next, Malossi Multivar (hebo niebieskie +1500rpm, hebo +60, pasek Polini Speed)
v-max 70km/h GPS | 3,5l/100km
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 kwie 2020, 20:51 
*

Rejestracja: 04 kwie 2020, 19:02
Posty: 13
Pojazd: Keeway Ry8
Rozumiem sprężynę zamówiłem niebieska a sprężynki czerwone, powiem tak dzisiaj wrzuciłem na próbę rolki 6 gr i porażka, na 4 gr przyspieszał bardzo ładnie, wydaje mi się ze nawet mógłby być ciut lżejsze dlatego zamówiłem na próbę 3,5 gr. Rozglądam się cały czas za wario ale nowy mi się trochę nie kalkuluje tymbardziej że robię to bardziej hobbystycznie. A co sądzisz o top racing next generation? Widzę że opinie na wporzadku i nowego można wyrwać za 200 zł, to jest taki maks jaki chce przeznaczyć, jest poloni speed controk za 140 ale opinie są kiepsko




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 kwie 2020, 5:30 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 17:34
Posty: 1095
Lokalizacja: pdk
Pojazd: Keeway Flash '07 | Corolla E12
Z dwojga złego jeśli miałbym wybierać polini vs top racing brałbym zdecydowanie polini. Top racing miał zawsze opinie producenta przeciętnej jakości, poziom np WM. Rolki do serii wario max to 4.7g przy sport wydech. Ale i tak bez mocniejszej sprężyny nie wystarczy to.




_________________

Motoforce 50cc, Tecnigas Next, Malossi Multivar (hebo niebieskie +1500rpm, hebo +60, pasek Polini Speed)
v-max 70km/h GPS | 3,5l/100km
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 maja 2020, 19:06 
*

Rejestracja: 04 kwie 2020, 19:02
Posty: 13
Pojazd: Keeway Ry8
Ok sprężynę zamówiłem niebieska i sprężynki czerwone, jutro wrzucę i zobaczę jak to będzie grało :) tak czy owak wario jak się jakieś trafi to kupię bo to jednak przeniesienie napędu więc sprawa najistotniejsza

-- 30 kwie 2020, 22:05 --

No więc tak, założyłem rolki 3,5, niebieska sprężynę centralna i czerwone sprężynki sprzęgła i tu pojawia się problem, ładnie rusza z miejsca ale niestety później muł i nie wkręca się za dobrze na obroty, co może być przyczyną? Za lekkie rolki? Na 4 gr chodził zdecydowanie lepiej i wkręcał się na większe obroty. Dodam że centralna sprężyna okazała się bardziej miękka od oryginału, powinna taka być?

-- 04 maja 2020, 19:06 --

Trochę go chyba podkręcę, planuje założyć jakąś chińska 706,wiem że są kiepskie ale najwyżej wymienię, seria gaźnik wystarczy z większą dysza czy większy gaźnik?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy