Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:35



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 gru 2018, 21:51 
*

Rejestracja: 04 wrz 2018, 21:58
Posty: 4
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle
Pojazd: aprilia leonardo
Witam. Zakupiłem niedawno skuterka jak w tytule. Jest tam blokada na 85 km/h. Ktoś może miał już jakieś doświadczenia na czym tam montują te blokady? Zakupiłem drugi moduł ale dalej to samo. Może być że drugi też jest zablokowany? Czy może być zły wymiar paska? jest tam teraz zamontowany ventico st 985. rolki są 9g.Pomoże ktoś?

-- 08 wrz 2018, 6:35 --

Wymieniając ten oryginalny moduł patrzyłem czy gdzieś coś jeszcze nie jest dopięte ale nic nie było. Gaźnik wyczyszczony,dysza główna 107,5.Zamówiłem już 120,to nie majątek a sprawdzić warto. w króćcu czysto, w filtrze powietrza tak samo.Jedyne co nie sprawdziłem to wydech.Jutro go zdemontuję i zobaczę. Pozostaje później tylko pasek i rolki które też już zamówiłem. Zakupiłem jakiś zestaw rolki i i pasek jakieś no name ale przynajmniej będę miał jakieś porównanie.Może akurat pasek jest za krótki albo rolki odgrywają tak dużą rolę. Do 85 km/h przyśpiesza jak wściekły a potem stoi. Dam jutro znać co z wydechem.

-- 08 wrz 2018, 6:36 --

Podniosłem iglicę o jedno wycięcie do góry i rozwierciłem delikatnie na wariata dysze główną, rezultat to z 85 - 90 kmh prędkość maksymalna wzrosła do równiutkich 100.a więc postęp. Czekam na dyszę 120 i zobaczymy co dalej. Tłumik ściągnąłem ale na kolektorze czysto, chyba że w samej puszce coś może być w co wątpię. Jak dojdą części to napiszę jak dalej. Pozdrawiam.

-- 22 wrz 2018, 18:28 --

Mały update. Wsadzenie dyszy 120 nic nie dało,nawet pogorszyło sprawę.założyłem więc z powrotem lekko dłubnięty oryginał.świeca jest koloru kawa z mlekiem a więc ok. wymiana paska również ni nie dała.będzie na zapas. Zmiana rolek z 9g na 10,7 również nie zwiększyła prędkości maksymalnej,zmieniła natomiast charakterystykę przyspieszania.Mnie osobiście bardziej pasuje 9g. W przyszłym miesiącu wymiana wariatora na malossi multivar 2000.Później remont przekładni,przy okazji zakupię dłuższe przełożenie pierwotne z polini. Później mam w planach gaźnik 30mm z naraku,bo może w nim też coś jest nie tak.A na wiosnę jeżeli budżet pozwoli zestaw 179ccm z malossi. Jak będę coś dłubał i poprawi to coś w osiągach to na pewno się podzielę opinią.Pozdrawiam.

-- 26 wrz 2018, 12:12 --

Dzis dotarł przeciwtalerz z polini, bo stary miał już wyrobione rowki i ogólnie był już zajechany. Od razu go zamontowałem. Skróciłem też tuleje wariatora jakieś pół milimetra, bo gdzieś wyczytałem że za długa tuleja to też może być blokada. Moja tuleja miała 49,5mm długości. Efekt jest od razu. Skuter ma takie samo przyspieszenie ale prędkość maksymalna wzrosła do 115 a więc duża zmiana.

-- 22 gru 2018, 21:51 --

Jest malossi :) po świętach ściągam silnik :) Wesołych świąt :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 26 kwie 2020, 20:50 
*

Rejestracja: 22 sie 2019, 21:55
Posty: 4
Pojazd: zzipp el trapo 125
Witam, mój skuter też jedzie 85km/h. Od czego mam zacząć ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy