Dzisiaj jest 29 mar 2024, 9:51



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 maja 2020, 11:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2020, 12:18
Posty: 1
Lokalizacja: Pruszków
Pojazd: Aprilia Sr 50 WWW 2000r.
Imię: Filip
Cześć wszystkim,

Błagam was o pomoc, bo moja głowa już się przegrzała...

Od chyba 8 lat mam Aprilia Sr 50, chłodzony powietrzem, 2000r. (najczęściej oznaczany jako Sr 50 WWW). Wyprodukowany we Włoszech, wersja A0 (?)

Jakiś czas temu postanowiłem spełnić dziecięce marzenie i skuter jest w trakcie odbudowy. Już zregenerowałem całkowicie silnik (nowy cylinder, pierścienie, łożyska, korbowód, uszczelki gaźnika, płyny itd. itd.)

Problem jest, że pasek jaki mam jest bardzo stary i wydaję mi się, że wartoby było go odświeżyć.

Problem jest taki, że nie mam pojęcia jaki powinien być oryginalny pasek. Ten, który mam to 738x16,5x28E Bando, ale NIGDZIE nie mogę owy pasek znaleźć. Gmoto, Mieloch i inne sklepy z częściami podają, że pasek do tego skutera powinien być 747x16,5x30. Co o tym sądzicie? Czy takie wymiary będą działać?

Katalogi Aprilia podają, że 738 ma być ori... widzicie więc w czym tkwi problem...

I rolki jakie mam w skuterze są wagi... 4.5g... i nigdzie też nie mogę znaleźć informacji jakie powinny być rolki do tego modelu. Pomoże ktoś? Mieloch podaje, że 5.5g, aczkolwiek katalogi, że 8.1g... Boże jaki ból p*py mam z tymi informacjami.

Po prostu chce się dowiedzieć co w tym skuterze powinno być a co nie. Skuter wolno startuje a przyczyn może być wiele (od gaźnika aż po paska), więc po prostu chce się dowiedzieć co jest ori a co nie.

Z tego co kojarzę to skuter ten nie jest "typową" Aprilią, w sensie, że ma minimalnie więcej koni niż inne z tego rocznika, ale po 20 latach ciężko sprawdzić dokładnie informacje.

Ewentualnie, gdyby ktoś coś mógł zasugerować, byłoby świetnie. :)

Dziękuję wam bardzo za pomoc i pozdrawiam was serdecznie.

-- 06 maja 2020, 11:25 --

Dostałem info, że ponoć ten 747 jest w porządku, gdyż producenci różnie mierzą długości (np od wewnątrz, zewnątrz itp.) więc dam znać niedługo jak tam nowy pasek.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy