Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 maja 2020, 16:30 
*

Rejestracja: 04 sty 2020, 18:41
Posty: 14
Pojazd: Baotian bt49qt-7
Witam mojemu skuterowi zadziała sie niestety przykra sytuacja spadł lańcuszek rozrządu poprostu jest juz wyciągnięty założyłem nowy łancuszek napinacz slizgi zmieniłem pierścienie i wszystko było ok skuter palił moc miał jak przed spadnięciem łancuszka lecz po 10km zaczoł kopcić na niebiesko rozłozyłem pierscienie jak nowe dalej sprężyste lecz zauważyłem odbicie jakby pierścieni na cylindrze (foto w linku) i teraz nie wiem co by tutaj zmienić lub jak to zdiagnozować może uszczelniacze zaworowe czy cos tego typu podrzućcie jakis pomysł pozdrawiam was serdecznie.

zdjęcie cylindra https://imgur.com/a/YoQAtve

więcej zdjęc moge wysłac jeżeli będzie potrzeba


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 maja 2020, 19:18 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
To nie przypadkiem zjechany nicasil do alu? Szaro to widzę...Zrób zdjęcie pod światło.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 maja 2020, 21:57 
*

Rejestracja: 04 sty 2020, 18:41
Posty: 14
Pojazd: Baotian bt49qt-7
jutro cykne mu zdjęcie pod światło dużo bym stracił mocy jakbym wsadził taki cylinder zostawiając tamten tłok z airsala a kupując taki cylinder niedługo ten skuter sprzedaje a nie chce juz w niego pieniędzy ładowac lub jakis cylek mogłbys mi polecic 50mm lub jakis powyzej zeby dało by sie go fajnie wyregulować.Czy da rade jeszcze tego airsala uratować no bo z kopceniem no to nie bede jezdził chyba te to coś od głowicy jak myślisz co zrobić najlepiej według ciebie daj propozycje


https://allegro.pl/oferta/cylinder-tuni ... 9234918234

-- 21 maja 2020, 21:57 --

mój setup na ten moment jest:
rolki 7.5g wariator wm motor
sprzęglo spręzynki zółte
taka sprężyna centralna:
https://allegro.pl/oferta/sprezyna-cent ... YWYwNDk%3D

głowica 47mm (na tej jezdziłem) mam jeszcze starą głowice od 50ccm
gaznik cvk 18mm
dysza 85 stożek fajnie sie to zbierało paliło gume na asfalcie bez wiekszego problemu




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 maja 2020, 10:16 
*

Rejestracja: 19 lis 2019, 12:05
Posty: 44
Pojazd: barton falcon
Kopcenie na niebiesko to spalanie oleju i to się nie zmieniło chyba przez ostatnie 30 lat więc szukałbym miejsca gdzie dostaje się olej do cylindra i na myśl pierwszą przychodzi mi uszczelniacze zaworów .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 maja 2020, 22:25 
*

Rejestracja: 04 sty 2020, 18:41
Posty: 14
Pojazd: Baotian bt49qt-7
Widziałes tą wżere na cylindrze może przez to też spalać olej jak myślisz ?

-- 22 maja 2020, 22:18 --

czy te wżery nie mają nic do spalania oleju ?

-- 22 maja 2020, 22:25 --

da sie ten cylinder w jakis sposób jeszcze naprawic ? po majstrowemu ? zeby tylko jeszcze troche przejezdzic ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 maja 2020, 9:55 
*

Rejestracja: 19 lis 2019, 12:05
Posty: 44
Pojazd: barton falcon
Widziałem ale trochę zdjęcie kijowe bo nie widać czy jest gładź czy chropowate wżery natomiast ten rant u góry to normalne w cylindrach bo do tego miejsca dochodzą pierścienie i nawracają więc to miejsce zawsze jest narażone , skupiłbym bym się na uszczelniaczach zaworów .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 maja 2020, 7:22 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Ja jeszcze dodam , że jeśli odwrotnie zamontujemy tłok to objawy mogą być podobne ( dlatego jak będziesz składał to pamiętaj - napis IN na tłoku powinien być w stronę zaworu ssącego i uszczelniacze zaworowe też zmień :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2020, 21:58 
*

Rejestracja: 04 sty 2020, 18:41
Posty: 14
Pojazd: Baotian bt49qt-7
niestety złozyłem silnik po wymianie uszczelniaczy zaworowych dalej kopci jak wsciekły wyslac zdjecie tłoka i pierscieni moze cos mi poradzicie te przetarcia to są wżery czuć pod palcem i to bardzo 3 nawet takie

-- 04 cze 2020, 21:58 --

halo koledzy dacie odpowiedz czy ten cylinder jeszcze nadaje sie to uzycia moze wymienić tłok z airsala ? jeszcze takie pytanie jaki prąd idzie do elektrycznego ssania ac czy dc ? odpowiedzielibyście bo potrzebuje szybko ten skuter zlożyc ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 cze 2020, 20:48 
*

Rejestracja: 27 paź 2019, 21:34
Posty: 8
Pojazd: Co dzień inny
Jak ma głębokie wżery cylinder to chyba jasne że pierścienie nie zgarną oleju z cylindra i przedostaną się do komory spalania, co do ssania to jak po przekręceniu kluczyka można włączyć światła to masz DC, i napięcie na ssanie również dochodzi, jak się mylę niech ktoś poprawi, wiem że u kolegi tak to działa.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy