Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:55



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 15 gru 2014, 12:54 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 10:40
Posty: 144
Pojazd: Matrix
Na forum jest parę poradników jak regulować gaźnik. Niektóre dość skomplikowane i czasochłonne, z powtarzającym cyklem zerkania na kolor świecy, co jest moim zdaniem zbędne, dlatego postanowiłem zrobić własny poradnik i metody które sam stosuję.

Trochę teorii:
Na początek objaśnię czym jest, dobra regulacja gaźnika. Na pewno w jej skład będą wchodzić:
- małe spalanie ( zdecydowanie mniejsze niż samochody osobowe ) No chyba że chcemy zbudować skuter racing-owy
- odpowiednia dawka mieszanki ( o tym niżej )
- na obrotach jałowych koło jest nieruchome
- szybkie wchodzenie na wysokie obroty
- przy odkręcaniu manetki skuter zachowuje się tak samo ( przyśpiesza )

Żeby te wszystkie podpunkty dało się ze sobą połączyć i cieszyć się jazdą, bez dławienia, gaśnięcia itp zjawisk złej regulacji, potrzebna nam jest większa wiedza na temat waszych maszyn. Przykładowo jeśli mamy cylinder midrace 70cc to wypadałoby zmienić gaźnik na większy, albo bawić się dyszami. Wiele osób natomiast kupuje nowy gaźnik i myśli że problem będzie rozwiązany. Nic bardziej mylnego, nigdy nie wiemy jakie dysze producent wkręcił nam do gaźnika i jednym będzie chodził lepiej a innym nie. Z mojego doświadczenia, do gaźnika 17.5mm wsadzili mi dyszę 95 i nijak się na tym jeździć dało nprzy sporcie 50cc.
Do tego dochodzi filtr powietrza. Skoro mamy większe dysze, bo cylinder wymaga większej ilości paliwa, to żeby dawka była odpowiednia, nie możemy zapomnieć o filtrach z lepszą przepustowością powietrza. Czyli stożkach, jednak nie wszystkie się nadają, jedynie fajnie wyglądają. Niektóre można by było zastąpić zwykłą gąbką do tablicy w plastikowym pojemniku po lodach :D
W większości przypadkach seryjny filtr będzie sprawował się najlepiej i może być dobrą bazą do regulacji, żeby potem go zmienić na stożek.

Każdy natomiast posiada inne części, silniki są różne, więc nie da się napisać na jakich dyszach najlepiej będzie wam chodziło, ale tak mniej więcej.
Jeżeli mamy 50cc serię lub sporta to dysze 40-60
Jeźeli mamy 70cc chinczyka lub sporta i wyżej to dysze 70+
Nie zapominając o dyszach wolnych obrotów, które nie powinny być za duże i na odwrót od dysz głównych

Teraz praktyka:
Jeśli już dobraliśmy odpowiednie dysze
1.Ściągamy filtr powietrza
2.Zakręcamy śrubkę mieszanki, do oporu, bo w środku jest sprężyna, uszczelki itp które mogą uniemożliwiać dokręcenie i może nam się tylko wydawać że jest zakręcona, więc dokręcamy ile wlezie, uważając, żeby nie zjechać gwintu śrubki.

Zatykamy miejsce filtra powietrza 2-3 palcami, zostawiając lukę między nimi i kopiemy skuter, aż odpali. Będziecie czuć między palcami ssanie powietrza. To znak że silnik pobiera mieszankę i że wszystko w porządku. Kiedy odpali może mieć wolne obroty, więc możemy już wziąć palce i obroty wzrosną. Tylko uwaga żeby nie odjechał ;] więc regulujemy śrubką mieszanki maksymalne obroty jałowe, tak żeby koło się nie kręciło.
Teraz dopiero zakładamy filtr powietrza, obroty powinny spaść, z dobrym filtrem nawet powinien zgasnąć, więc odkręcamy mu mieszankę o pół obrotu i kopiemy, aż odpali, jeśli nie to jeszcze raz pół obrotu.
Kiedy w końcu odpali, regulujemy jeszcze obroty jałowe, śrubką od wolnych obrotów i skuter mamy gotowy do jazdy.
Jeździmy trochę, parkujemy i sprawdzamy kolor świecy. Na pewno będzie kawa z mlekiem, jeśli nie i na przykład będzie mokra tzn że źle dobraliśmy dyszę i cały cykl od nowa.

Mam nadzieję że wam to pomoże i zaoszczędzicie sporo czasu na regulacji.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 22 gru 2014, 16:20 
**

Rejestracja: 24 sie 2014, 23:36
Posty: 350
Pojazd: yamaha aerox
a jesli np wstawiłem dysze do gaznika 21 82 -2 gi zabek na iglicy od gory powietrze skrecone na maxa i kolor jest kawa z mlekiem to bedzie dobrze [kawa z mlekiem odpowiednia ilosc powietrza do paliwa] ale mi pali jak smok nadal i sie zastanawiał czy nie przez to ze śrubka od powietrza skręcona na maxa
6l przy jezdzie bardzo płynnej 60-70 max a przy katach ok 10

dodam ze nie wiem czy to przez gaznik czy sprzegło szarpie ale gdy jade 60-70 to mam tylko mm manety przekreconej i tak troche szarpie dławi[ nie jedzie płynnie ] natomiast jak dam mu wiecej manety to odrazu idzie płynnie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 sie 2020, 17:56 
*

Rejestracja: 10 sie 2019, 3:33
Posty: 5
Pojazd: skuter
"więc regulujemy śrubką mieszanki maksymalne obroty jałowe, tak żeby koło się nie kręciło."
Śrubką mieszanki? Nie śrubką wolnych obrotów?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy