Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:53



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 28 mar 2022, 21:01 
*

Rejestracja: 26 wrz 2021, 20:33
Posty: 4
Pojazd: Honda
Witam,

zakładam nowy temat w związku z tym iż nie mogę sobie poradzić z poprawnym montażem sprzęgła w silniku Morini 50cc (silnik z Rieju MX 50cc).

Po raz 4 montuje tam sprzęgło odśrodkowe, które po kilku przejazdach rozsypuje się i ponownie muszę je składać.

Składam je wg. schematu znalezionego w sieci, problemem jest prawdopodobnie montaż dzwona, który ma być zamontowany na tulei ślizgowej (chyba z brązu). Sprzęgło na wielowpuście.

Tak więc składam wszystko jak na schemacie (również z podkładkami, tuleje z brązu kupuję jak w oryginale, niestety tak jakby tuleja się wyrabia dość szybko, dzwon chodzi krzywo i zazwyczaj rozwala się sprężyna trzymająca szczęki sprzęgła i wszystko staje.
https://www.oemmotorparts.com/en/genuine-oem/rieju/engine/morini-tav-50cc-engine/2005/engine-tav-c
Proszę poradźcie jak to złożyć by podziałało dłużej, może ktoś ma na to jakiś patent??


Wiem że części do silnika nieosiągalne praktycznie, wał owszem już nie nowy.

Do tej pory wymieniłem też tłok na taki z Hondy Bali i sprężanie jest ok, dzisiaj jeszcze rozebrałem całość by wymienić łożyska i uszczelniacze, ale nadal nie mam pomysłu na to sprzęgło .....


może ktoś coś???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy