Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 18:31



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 mar 2022, 9:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2022, 20:00
Posty: 7
Lokalizacja: Mazowieckie
Pojazd: Junak 104 2t 50cc
Imię: Karol
Witam, mam problem z moim skuterkiem junak 104 2t, a mianowicie po nocy gdy próbuję uruchomić skuterek muszę się nakopać 5-10 min i zaczyna łapać ale tak jakby dopiero paliwo dochodziło i musze znowu z 5 razy kopnąć, żeby zagadał porządnie. Dodatkowo jak skuter np. był odpalany o 7 rano, to bez problemu z rozrusznika pali o 19 tego samego dnia ale z rana następnego dnia już nie.

Skuter świeżo po remoncie ok. 250km przejechane, wlewam lekko większą mieszankę niż normalnie około 22-23ml na 1L paliwka, gaźnik jest wyczyszczony porządnie, wszystkie kanały czyste, mieszanka prawidłowa, świeca kawa z mlekiem. Myślę, że może to być winna membrany ssącej ponieważ leciutko przepuszcza światło ale to naprawdę w bardzo małym stopniu lub automatu ssania, ponieważ gdy skuter odpali to przez około 1-2min skuter pracuje na wysokich obrotach takich, że skuter sam chce jechać.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 27 mar 2022, 18:31 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Wagon pisze:
ponieważ gdy skuter odpali to przez około 1-2min skuter pracuje na wysokich obrotach takich, że skuter sam chce jechać


To akurat normalne taka rola ssania. Stawiałbym na ten zawór.




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 mar 2022, 14:56 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2022, 20:00
Posty: 7
Lokalizacja: Mazowieckie
Pojazd: Junak 104 2t 50cc
Imię: Karol
zmieniłem membranę na nową, nadal to samo.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 kwie 2022, 16:01 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Odstawanie membran na 1mm nie powoduje znaczącego utrudnienia odpalenia skutera. Kręcenie kołem na ssaniu i podwyższone obroty w chinolach 2t to norma. Nie bez przyczyny pojazd musi się nagrzać przed jazdą. Kto robił ten remont silnika i jak? Na szybko i na odwal czy osoba doświadczona? Ile wynosiła kompresja po montażu cylindra a ile wynosi teraz ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 kwie 2022, 19:45 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2022, 20:00
Posty: 7
Lokalizacja: Mazowieckie
Pojazd: Junak 104 2t 50cc
Imię: Karol
Remont silnika robiłem ja, robiłem dokładnie sprawdzałem parę razy nie był składany na sucho, nie był to mój pierwszy remont bo już w innym moim skuterze robiłem i przejechał następne 10k przebiegu i poszedł w inne ręce, wszystko zostało sprawdzone (luzy na wale, stan korbowodu itp.) Ciśnienie z tego co pamiętam było około 9.5, teraz jest 9.3, ale juz około 500km przejechane cylinder jest żeliwny. Gaźnik oryginał, filtr jest zwykły wymieniany podczas remontu spsikany delikatną mgiełką do filtrów, wydech oryginał lecz pozbawiony zwężki, dysza głowna w gazniku to albo 68 albo 70 niestety nie mogę sobie teraz przypomnieć igilca jest na drugim rowku, kranik paliwa membranowy jest sprawny, membrana ssąca tak samo, sprawdzałem nieszczelności dolotu plakiem, i dolot jest szczelny.

-- 03 kwie 2022, 19:45 --

scoot pisze:
Odstawanie membran na 1mm nie powoduje znaczącego utrudnienia odpalenia skutera. ?
No szczelinka była taka mała, że nawet szczelinometrem nie dało sie sprawdzić




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 kwie 2022, 17:01 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Hmmm...z kopki też ciężko pali podczas gry są problemy ze startem z rozrusznika? Uszczelniacza któregoś nie wywaliło? Sucho tam?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 kwie 2022, 15:21 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2022, 20:00
Posty: 7
Lokalizacja: Mazowieckie
Pojazd: Junak 104 2t 50cc
Imię: Karol
wsadziłem większą dysze o 0.05 i pali od pierwszego przy tych mrozach




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy