Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 0:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 lip 2014, 22:07 
*

Rejestracja: 04 lis 2013, 20:30
Posty: 13
Pojazd: aerox
Hej mam problem w skuterze chinska 50.Gdy krece kolem tylnym na postoju gdy jest w górze w strone jazdy,wydaje dziwne dzwieki,doraznie slychac prace kol zebatych ktore wystepuja w przekladni.gdy jedziemy skuterkiem rowniez slychac jak by zaraz mialo sie cos rozleciec juz nie wiem o co chodzi,lozyska i uszczelnaicze wymienione,przekaldnia w dobrym stanie skuetr ma pzejechane 5tys km na co jeszcze zwrocic uwage>.dzieki za szybka pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 lip 2014, 23:06 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Pierwsze to trzeba by sprawdzić stan oleju w przekładani.Jeśli jest za mało to mogło się sypnąć któreś łożysko lub zeszlifowało którąś z zębatek .Następnie jeśli to jest skuterek na dwa amortyzatory wypadało by sprawdzić dwa łożyska osadzone w tkzw.mocowaniu wydechu lub wahaczu amortyzatora,,obie nazwy odnosza się do tego samego.To jest taka blacha łącząca silnik z tylnim kołem.Jeśli to jest to to radzę włożyć firmowe łożyska,chiny padają dosyć szybko.Jeśli skuterek jest na hamulec bęnowy to trzba sprawdzić szczęki .No i trzeba sprawdzić łożysko podtrzymujące wałek sprzęgła w pokrywie silnika.Jeśli jest padnięte jest duże prawdopodobieństwo że łożysko wałka sprzęgła w przekładni też się sypnęło.Daj znać co to było bo u mnie własnie te dwa łożyska wahacza amortyzatora się sypnęły i odgłos po zakręceniu kołem był taki jak opisujesz




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lip 2014, 22:08 
*

Rejestracja: 04 lis 2013, 20:30
Posty: 13
Pojazd: aerox
Wymienilem wszystkei lozyska i nadal to samo halas jest tylko wtedy gdy krece kolem do przodu do tylu juz go nie ma.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lip 2014, 9:38 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Zaczęło ci się to robić zaraz po wymianie czy już masz nalatane na skuterze km i ile?Niekiedy na chińskich łożyskach z biedą zrobisz 150-200km i kończą żywot,niema siły musisz to rozbierać jeszcze raz.Warto się też przyjrzeć łożyskom korektora sprzęgła.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy