Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:03



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 lip 2014, 17:17 
Można zarejestrować pojazd, jeżeli:
-poprzedni (współ)właściciel był niepełnoletni
ale
-pozwolenie od sądu rodzinnego na sprzedaż motoroweru otrzymał dopiero kilka tygodni PO sprzedaniu go

??

Chodzi o to, że mam umowę z przykładowo 1 stycznia 2014, kupiłem go wtedy itd. itd.
Podatek zapłaciłem w skarbówce za kilka dni, potem poszedłem do WK i powstał problem - bez zezwolenia sądu rodzinnego na sprzedaż przez niego nie zarejestruję.
15 stycznia sprzedający ma rozprawę z wynikiem pozytywnym - 30 stycznia decyzja i pozwolenie się uprawomocnia.

Idę do WK i chcę zarejestrować ponownie. Czy będzie problem w tym, że data zakupu jest z 1 stycznia, a pozwolenie na sprzedaż 30 stycznia? (czyli pozniej od sprzedazy)

Proszę o odpowiedzi poważne.

Żadnego kserowania umów, podrabiania, spisywania nowych umów i nic innego chorego.

Podatek jest już zapłacony za ten motor, pieczątka Z DATĄ jest na umowie + potwierdzenie wpłaty z datą.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
   
 
 


Offline
Post: 23 lip 2014, 10:56 
*

Rejestracja: 08 kwie 2014, 5:33
Posty: 7
Pojazd:
ProMaksym89 pisze:
To prawda wiele pojazdów jeździ na różnych obcych blachach, ale ja jednak uważam że wart zarejestrować go w naszym kraju będzie bezpieczniej, a to że trzeba go ubezpieczyć to jest oczywiste i bardzo ważne

ja również wolałbym nie ryzykować i zarejestrować

____________________
Konkurencyjne ceny http://truckmastery.blog.se/tym-razem-okiem-instruktora-jazdy/ no i co!


Ostatnio zmieniony 04 mar 2015, 14:47 przez interfermina91, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 sie 2014, 9:39 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 sie 2014, 10:16
Posty: 14
Pojazd: Swap P/G
Cześć. Posiadam S6 Pro replice z homologacją o oznaczeniu E1 i jest ona głosna napewno przekracza dopuszczalną wartość. Więc pytanie czy jak policja mnie złapie ma prawo wpisac mi Mandat i wzięcie dowodu rej. ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 sie 2014, 13:57 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2014, 18:33
Posty: 6
Lokalizacja: Gorlice
Pojazd: Gilera SMT 50
Czy nie posiadając przedniego hamulca i tablicy rejestracyjnej mogę mieć uznany przegląd i zarejestrować moto? Tylny jest sprawny.




_________________

Gilera SMT
Obrazek
http://forum.mieloch.pl/gilera-smt-50-t399053.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 sie 2014, 22:02 
*

Rejestracja: 27 sie 2014, 22:50
Posty: 6
Pojazd: Piaggio Nrg MC3
Sorry, już mam


Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, 22:16 przez kuba622toja, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2014, 11:26 
Virtual Tuner

Rejestracja: 20 lip 2012, 12:02
Posty: 337
Pojazd: Fake.SM
kuba622toja, Ogarnij dział kolego :idea:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 wrz 2014, 13:23 
*

Rejestracja: 05 wrz 2014, 13:21
Posty: 41
Pojazd: Romet ZK125

Ostrzeżenia: 1
A ktoś już z was miał kontrolę policyjną jeżdżąc motocyklem 125 na kat b?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 wrz 2014, 11:09 
*

Rejestracja: 08 kwie 2014, 9:18
Posty: 9
Pojazd:
No właśnie, jak to jest z tymi motorami 125 pojemności - można już jeździć na prawo jazdy B? Miało to wejść, ale nie wiem kiedy. Do tego chyba trzeba mieć prawo jazdy przez ileś tam lat.

Nie tylko dym gryzie w oczy http://ogrodnikdomowy.bugs3.com/ nasze ceny też.


Ostatnio zmieniony 03 maja 2015, 17:50 przez UltraWillie90, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 wrz 2014, 13:28 
Virtual Tuner

Rejestracja: 20 lip 2012, 12:02
Posty: 337
Pojazd: Fake.SM
Z tego co wiem to motocyklem i skuterem 125 cm3 na kat.B można jeździć od pierwszej sekundy niedzieli, dnia 24.08.2014.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 wrz 2014, 20:14 
***

Rejestracja: 12 sie 2009, 10:54
Posty: 1045
Lokalizacja: Malibu
Pojazd:
Prawo jazdy min. 3 lata.




_________________

Honda Civic VI lift by mattiz1




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 wrz 2014, 20:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:52
Posty: 24
Lokalizacja: Wałcz
Pojazd: Kingway Ibis
Za jazdę z wszystkimi dokumentami itp. Bez prawka co grozi? ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 paź 2014, 16:57 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 mar 2014, 17:38
Posty: 2
Pojazd: Benzer Barnet
Dzisiaj miałem niemiłą sytuację, kiedy podjeżdżając do świateł-Droga Dwupasmowa, jedno pasmo Prosto i drugie do skręcania w prawo, chciałem jechać prosto, auta przedemną stały i miałem na tyle miejsca, żeby przejechać nie przekraczając lini po prawej stronie aż pod same światła, więc to zrobiłem i było ok, kiedy nagle jakiś Pan z Mercedesika zajechał równolegle do mnie na pasie skrętu w prawo i zaczał mnie wyklinać, że tak nie można, kiedy to wydawało mi się(Czytałem dużo forów), że póki nie przekraczam lini, auta stoją,to mogę sobie je ominąć. kto miał rację?

Nie chcę jeździć nieświadomie, więc wolę wiedzieć, bo jak tak nie mogę, to tak nie będe robił :D Jest na to jakiś Artykuł?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 paź 2014, 16:11 
*

Rejestracja: 05 wrz 2014, 13:21
Posty: 41
Pojazd: Romet ZK125

Ostrzeżenia: 1
Zawsze się znajdzie jakiś cebulak i tyle. Nic nie poradzisz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 lis 2014, 10:36 
Witam, posiadam simsona no i mam problem, zakupiłem go z dowodem rejestracyjnym lecz poprzedni gościu zgubił umowę podpisaną z poprzednim właścicielem i motor nadal zarejestrowany jest na prawowitego właściciela. No i teraz pytanie co zrobić: musialbym się skontaktować z tym gościem i poprosić go o dane do spisania umowy? czy mam kupić nowe papiery i zarejestrowac go na nowym papierku? slyszlaem tez, ze istnieje zarejestrowanie na zabytek i nie potrzeba do tego umowy. Panowie doradźcie ponieważ, wiem wpadłem w bagno, ale szkoda mi się pozbywać simsona bo wsadziłem w niego już pare zł.. Dzięki za pomoc :)




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 19 lis 2014, 23:24 
*

Rejestracja: 03 lis 2014, 9:12
Posty: 1
Pojazd:
Najlepiej jakbyś znalazł tego faceta od, którego Twój sprzedawca kupił simsona.
Wydaje mi się, że wtedy pozbierałbyś od nich autografy i wszystko gra, ale mogę się mylić, więc poczekaj jeszcze na zdanie innych.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 lis 2014, 19:39 
**

Rejestracja: 05 sty 2012, 17:06
Posty: 342
Pojazd:

Ostrzeżenia: 1
Witam, mam pytanie. Sprawa ogólnie wygląda tak że mogę okazyjnie kupić komara, komar został wyrejestrowany już jakiś czas temu, nie ma do niego żadnych dokumentów oprócz tabliczki rejestracyjnej, ponadto prawdopodobnie osoba która była wpisana w dowodzie (rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział że nie ma pewności kto był wpisany w dowodzie). Jeżeli się okaże że w dowodzie była wpisana osoba która żyje to nie będzie problemów bo piszę umowę i rejestruję, a jak się okaże że był zarejestrowany na osobę która nie żyje, są jakieś szanse że to zarejestruję ? Dzwoniłem do WK i pytałem czy na podstawie numeru rejestracyjnego mogę znaleźć jakieś dane, dostałem odpowiedź że komar niby widnieje w systemie, ale ze względu na ochronę danych osobowych, nie mogę dowiedzieć się na kogo był rejestrowany. Jest jakaś szansa że to zarejestruje ? Chyba że szło by jakoś zarejestrować na zasadzie, jak się kupuje nowy pojazd prosto z salonu ?




_________________

aprilia-sr50r-stage6-r-t-factory-t403079-20.html =>Aprilia SR50R Stage6 R/T Project
Z A P R A S Z A M !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 cze 2015, 7:56 
*

Rejestracja: 10 kwie 2014, 11:48
Posty: 2
Pojazd:
Tworzyslawa75 pisze:
Cześć wszystkim! Poszukuję dobrego programu do obsługi poczty elektronicznej. Opcje dla wysyłania jednej wiadomości do dużej listy odbiorców, prowadzenie konwersacji, etykietowanie, grupowanie, chronologia.

-- 23 kwie 2014, 6:04 --

Cześć wszystkim! Poszukuję dobrego programu do obsługi poczty elektronicznej. Opcje dla wysyłania jednej wiadomości do dużej listy odbiorców, prowadzenie konwersacji, etykietowanie, grupowanie, chronologia.

____________________
P!

Nie wiem właściwie zbyt dokładnie czym sie zajmujesz i czy w związku z tym masz jakieś super extra nietypowe misje do wykonania w internecie , ale na mój chłopski rozum , to do tych czynności nie potrzebujesz programu , wystarczy zwykły gmail i tyle.

-- 03 cze 2015, 21:55 --

Sebastians5211 pisze:
Witam, mam pytanie. Sprawa ogólnie wygląda tak że mogę okazyjnie kupić komara, komar został wyrejestrowany już jakiś czas temu, nie ma do niego żadnych dokumentów oprócz tabliczki rejestracyjnej, ponadto prawdopodobnie osoba która była wpisana w dowodzie (rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział że nie ma pewności kto był wpisany w dowodzie). Jeżeli się okaże że w dowodzie była wpisana osoba która żyje to nie będzie problemów bo piszę umowę i rejestruję, a jak się okaże że był zarejestrowany na osobę która nie żyje, są jakieś szanse że to zarejestruję ? Dzwoniłem do WK i pytałem czy na podstawie numeru rejestracyjnego mogę znaleźć jakieś dane, dostałem odpowiedź że komar niby widnieje w systemie, ale ze względu na ochronę danych osobowych, nie mogę dowiedzieć się na kogo był rejestrowany. Jest jakaś szansa że to zarejestruje ? Chyba że szło by jakoś zarejestrować na zasadzie, jak się kupuje nowy pojazd prosto z salonu ?


Z tego , co się orientuję , to rejestracjamoże być po wyrejestrowaniu osoby,ktora nie zyje. Właściwie to tym bardziej , bo jak nie żyje , to już nie używa , więc go można zakupić. Więc trzebaby sprobować w urzędzie, a jakby co , to sie tłumaczyć , że nic nie wiesz.

-- 03 cze 2015, 21:56 --

Sebastians5211 pisze:
Witam, mam pytanie. Sprawa ogólnie wygląda tak że mogę okazyjnie kupić komara, komar został wyrejestrowany już jakiś czas temu, nie ma do niego żadnych dokumentów oprócz tabliczki rejestracyjnej, ponadto prawdopodobnie osoba która była wpisana w dowodzie (rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział że nie ma pewności kto był wpisany w dowodzie). Jeżeli się okaże że w dowodzie była wpisana osoba która żyje to nie będzie problemów bo piszę umowę i rejestruję, a jak się okaże że był zarejestrowany na osobę która nie żyje, są jakieś szanse że to zarejestruję ? Dzwoniłem do WK i pytałem czy na podstawie numeru rejestracyjnego mogę znaleźć jakieś dane, dostałem odpowiedź że komar niby widnieje w systemie, ale ze względu na ochronę danych osobowych, nie mogę dowiedzieć się na kogo był rejestrowany. Jest jakaś szansa że to zarejestruje ? Chyba że szło by jakoś zarejestrować na zasadzie, jak się kupuje nowy pojazd prosto z salonu ?


Z tego , co się orientuję , to rejestracjamoże być po wyrejestrowaniu osoby,ktora nie zyje. Właściwie to tym bardziej , bo jak nie żyje , to już nie używa , więc go można zakupić. Więc trzebaby sprobować w urzędzie, a jakby co , to sie tłumaczyć , że nic nie wiesz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 cze 2015, 11:18 
*

Rejestracja: 23 maja 2015, 14:11
Posty: 30
Pojazd:
Mam 16 lat i nie mam żadnych uprawnień do kierowania pojazdami i co mi grozi jak nie mam prawka am ale jeżdżę z kaskiem i skuter wszystko ma (zarejestrowany przegląd itp ) ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 cze 2015, 9:43 
*

Rejestracja: 10 kwie 2014, 16:18
Posty: 5
Pojazd:
A jaka jest pojemność silnika tego skutera, bo trzeba pamiętać o tym, że w przypadku niektórych małych skuterów i motorów o pojemności silnika nieprzekraczającej 50 ccm, można jeździć z kartą motorowerową, a po ukończeniu 18 lat bez uprawnień. Nie wiem jak jest u Ciebie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 cze 2015, 16:35 
*

Rejestracja: 23 maja 2015, 14:11
Posty: 30
Pojazd:
Tak jest to 50 ccm




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy