Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:02



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 wrz 2019, 11:31 
*

Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28
Posty: 7
Pojazd: keeway focus
Witam wszystkich. jestem tu nowy . mam problem z odpalaniem oraz wkrecaniem sie skutera w obroty.

dopiero po wykreceniu sruby od regulacji mieszanki(calkowite jej usuniece skutkuje tym ze skuter wkreca sie i normalnie rozpedza. co jest nie tak?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 09 wrz 2019, 12:03 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Czyszczenie filtra, gaźnika i regulacja gaźnika.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2019, 14:32 
*

Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28
Posty: 7
Pojazd: keeway focus
Właśnie było wszystko czyszczone. Założony nowy filtram wraz pucha powietrza. W chodzi w obroty jedynie jak usunę śrubę od mieszanki obrotów? ( Dziura w gazniku. Czemu tak jest??. Wkręcam śrubę od mieszanki próbuje regulować to nie chce wchodzić na wyższe obroty j przerywania dusi sie. Nie ma siły nawet wtedy jechać




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2019, 15:09 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie wyregulowałeś gaźnika, gaźnik nie reguluje się tylko śrubką powietrza ale też iglicą i dyszami, w dziale 'zrób to sam' masz poradniki jak tego dokonać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2019, 17:30 
*

Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28
Posty: 7
Pojazd: keeway focus
czy mozesz mi to jakos wytlumaczyc ? Moze byc problem z plywakeim? Bez sruby do mieszanki dopiero normalnie wchodzi w obroty i przyspiesza. Ale za to jest i tsk problem z odpalaniem na zimnym




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2019, 17:39 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wątpię aby to była wina pływaka, chyba że stał gdzieś w szopie 2 lata nie odpalany. Nie wiem co za gaźnik masz, ale chyba nie oem-owy, bo problemy same z siebie się nie biorą. Przeczytałeś w ogóle poradnik jakiś czy czekasz na gotowe? Skoro gaźnik czysty, seryjny i takie cyrki są, to coś masz tam grzebane w dyszach/iglicy. Ja za ciebie nie sprawdzę tego przez internet. Co do palenia to jaka świeca i ile ma przebiegu?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 wrz 2019, 9:34 
*

Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28
Posty: 7
Pojazd: keeway focus
Przy pływaku sam grzebałem pomyślałem że może jest za niski lub wysoki poziom i zasysa paliwo przez wykręcenie śruby od mieszanki? Nie wiem jak te kanały są połączone

-- 09 wrz 2019, 21:48 --

Skuter po generalnym remoncie. Wymienione dosłownie wszystko. W oryginale siedział! Gaźnik mikuni vm13. Aktualnie jest identyczny zamiennik WM moto . Iglica na środku. Wymienione orientu na śrubach regulacji

-- 10 wrz 2019, 9:34 --

Pomoże kTos??




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 wrz 2019, 13:44 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Za duża dysza wolnych obrotów skoro musisz na maxa wykręcić śrubkę, ale mówię, china - 3 dni i nie ma, kup normalny gaźnik, oryginalny a nie jakieś gó..no z ryżu. Mówię, iglica też może mieć na to wpływ, iglica sama w sobie jak i zawleczka na iglicy. Pokombinuj z położeniem iglicy i dyszą główną, o ile masz jakieś dysze do regulacji...To że wykręcisz śrubkę to tylko oznacza masę lewego powietrza, zmniejsz dyszę główną, obniż iglicę, jak nic nie da, kup dellorto albo tego mikuni.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 wrz 2019, 14:01 
*

Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28
Posty: 7
Pojazd: keeway focus
DYsza wolych obrotow jest fabryczna. taka sama jak w tym gazniku mikuni ktory byl fabrycznie. nie rozumiem czemu sie wkreca tylko w obroty wtedy kiedy wykrece srube od mieszanki. wkrecam ja spowrotem w gniazdo i znowu brak sily. z iglica kombinowalem na sam dól dawalem we wszystkie połozenia. i to samo. dysza jaka siedzi fabrycznie to 67,5

mam taki gaznik jak na tej aukcji. identyko
https://www.olx.pl/oferta/gaznik-cienki ... 4d1860a01b

-- 10 wrz 2019, 14:01 --

jak jest wkrecona i cofne ja o 2 obroty to skuter przerywa nie wchodiz w obroty i nie chce ruszyc




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 wrz 2019, 14:18 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie czytałeś nic o regulacji gaźnika. Śrubką mieszanki regulujesz tylko wolne obroty i przejście do średnich, nic więcej. Średnie obroty to iglica, jej położenie a także częściowo dysza główna. Wysokie obroty to głównie dysza główna. Zrozum że wykręcając śrubkę dajesz lewego we wszystkich zakresach i dlatego ma prawidłowy AFR lub blisko prawidłowego. Najprościej kup nowy gaźnik. Membranki możesz sprawdzić bo one powodują zalewanie jak odstają.
Ja osobiście w życiu bym nie kupił gaźnika no-name, stać na skuter - stać na dobre części i tyle.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 wrz 2019, 14:17 
*

Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28
Posty: 7
Pojazd: keeway focus
DZIEKI ZA ODP. czyli co mam spróbowac i zalozyc wieksza dyzsze główna? Czytalem caly poradnik i starałem sie w taki sposob regulowac ale nic to nie dało... moze za mała dysza? igilc jest podniesiona maxymalnie.. filtr powierza jest zmieniony na nowy przelot fi 11,5 skuter to keeway focus wydech tecnigas next r

-- 11 wrz 2019, 9:20 --

Podpowie ktoś coś w tym temacie ?;)

-- 18 wrz 2019, 14:17 --

zabawa regulacja nieudana:) skuter odpala za raz ale nie wkreca sie w wyzsze obroty przerywa juz przy lekkim dodaniu gazu. nie moze nawet ruszyc. Czy manetak na 1/4 czy na full tak samo dziala. dusi sie:) prosze o dalasze porady




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 wrz 2019, 16:14 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Daj komuś co ogarnia.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 wrz 2019, 6:46 
*

Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28
Posty: 7
Pojazd: keeway focus
Dzieki za podpowiedz ale kazdy sie uczy i prosilbym o porafy w jaki sposob sprawdzac teraz? Zmieniajac dysze?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy