Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 10:59



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 lip 2018, 13:59 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 wrz 2013, 15:42
Posty: 3
Pojazd: Peugeot New Vivacity 2008
Witam wszystkich!

Moja vivacity 3 to prawdziwy ból w d***.

Wszystko zaczelo sie od tego kiedy wrocilem z Holandii i chcialem ja odblokowac (new-vivacity-gdzie-blokady-t359660.html)

Po 5 latach (!) stania w szopie doszlo do nastepujacego - skuter ma wymieniony wydech (Leo Vince Sito), klocki, przednia opone i nowy wiekszy gaznik, bez blaszki na wario leci ok 80km/h i fajnie sie zbiera.

Blaszke zostala na razie, bo chialem go dopuscic do ruchu w Niemczech (dalej jest na holenderskich papierach) jako moped/roller do 45km/h. Za zachodnia granica wyglada to tak: majac numer ramy mozna ubezpieczyc skuter i dostaje sie sezonowe blachy (od marca do marca), co tez uczynilem. Wczoraj zostawilem go w DEKRA zeby dostac niemieckie Betriebserlaubnis. Dzisiaj zadzwonili do mnie z tej stacji i powiedzieli, ze albo dostarcze im jakies papiery od Peugeota (probowalem, nie da rady), w ktorych bedzie napisane, co moze zostac wymienione, zeby skuter jechal szybciej, albo mi go nie "klepna" (mimo tego ze jedzie rowno 45km/h).

...czy moze mi ktos doradzic jak to wyglada w Polsce? Bede go w stanie zarejestrowac? Oprocz normalnego procesu tlumaczenia dokumentow itp. jak to sie ma do tego, ze jest wbite 25km/h?

Szczere juz mam dosc, moze chce ktos odkupic?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 26 lip 2018, 20:41 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
W PL raczej normalnie możesz sqterem do 25km/h po chodniku jechać, raczej nikt nie będzie zawracał tyłka o dziwne papiery, szczerze to było zapytać typa, czy coś podejrzewa i czemu pyta o fikcyjne papiery, nie do dostania. Na logikę: masz skuter to normalnie go rejestrujesz na skuter do 45km/h (tak jak w PL). Chyba że Niemcy dawno stracili logikę. Oni mają obsesję na punkcie skuterów, świry jakieś :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy