Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:33



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 06 sie 2010, 22:00 
*

Rejestracja: 31 lip 2010, 20:16
Posty: 26
Lokalizacja: Szczecin / Gryfice
Pojazd:
micheal93, znalazłeś ten wzór umowy? jeśli tak to podeślij mi :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 14 mar 2011, 16:43 
*

Rejestracja: 12 mar 2011, 18:28
Posty: 46
Pojazd:
zarejestruje skuter jak mam tylko umowe i brif?

ile mnie to mniej wiecej wyjdzie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 mar 2011, 19:42 
*

Rejestracja: 17 mar 2011, 19:17
Posty: 2
Lokalizacja: Radom
Pojazd:
Skoro odświeżono...

A więc Witam.
I ja mam pewien problem z moim skuterem tzn z papierami. W certyfikacie własności nie ma potrzebnych informacji typu ile kW, cm3, wagi itd... Co moge w tej sytuacji zrobić? Na przeglądzie powiedziano mi, że te dane można wpisać na podstawie jakiegoś katalogu, ale niestety nie bylo mojego modelu w nim (<-- jest to prawda? Jest taki katalog?) powiedział mi jeszcze, że moge iść do rzeczoznawcy (rzeczoznawca może wpisać lub ewentualnie dać mi jakieś potwierdzenie tych danych?). Ewentualnie może jakiś dokument z włoch z urzędu bedzie potrzebny?
Proszę o pomoc.

-- Dla niepotrzebnych komentarzy typu "kupiłeś i nie sprawdziłeś?": nie kupiłem a dostałem za darmo więc nie sprawdzałem danych. --

Honda SFX 50 sport.

Obrazek


Ostatnio zmieniony 17 mar 2011, 19:44 przez siuny, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 maja 2011, 14:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sie 2010, 16:12
Posty: 85
Lokalizacja: Gołdap
Pojazd:
Nie będę zakładał następnego tematu o rejestracji skutera z Włoch, więc zapytam tu. Czy da się zarejestrować skuter sprowadzony z Włoch, który posiada jedynie włoski dowód rejestracyjny i umowe kupna-sprzedaży ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 cze 2011, 14:13 
*

Rejestracja: 13 sty 2011, 19:57
Posty: 176
Pojazd:
da sie




_________________

Peugeot Speedake,zipp Otis 4t,zipp triad 2t,Malaguti f12,Aprilia Amica,Aprilia Rally,Romet Pony, i DERBI GPR




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 cze 2011, 17:04 
*

Rejestracja: 29 cze 2010, 14:40
Posty: 18
Pojazd:
witam a ja mam sferę 50 93r posiadam takie coś jak "Betriebserlaubnis" czy mogę na podstawie tego zarejestrować sferę ???




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 cze 2011, 8:07 
*

Rejestracja: 13 sty 2011, 19:57
Posty: 176
Pojazd:
prawdopodobnie u nas to nie da rady.a umowe kupna sprzedarzy masz?? :O




_________________

Peugeot Speedake,zipp Otis 4t,zipp triad 2t,Malaguti f12,Aprilia Amica,Aprilia Rally,Romet Pony, i DERBI GPR




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 cze 2011, 10:04 
*

Rejestracja: 27 cze 2011, 9:47
Posty: 1
Pojazd:
witam, mam podobny problem jak darkoski z zarejstrowaniem skutera.
brakuje mi oryginalnego dowodu rej. czyli CERTIFICATO DI CIRCOLAZIONE, posiadam jego ksero i zaświadczenie o wycofaniu z włoch, takie dokumenty i pasport wydał mi włoski organ rejestracyjny, nasz wydział komunikacji tego nie akceptuje, chce oryginał albo zaświadczenie potwierdzające zawarte w utraconym dokumencie. kłopot w tym że takiego dokumentu mi nie wystawią, odmówili, ale nie na piśmie. jakby było pisemnie to nasz wydz. komunikacji mógłby się zwrócić sam do włoskiego urzędu. czy ktoś miał podobny problem, jak go rozwiązać.


Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 14:12 przez szajberek, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 lip 2011, 22:48 
*

Rejestracja: 04 lip 2011, 22:46
Posty: 1
Pojazd:
Ja mam znowu takie pytanie czy jezeli posiadam tylko umowe kupno-sprzedasz i dowod rejestracji (UK) czy to mi wystarczy zeby zarejestrowac czy cos jeszcze potrzebuje ? ;) i jaki koszt mniej wiecej wszystkiego ;) Z góry Dziękuję ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 maja 2012, 17:37 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 maja 2012, 16:59
Posty: 67
Pojazd:
Proxi58, musisz prawdopodobnie przetłumaczyć dowód, jeżeli masz tablice, to lajtowo... Każdy pojazd przed przerejestrowaniem z innego kraju musi przejść przegląd techniczny...
szajberek, CERTIFICATO DI CIRCOLAZIONE to nie jest dowód rejestracyjny... To jest Dokument mówiący o zdaniu tablic rejestracyjnych... Tłumaczysz to, robisz przegląd normalnie i idziesz do urzędu... Przegląd ten za 91 złotych... Oni wpisują w kartę tamtą bodajże VIN, numery silnika i coś tam jeszcze...:P Są tam informacje, ilość miejsc, dopuszczalny nacisk osi, itp...


o.0 Wybaczcie za odgrzanie, nie zauważyłem daty ostatniego postu... Proszę o usunięcie :D


Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 17:38 przez kruchy0, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 cze 2012, 18:33 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwie 2009, 17:45
Posty: 35
Lokalizacja: Czerwonak/Poznań
Pojazd:
A jak powinna wyglądać taka umowa ? mam dane gościa z włoch ale umowa ma być sporządzona w polsce jak to ma wyglądać ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2012, 21:52 
*

Rejestracja: 09 wrz 2012, 21:43
Posty: 1
Pojazd:
Witam i przepraszam za refresz...
Skuter dostałem od cioci, a ona dostała do niego jedynie taki kwitek http://imageshack.us/photo/my-images/411/62369842.jpg/, czy z tym kwitkiem rejestracja przebiegnie tak samo jak w poscie autora?
Prosze o szybką odpowiedz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 lip 2013, 11:34 
*

Rejestracja: 13 lip 2013, 11:25
Posty: 1
Pojazd:
Mam problem kupuje skuter ale on posiada tylko książkę serwisową i Świadectwo techniki przydatność do motoroweru lub certyfikat kompetencji technicznych dla motoroweru a pisze tak CERTIFICATO DI IDONEITÀ TECNICA PER CICLOMOTORE czy dam rade zarejestrować




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 sie 2013, 20:37 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 kwie 2013, 14:11
Posty: 181
Lokalizacja: Zamość, Lubelskie
Pojazd: Malaguti F12
Cała procedura rejestracji skutera w polsce:

jak-zarejestrowac-skuter-sprowadzony-z-wloch-t365672.html




_________________

Sprzedam Malaguti F12 2003r AC <- Full RACING
http://forum.mieloch.pl/malaguti-f12-ac-2003r-lubelskie-full-racing-t366762.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 kwie 2014, 10:09 
Witam. Jeżeli kupię takiego Włocha to od razu ciążą na mnie jakieś opłaty czy może sobie rama leżeć i żadne wezwanie do zapłaty mi nie przyjdzie? Nie chcę go rejestrować.




Na górę
   
 
 
Offline
Post: 05 cze 2014, 19:39 
*

Rejestracja: 09 maja 2014, 17:36
Posty: 9
Pojazd: Romet 747 2t
Witam,
Kupiłem Yamahe aerox sprowadzoną około 4 lata temu do Polski. Sprzedawca mówił że nie da się jej zarejestrować na obecnych papierach które mi wręczył przy sprzedaży. Może jednak da się zarejestrować? Oto zdjęcie tego papierka:
https://docs.google.com/file/d/0BzQACIwhBNO9S3MwT01yOGFHMG8/edit
Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 sie 2014, 17:34 
*

Rejestracja: 31 sie 2014, 17:25
Posty: 1
Pojazd:
Dzień dobry

Jutro lecę do urzędu z papierami od Aprili SR 50 i chciał bym się zapytać czy wszystko jest nadal aktualne z pierwszego postu?

Mam CERTIFICATO DI IDONETIA TECHNICA PER CICLOMOTORE z tym że nie posiadam na tym papierku pieczątki i podpisu a z tyłu luźno lata mała karteczka REVISIONE DEL ESITO REGOLARE
do tego mam umowę polsko-włoską i tłumaczenie CERTIFICATO DI IDONETIA TECHNICA PER CICLOMOTORE

Czy obejdzie się bez problemów i ile taka przyjemność łącznie kosztuję w Warszawie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 gru 2015, 21:48 
*

Rejestracja: 04 gru 2015, 8:41
Posty: 99
Lokalizacja: nKE//London United Kingdom
Pojazd: Malaguti F12,Piaggio Typhoon

Ostrzeżenia: 1
Ja jak zawsze jakieś skuterki sprowadzam z Włoch,Anglii to zawsze do dniaa sprzedaży nie przerejstrowuje :D




_________________

Biorę hantle jeszcze raz adelante :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2016, 7:36 
*

Rejestracja: 28 lip 2016, 6:57
Posty: 3
Pojazd: aprilia habana
witam wszystkich ja posiadam umowe kupna sprzedaży i ten certyfikat z danymi tylko gdy poszedłem do użedu spytać czy to wyystarczy do rejestracjito babka zaczeła coś kręcić nosem i wymyśliła sobie że muszę jej dostarczyć z włoskiego urzędu komunikacjizaświadczenie o tym rze skuter nie był rejestrowany we włoszech
A wiem że do któregoś roku nie były rejestowane skutery do 50cm.
wie ktoś dokładnie jak to z tym jest bo fajny skuterek aprilia habana 1998 a nie mogę go zarejestrować




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lip 2016, 20:04 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2009, 9:22
Posty: 567
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Gilera Runner SP 50
Musi Ci dać papierek osoba od której kupiłeś skuter, inaczej chyba skuter nie będzie miał prawa rejestracji.
Ja miałem w ten sposób spisaną umowę do Runnera :wink:
Oto jak to wygląda w moim przypadku, problemów przy rejestracji żadnych.

Obrazek




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy