Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 12:03



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 mar 2010, 10:11 
*

Rejestracja: 19 mar 2010, 22:26
Posty: 8
Pojazd:
Witam wszystkich,

W internecie jest wiele opisów jak rejestrować skutery, ale wszystkie są raczej nieprecyzyjne dlatego postanowiłem sam założyć taki właśnie pomocny post.

Zakupiłem skuter z Włoch, skuter posiadał jedynie CERTIFICATO DI IDONETIA TECHNICA PER CICLOMOTORE (świadectwo zgodności technicznej motoroweru), zaznaczam, że to nie jest dowód rejestracyjny!
Więc po kolei:
1. Umowa Kupna-Sprzedaży - umowę, jak wiadomo zawieramy z poprzednim właścicielem (Włochem), miejsce zakupu KONIECZNIE w Polsce, jeżeli napiszemy, że kupiliśmy we Włoszech to w Urzędzie Skarbowym zapłacimy 160zł za VAT-24 (zaświadczenie o braku obowiązku płacenia podatku), w przypadku nabycia w Polsce zapłacimy 2% wartości wpisanej na umowie (jeżeli piszemy poniżej 1000zł to płacimy jedynie 17zł). Odbiór od 3 do 7 dni roboczych
2. Tłumaczenia przysięgłe- zarówno umowa jak i świadectwo musimy przetłumaczyć. koszt 90zł
3. Przegląd- niestety często jest konieczny (chociaż przepisy niby mówią inaczej, ale nasz przypadek NIE był rejestrowany za granicą) pierwszy przegląd 60zł, UWAGA jest jedno utrudnienie, czasami nie ma w świadectwie wpisanego ogranicznika prędkości! (Limitatore di velocita), najlepiej załatwić sobie fakturę za montaż i przedłożyć diagnoście.
4. Wydział komunikacji - z całym majdanem idziemy do wydziału, tam tylko musimy napisać oświadczenie o braku tablic rejestracyjnych. Koszt rejestracji 121,5zł
5. ubezpieczenie - pamiętajmy by ubezpieczenie wykupić tego samego dnia co rejestracja.

To chyba wszystko, mam nadzieję, że rozwiałem chociaż część wątpliwości.


Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 10:30 przez mixus, łącznie zmieniany 3 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 kwie 2010, 8:29 
*

Rejestracja: 03 kwie 2010, 8:20
Posty: 1
Pojazd:
Witam wszystkich obecnych na forum , chciałbym zapytać czy ktos wie jak odczytac rok produkcji z numeru ramy ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2010, 14:40 
*

Rejestracja: 06 kwie 2010, 14:18
Posty: 1
Pojazd:
Witam,
Co by poradził robić w tej sytuacji:
skuter kupiony w dużym salonie we Włoszech(Vicenza) na fakturę,ale wcześniej był zarejestrowany
i wyrejestrowany przez włoszkę, która kupiła w tym salonie inny pojazd a ten im oddała w rozliczeniu
mam do skutera:
-ksero dowodu rejestracyjnego-tło w jakiś wzorek, podział na 4(ministero delle infrastruture dei transporti)?
-faktura vat
-ksera dokumentów na poprzednią właścicielkę ,prawa jazdy ,sospensione ciclomotore,
Problem z rejestracją w moim urzędzie ,natomiast w miejscu sprzedaży we Włoszech mnie olewają i twierdzą że otrzymałem wszystko potrzebne do rejestracji , salon mi nie pomoże -nie mam co
liczyć, więc co robić?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 19 kwie 2010, 15:47 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2010, 21:38
Posty: 32
Lokalizacja: Sandomierz
Pojazd:
Witam.
Posiadam skuter sprowadzony z Włoch. Jestem jego drugim właścicielem w Polsce. Poprzedni właściciel nie rejestrował go w ogóle.
Nie posiadam umowy z poprzednim właścicielem. Czy muszę ją mieć aby zarejestrować skuter?
Mam do niego tylko jeden papier: CERTIFICAT DE CESSION D'UN VEHICULE
Na tym dokumencie są dane skutera.
Co to jest?
Czy będę mógł z tym zarejestrować skuter?
Skuter początkowo pochodził z komisu w Polsce .Na tym dokumencie który posiadam jest nie moje nazwisko i nie moje dane.

Co mam zrobić?
Pomóżcie!




_________________

http://www.takeagift.pl/polecam:361384
Kliknij zdobywaj nagrody!!!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 kwie 2010, 8:31 
*

Rejestracja: 19 mar 2010, 22:26
Posty: 8
Pojazd:
Wydaje mi się, że masz pozamiatane z rejestracją. O ile dobrze się zorientowałem to ten Twój włoski dokument to CESJA na pojeździe ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Przelew_%28prawo%29 ). Jeżeli nie masz innego włoskiego dokumentu to pewnie nie zarejestrujesz. Moja propozycja jest taka: Podejdź do tłumacza i niech przetłumaczy co to za dokument, jeżeli to rzeczywiście cesja to lipa. Nie wiem jak go kupowałeś ale jeżeli poprzedni właściciel powiedział że można go zarejestrować to teraz niech śmiga sam po urzędach, cwaniak. Na tą chwilę to masz kupę jeżdżącego nielegalnego złomu, którego prawnym właścicielem jest ktoś inny.


Ostatnio zmieniony 22 kwie 2010, 8:33 przez mixus, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 maja 2010, 18:45 
*

Rejestracja: 22 lis 2009, 9:34
Posty: 72
Lokalizacja: Lubelskie
Pojazd:
wydaje mi sie ze da sie to zarejestrowac. jest to chyba podobne jak z belgijskim certyfikatami. jezeli masz na tym papierku nr ramy. rok produkcji i podpis. to powinienes zarejestrowa. przynajmniej tak uwazam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 maja 2010, 7:32 
*

Rejestracja: 26 maja 2010, 21:21
Posty: 3
Lokalizacja: Radom
Pojazd:
Witam
Mam pytanie,mam skuter o poj.125 sprowadzony z Francji.Czyli co najpierw muszę zrobić?Umowę mam na siebie.Wiem ze musze zrobic tłumaczenie i przegląd.A potem z tym udać się do Urzędu Celnego?Czy do wydziału komunikacji?
Pozdrawiam




_________________

Jeżeli coś nie jest definitywnie niezbędne - nie jest w ogóle potrzebne.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 cze 2010, 16:53 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2008, 9:22
Posty: 878
Lokalizacja: Łomża
Pojazd:
Wiecie może jak powinien wyglądać ten dokument CERTIFICATO DI IDONETIA TECHNICA bo kolega kupił sr z włoch i ma tylko umowę kupna sprzedaży i taki dokument ale na jednej stronie a4 a z tego co wiem to ten komumęcik ma chyba kilka małych stron czy to rożnie jest :?:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2010, 17:47 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2008, 20:39
Posty: 86
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd:
Witam.

Czy na podstawie dokumentu CERTIFICATO DI INDONEITA TECNICA (zdj: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 85538.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... f7aaa.html )
zarejestruję skuter? Nie posiadam umowy kupna sprzedaży, i niestety nie wiem kto był jego właścicielem we włoszech...

Proszę o szybką odpowiedz.
Z góry dziękuje.
Micheal93




_________________

wbijajcie i rejestrujcie sie;] ja juz wygralem---> http://www.100zl.net/?t=47934053


WYSYŁAM ZAPROSZENIA NA STRONE LOCKERZ.COM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT GG:9438039:)) TO NAPRAWDE FAJNA STRONA I NIE ZADEN FAKE:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2010, 17:54 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:21
Posty: 252
Pojazd:
micheal93, Miałem taką samą sytuacje ze starym skuterm brakowało jakiegoś brifu czy coś i koniec,ale teraz raczej musisz mieć umowe kupna-sprzedajeży najlepiej idź do urzędu i sie zapytaj;)




_________________

^^Yamaha Bws^^
~sportowy pasek Polini
~przeciwtalerz wariatora Top Racing
~sprzęgło i dzwon sprzęgła z Yamahy Aerox
~Wkład filtra powietrza firmy STAGE6
~manetki STR8
~Sprężyna centralna +7%
~rolki 5,2 grama
~Wydech Polini For race 2




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2010, 18:09 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 cze 2009, 18:03
Posty: 70
Lokalizacja: Pinczyn
Pojazd:
CERTIFICATO DI IDONETIA TECHNICA to wystarczy nie trzeba mieć umowy bo w włoszech kto ma CERTIFICATO DI IDONETIA TECHNICA to jest właścieciel wygląda to takie zielone dobrze napisać umowe wpisujesz fernado kukai coścoś jakąś parawke i to wszystko nie mają sie do czego przyczepić ja tak swojego rejestrowałem




_________________

Piaggio typhoon 13'SPORT
Cylinder Polini Sport 70cc
Wariator Polini Speed Control
Pasek Polini Kevlar
Wydech Laser X-pro Chrom
Gaźnik 19 matrakit z ssaniem recznym
Łożyska wału Polini i uszczelniacze RMS
Przełożenia Polini
Zaglądać i oceniać
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=26657




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2010, 19:59 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2008, 20:39
Posty: 86
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd:
I nikt się nie przyczepił w urzędzie?? To jest tak zwana "lewa" umowa. W urzędzie nie sprawdzają czy takowy pojazd nie został skradziony za granicą?? Bo taka możliwość też istnieje...




_________________

wbijajcie i rejestrujcie sie;] ja juz wygralem---> http://www.100zl.net/?t=47934053


WYSYŁAM ZAPROSZENIA NA STRONE LOCKERZ.COM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT GG:9438039:)) TO NAPRAWDE FAJNA STRONA I NIE ZADEN FAKE:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2010, 20:11 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 mar 2010, 11:44
Posty: 381
Lokalizacja: WLKP :)
Pojazd:
ja mam tak samo spisałem umowę z właścicielem jakiegoś komisu we włoszech, wziołem ją z neta ja wpisałem jego dane, ojciec siebie i dziś poszedłem przetułmaczyć dokumenty, zobaczymy jak to będzie.




_________________

Moja Mz czyli moje życie, moja pasja!


http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=178707

Choćby nie wiem co się stało motocykle będę kochał zawsze !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2010, 20:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2008, 20:39
Posty: 86
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd:
serox, Ile zajmie ci ta rejestracja? Napisz o postępach, czy ci sie uda.




_________________

wbijajcie i rejestrujcie sie;] ja juz wygralem---> http://www.100zl.net/?t=47934053


WYSYŁAM ZAPROSZENIA NA STRONE LOCKERZ.COM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT GG:9438039:)) TO NAPRAWDE FAJNA STRONA I NIE ZADEN FAKE:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2010, 22:06 
*

Rejestracja: 25 lut 2009, 19:22
Posty: 60
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina
Pojazd:
Ja mam następujący problem jestem teraz u rodziny w Romunii i będę miał od nich apke rs 50. Jest tylko taki problem ze mam do niej tylko dowód rejestracyjny i nic pozatym. Co teraz zrobić? Jak będzie przy rejestracji w Polsce?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 lip 2010, 7:39 
*

Rejestracja: 19 mar 2010, 22:26
Posty: 8
Pojazd:
Panowie,
Do rejestracji umowę trzeba mieć i nie będę pisał skąd wziłąłem swoją, powinniście się domyśleć sami... ja też nie miałem danych poprzedniego właściciela.
Rejestracja zajmuje ok 3 dni (tyle trwa urząd skarbowy), 1 dzień tłumaczenia, przegląd i komunikacja na miescu.


Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 7:43 przez mixus, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 lip 2010, 11:35 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2008, 20:39
Posty: 86
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd:
Może ktoś podesłać mi wzór umowy potrzebnej do rejestracji.




_________________

wbijajcie i rejestrujcie sie;] ja juz wygralem---> http://www.100zl.net/?t=47934053


WYSYŁAM ZAPROSZENIA NA STRONE LOCKERZ.COM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT GG:9438039:)) TO NAPRAWDE FAJNA STRONA I NIE ZADEN FAKE:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 22:22 
Zbanowany

Rejestracja: 21 lip 2010, 22:12
Posty: 77
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Pojazd:
a co milicja moze mi zrobic jesli jezdze niezarejstrowanym skuterem?Może mi go zabrać i już nigdy nie oddać czy nałoży tylko kare pieniężną i mnie puści?




_________________

kocham was ludzie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 20:35 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2008, 20:39
Posty: 86
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd:
Jeśli okażę się że jest kradziony to Cię wsadzą:P




_________________

wbijajcie i rejestrujcie sie;] ja juz wygralem---> http://www.100zl.net/?t=47934053


WYSYŁAM ZAPROSZENIA NA STRONE LOCKERZ.COM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT GG:9438039:)) TO NAPRAWDE FAJNA STRONA I NIE ZADEN FAKE:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 lip 2010, 22:15 
Zbanowany

Rejestracja: 21 lip 2010, 22:12
Posty: 77
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Pojazd:
micheal93 pisze:
Jeśli okażę się że jest kradziony to Cię wsadzą:P




kradziony raczej nie jest bo sam go sprowadzilem z włoch




_________________

kocham was ludzie


Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 22:16 przez karus93, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy