Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:08



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 kwie 2018, 16:59 
*

Rejestracja: 17 kwie 2018, 16:57
Posty: 3
Pojazd: Rieju rs2 Matrix
Witam mam problem. Moje Rieju rs2 Matrix z silnikiem AM6 pali mi świeczki. No więc tak po przejechaniu 150km padła mi świeca, wymieniłem na nową ona zaś padła po 30km. Ze świecy ucieka iskra nie skaczę po między elektrodami tylko jakaś nędzna na boku. Podejrzewałem moduł albo iskrownik, ale po przepaleniu świecy nad palnikiem i wyczyszczeniu iskra się pojawiła z powrotem! Zacząłem szukać przyczyny od strony gaźnika zdjąłem filtr patrzę a on mokry w benzynie, gdy dam gazu bez filtra leci taka rozpylona benzyna (mgiełka) Zauważyłem też że po odkręceniu świecy jest mokra. Na nowej świecy Rieju lata jak talala iskra ładna, lecz po jakimś czasie pada. Zawór membranowy wydaje się dobry, gaźnik czyszczony, zaworek na pływaku dobrze zamyka w odpowiednim momencie. Regulując gaźnik śrubką od mieszanki odkręcając trochę się zmniejsza mgiełka ale i tak leci i jest zauważalna. Podsumowując myślę że świece padają po przez za dużą dawkę paliwa zalewa ję i taka lipa wychodzi!
Proszę o pomoc nie mam już sił.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 17 kwie 2018, 21:24 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Jakie dokładnie świece kupujesz model i marka?




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2018, 5:35 
*

Rejestracja: 17 kwie 2018, 16:57
Posty: 3
Pojazd: Rieju rs2 Matrix
Świece to NGK BR9ES, kupowane z innych źródeł.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2018, 14:53 
*

Rejestracja: 18 kwie 2018, 14:47
Posty: 3
Pojazd: yamaha jog
Od kiedy tak Ci się dzieje? Coś zmieniałeś? Przestawiałeś? Czy masz tak odkąd kupiłeś?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2018, 17:15 
*

Rejestracja: 17 kwie 2018, 16:57
Posty: 3
Pojazd: Rieju rs2 Matrix
Od niedawna padła mi uszczelka pod głowicą i świeca ale myślałem, że to od płynu. Wymieniłem uszczelke wszystko ok i po 150km padła świeca a później zaś po 30km. Wymieniłem zawór membranowy wyczyściłem dokładnie gaźnik wyregulowałem gaźnik i niby troszke mniej pryska benzyną na filtr ale dalej pryska. Twraz tak zastanawiam się czy winny nie może być iskrownik daje nierówny ipuls co się wiąże z nierówną iskrą i nieprzepala całej benzyny. Co o tym sądxicie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy