Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:28



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 13 mar 2014, 23:17 
*

Rejestracja: 26 kwie 2011, 8:39
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
No coż Tylko dwa słowa NIE POLECAM


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 15 mar 2014, 0:45 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
napisz coś więcej - dlaczego?

edit: aha. Doszukałem sie.
Ta Aprilla co tam stała to twoja? Bo przy mnie była wieczorem jakaś rozmowa o gaźniku. Jakieś problemy wynikły?




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2014, 15:55 
*

Rejestracja: 26 kwie 2011, 8:39
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
gażnik został zkupioiny i zmontowany... okazało sie ze króciec z zworem do wymiany.. ale odebralem... potem mialem sie umowic na wymiane tych czesci i juz niestety nie udało sie zkontaktowac, czesci ani kasy nie odzyskałem, wiec wymienilem na własna rękę po wymianie przestał gasnac... ale zrobilem okolo 3o km i niestety zaczeło cos padac... piszyczy i syczy z okolic pompy wody, brak chłodzenia, strasznie szybko ubywa płyn chłodniczy... oraz przerywa strsznie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2014, 16:07 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
oni sie podobno przenoszą teraz w inne miejsce w ursusie ale póki co na stronie facebooka jest stary adres. Chłopak podobno na delegacji w Gdańsku jest.

Ja tam póki co wsadziłem w skuter kilka tyś przebudowywując silnik w dość niezłą specyfikacje ale odebrałem bez błotnika, lusterka i CHYBA niedoregulowany albo to palenie gumy mu zaszkodziło.
Podobno nie i to kwestia regulacji ew.wymiany gaźnika i regulacji bo podobono jest szatan.

http://www.youtube.com/watch?v=l_ooNIg-nH0
w każdym razie jak go odebrałem 2 marca już tak nie chodził. Dziś jest 17 marca a skuter dalej stoi. Jedzie do 40km/h i zdycha, prawie gaśnie.

Mieli dac znać i umowić sie na naprawe uchwytu lusterka oraz montaż nóżki centralnej mocowanej do bloku silnika bo tą z ramy odcięli gdyż wydech zawadzał.

Też sie nie moge skontaktować a najgorsze że te graty leżą u nich. Jeszcze sie nie martwie ale jestem lekko zaniepokojony - stąd sie zarejestrowałem.
Jeżeli sie okaże że zasponsorowałem filmik o paleniu gumy to mi silnie wzrośnie poziom irytacji.




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2014, 16:15 
*

Rejestracja: 26 kwie 2011, 8:39
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Ja odebrałęm bez pokrywy na akumulator... mi tez mowili ze odezwa sie i ze sa w trakcie przenoszenia warsztatu... ale nie odpisuja ani n ie odbieaja... a od mojego kolegi ktory chcial oddac do nich skuter odbieral bez problemu... wiec ja juz nie licze na naprawe ani na odzyskanie kasy/czesci... odebrałem 18 lutego!!!! skuter dalej nie jezdzi....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2014, 16:28 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Prawie cała stolica takich idiotów pełna, na Modlińskiej w tych pseudo serwisach podobną sytuację miałem kilka lat temu i od tamtej pory postanowiłem nigdy już nie dawać do naprawy. Najłatwiej powiedzieć gaźnik do wymiany (co z tego że jest np. włoski i inne mają po kilkanaście lat i działają). Kasę tylko potrafią zedrzeć a zero roboty.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2014, 17:28 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
na Modlińskiej bryluje Skuter-serwis.pl
u nich kupiłem z "fabrycznym" tuningiem (no lubie mieć zmodyfikowane- choroba taka), fabryczny tuning sie zacierał już w dniu odbioru ale że to pierwszy mój jednoślad po 20 latach przerwy to nie dyskutowałem.
Po 300km oddalem go na gwarancji bo dzwonił pierścieniami jak dusza w piekle. Wszyscy słyszeli pierścienie tylko nie ich serwisanci którzywymienili wszystko oprócz swojego tjuninku.

50dni sie naprawiał u nich w końcu odebrał go importer i zrobił znowu na serie a firma oddała kase.

Zrobiłem 1000km serią (ładnie dotarłem) i znowu zachorowałem na zmiany. Przy przeglądzie po 1300 już w innym warsztacie (bardzo polecanym) kazałem sobie wsadzić 70cm Airsala i zrobić co trzeba. Co trzeba wzieli 1000zł i jak sie okazało zmienili tylko cylinder.
Okazało sie bo silnik lekko eksplodował przy 70km/h. Przy rozbiórce- wał i łożyska- seria.

Wiec sobie darowałem serwisy, gwarancje..i tdi że scooter tronik blisko i do rzeczy to trafił do nich. Poprosiłem żeby zrobić dobrze, za rozsądne pieniądze ale bez zbytnich ograniczeń finansowych.
I mam nadzieję że robotę dokończą, przynajmniej tak deklarują.




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2014, 18:56 
*

Rejestracja: 26 kwie 2011, 8:39
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Ja niestety juz dałem sobie spokuj z kontaktowaniem się... Szkoda ze tak wyszło bo na początku wydawało sie wszysko super!! i planowałem dalej ja robic w scooter tronik ale niestety to nie ma sensu... teraz do tego wszystkiego zaczeła przerywac tak ze ledwo jedzie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 mar 2014, 0:05 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
ja się skontaktowałem, warsztat przenieśli 3 ulice dalej.
3 maszyny stały jak byłem.
W każdym razie zostawiłem Junkersa na wymiane gaźnika i strojenie




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 kwie 2014, 7:21 
*

Rejestracja: 26 kwie 2011, 8:39
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Dobra skontaktowalismy sie wyjasnilismy nie ma tematu...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2014, 2:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
Obrazek

To tak w ramach akcji społecznej:

Oto Michał Bazga (Michael Bazga z Pułtuska ). Mały naciągacz, krętacz, człowiek niesłowny a reasumując: oszust i złodziej. Były właściciel firmy tuningowej ScooterTronik która zajmowała się dewastowaniem Klientom sprzętu za spore pieniądze, niewystawianiem faktur za usługi, niepłaceniem czynszu za wynajmowane lokale. Kiedy Michasiowi paliło sie już pod tyłkiem naobiecywał się rozliczyć z niezadowolonymi Klientami i cichcem zwiał do Wakefiled w UK i myśli że jest sprytny. Umowa dżentelmeńska z tym "Panem" nie ma sensu. Ja zostawiłem tam 3 tyś zł a doprowadzenie jednośladu do stanu używalności (wątpliwej) kosztowało kolejny tysiąc - który obiecał zwrócić. Ale zanim zwrócił to uciekł. Wiem już o innych osobach topiących kwoty rzędu nawet 5 tyś. bo już się kilka osób zebrało. Teraz pokasował kogo mógł z kontaktów na FB. Osoby z którymi się nie rozliczył tak jak i m.in ze mną proszę o kontakt. Nie chodzi o pieniądze i ich odzyskiwanie bo mam odruch wymiotny jak myślę o tym ludziku który de facto nas okradł w taki czy inny sposób. Gnojek powinien chodzić z plakietką gnojka. A to że droga formalna zostanie wykorzystana to inna sprawa. Myślę że podatków ta "firma" też nie odprowadzała. Przestrzegam przed tym człowiekiem. Niech się za Ciebie Michale trochę powstydzi rodzina i znajomi bo Ty zdaje się honoru nie masz za grosz.



Z innej beczki. Komu w warszawie można odstawić/pokazać skuter w poniższej spec. do sensownego oceniania co mu jest. Podobno tylko zmieniono pasek ale po tej operacji startuje sensownie od 4000-5000 tyś i z obudowy wario wydobywa sie dziwny grzechot. A jest 220km po wymianie cylindra po zatarciu go przez ScooterTronik zanim mi go oddali.




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2014, 12:57 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
do sądu i ściągną prędko ich




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2014, 17:42 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
Też jestem nie zadowolony z tej firmy.

Drogi panie Wombacie ten brzęk to za pewne wina tej tulejki za wariatorem którą Michał wstawił za miast oryginalnej. Którą uciął z rurki od ponośnika samochodowego.

Radzę dorobić/kupić taką tulejkę oryginalną i myślę że usterka ustąpi gdyż przypuszczam że już po prostu ta rurka się wyrobiła i trzeba zmienić na oryginalną , dobrze obrobioną a nie krzywo uciętą i z odpowiedniego materiału.




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lip 2014, 22:49 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
poprzednio też to miała być tulejka a był firmowo i profesjonalnie zatarty cylinder na potrzeby produkcji filmowej "jakie to zaje mocne sprzęty robimy i jak gume palą" produkcji ST. owa tulejka jest raczej ciasno nabita i nie powinna tak chrobotać/drżeć/brzęczeć.


Co do reszty, wycietej nózki centralnej, wywalonego rozrusznika bo chłopaki zły wał zakupili i im sie nie chciało odwozić, czarnej mazi nieustannie robiącej syf pod skuterem, tulejki z rurki..itd to już szkoda gadać. Ja sie pytałem czy nie ma odpowiednich sprzęgieł rozrusznika na 16mm wały i zapierali sie że nie aja bym za to swobodnie dopłacił zwłaszcza że wtedy silnik nie był złożony...
myśle też że kartery są złożone bez uszczelnień i leci pomiędzy nimi. Sprawdzenie tego to zakres pracy taki jak przy kapitalnym remoncie...

Mam czasem nocami takie perwersyjne marzenie żeby ktoś kto sie zna i jest dokładny popatrzył w ten skuter, zrobił co trzeba, wyregulował jak trzeba. I żebym potem nie musiał cały dzień poprawiać plastików, mocowań, uzupełniać śrubek i wymieniać połamane lub pocięte elementy po takim serwisie.
A może nawet po prostu wsiadł i jeździł bez dziwnych dzwięków z silnika i napędu i może nawet na większe dystanse niż takie z których miałbym siłę i ochotę go pchać.

Prawda jest taka że jedyny tysiąc bezawaryjnych kilometrów skuter przejechał wtedy kiedy wrócił z serwisu importera i był 100% seryjnym chinolem - nie żebym był piewcą jakości wyrobów z CHrL ale taki był fakt. Potem im bardziej ktoś "profesjonalnie" wsadził w niego łapy tym bardziej profesjonalnie go spie....ł.
Mam całą czapke fajnych cześci i w nim i jedną (hgw którą) która jakoś nie bangla i nie bardzo mam czas i miejsce coś z tym samodzielnie zrobić.




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2014, 8:34 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
Widziałem ten cylinder w jakim on stanie jest , to przez to że Szanowny Pan Michał nie docierał tylko od razu palił gumę , że tak to ujmę. Jednak radził bym dobranie tej tulejki , ew. przegląd poważny silnika. Po za tym zamiast wału 12 mm wsadził 16 mm , jak Pan mówi teraz nie można wsadzić rozrusznika i całego mechanizmu. U mnie też spartaczył robotę ale na szczęście uszkodzoną część zamienił na nową i z tym było bez problemu. Sam musiałem po nim poprawiać więc nie dziwię się że Pan też musiał po nim poprawiać. Taki po prostu jest człowiek.

Tulejka może nawet przez to brzęczeć że jest krzywo ucięta i się obija. Może i to nie ona ale radzę Panu to sprawdzić lub oddać do jakiegoś zaufanego człowieka a nie partacza.




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2014, 9:38 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
Nie Panu - to jest internet :).
też bym sobie radził przegląd poważny silnika tylko że podobno był ostatnio (sam widziałeś cylinder) i jakoś nie za bardzo to coś dało.
Nawet na to 16mm można wadzić rozrusznik i mechanizm tylko trzeba wydać 140zł i znowu rozbebeszać kawałek silnika. A ja nawet byłem skłonny wydać kiedy sie dowiedziałem ale chopaki stwierdzili że nie ma takich części do tego zajebiaszczo sportowego wału.
teraz to by trzeba przyjechac pod sklep, zdjąc dekiel, wario i przymierzać czy na pewno pasuje wszystko do siebie bo z układu rozrusznika to mi tylko silniczek elektryczny został.
Chetnie bym go oddał do zaufanego, DOKŁADNEGO człowieka tylko skuter jak na razie zwiedził 3 firmy i jeszcze takiego w nich nie spotkałem.

Zadziwia mnie fakt ilu mechaników obiło sie o tą firme ( i to takich powiedzmy "znanych" w środowisku), ilu ludzi WIDZIAŁO co się dzieje ze sprzętami tam i wszyscy trzymali gęby na kłódkę. Jeszcze bym rozumiał jakby straszny szmal za to brali ale nie brali nic albo brali grosze.
Okazuje sie że wszyscy tylko nie ja znają patenty z mojego silnika i wszyscy widzieli i wiedzą i doradzają.




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2014, 10:02 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
Z przyzwyczajenia do osoby starszej piszę na Pan.

Tak więc możesz sobie to albo sam zrobić i tak jak faktycznie mówisz zamontować ten rozrusznik jeśli jesteś skłonny tyle zapłacić albo umówić się ze sklepem że jeśli nie będzie pasować a będzie wszystko tak jak wyszło ze sklepu to zamienić i oddać do kogoś znajomego zaufanego. Bo partaczyć to każdy debil umie.




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2014, 15:00 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 0:37
Posty: 90
Lokalizacja: WuWu-A
Pojazd: Junak 607 2T
wiem że sobie mogę to sam zrobić. W sumie to mam nieograniczone możliwości samodzielności w tym temacie.
tylko zdaje się nie w tym celu płaciłem za to komuś. Ja mam ciut inne podejście. Mi za moją fachowość na tyle dobrze płacą że chętnie mogę dobrze zapłacić innemu fachowcowi za to żeby podlewał moje kwiatki (bo lubię kwiatki) w czasie kiedy ja się zajmuje innymi rzeczami. Fajnie jak po takim dilu obaj jesteśmy zadowoleni.
Wiem że bym je sobie mógł je sam podlewać.

Ale jeżeli po wywaleniu kolejnego tysiaka za usługę spędzam dzień na poprawkach to chyba jednak coś jest nie tak. Wiec zasadniczo albo jestem świrem co znajduje dziwną przyjemność w sabotowaniu własnego projektu po to żeby wydać kasę i poprzypierzać sie do ludzi albo jednak z tym jednośladem nie jest najlepiej mimo kolejnych "fachowych rąk".

Jak ktoś lubi oglądać fakapy to zapraszam:
https://www.facebook.com/WombatPL/media ... 921&type=3
Zdjęcia z opisami. Oczywiście być może wszystko to sobie wymyślam.
A może błąd polega na tym że jak ktoś sie deklaruje że jest fachowcem i ogarnia temat to mu wierze i płace ile chce albo sie nie dogadujemy. Mi tak płacą albo nie robie.




_________________

Junak 607 2T
S6 Streetrace 70 90km/h+
SYM GTS 125+
Wyprzedaż części z Junaka: wyprzedaz-garazowa-swietne-graty-za-50-sklepowej-t421322.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2014, 15:07 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Pewnie tak...dlatego głównie na tym forum odradzają dawania do mechaników tylko pomagają samemu naprawić




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lip 2014, 17:15 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
Dokładnie , rozumiem musisz udupić tego Michała w jakiś sposób. Jakoś go namierzyć czy coś.




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy