Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 16:00



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 lip 2014, 14:46 
*

Rejestracja: 11 lip 2014, 14:31
Posty: 3
Pojazd: Booster
Siemka, mam problem ze skuterem, a mianowicie skuter chodzi tylko na ssaniu po zamontowaniu kupionego (używanego) cylindra z tłokiem, który pali od kopa, ale się nie wkręca bo robi "buuu", prawdopodobnie skuter zalewa po "pluje" paliwem z tłumika Stage 6 Pro replica, jak i rowniez na seryjnym, gaźnik seria 12" z dyszą 93 iglica na środku-lipa, gaźnik 17,5 z dyszą 88 też lipa, dodam również, że na cylindrze został wykonany porting, ale tylko na kanale wydechowym, wydaję się, że został wykonany w porządku, ja myślę nad kupnem kilku dysz od: 30-55, ale czy z drugiej strony nie będa za małe?

Setup:
Cylinder dr evo 70 portowany
gaźniki 12, 17,5
Tłumik seria, S6 pro rep
Wario Top r 3,5g
sprzęgło Polini
Filtr seria

Przedtem Malossi 70 na gaźniku 12 wszystko ok

Proszę o jakies porady, pozdro


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 11 lip 2014, 15:51 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:14
Posty: 2609
Lokalizacja: Lubelskie.
Pojazd:
Zakup większy gaźnik, najlepiej 21mm, jak nie masz dużo sieki kup WM MOTOR, dostanesz w zestawie 6 dysz + filtr stożkowy i reguluj.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lip 2014, 17:49 
*

Rejestracja: 11 lip 2014, 14:31
Posty: 3
Pojazd: Booster
nie, nie, to nie jest na pewno wina gaźnika, że jest za mały bo by to troche nie porozumienie było, pozatym trzeba najpierw przemyśleć wszystkie za i przeciw zanim wyrzuce kolejne pieniądze w nic nie zdatny gaźnik, wczoraj wydłubałem z gaźnika Mikuni dysze 55,5 poprawa nie znacza, ale jakaś jest, przestawiłem iglicę , skuter już nie pluje, ale nie wkręca sie dalej, chodzi już bez ssania, a zamiast filtra powietrza miałem założone warstwy różnych szmatek regulując tym samym pobór powietrza, skuter juz coś lepiej brzmiał, ale nadal sie nie wkręcał na takie obroty żeby chociaż ruszyć kołem, proszę o wypowiedzenie sie fachowców, którzy sie na tym znają bo sam jestem mechanikiem, ale z tym mam mało wspólnego na codzień. Osobiście jestem za wymianą dyszy na jeszcze mniejszą, celuję w dysze 40", ale czy taka dysza nie bedzie podawała zbyt mało paliwa, o ile sie nie mylę jest jeszcze "boost" dysza czy jakoś tak, może ona jest winna tym atrakacją.

-- 12 lip 2014, 18:49 --

po całym dniu dłubania stwierdzam, że cylinder jest za duży na moje gaźniki, kupie jakiegoś chinola za 100we i zobaczymy czy to hula, ten sprzedam...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lip 2014, 21:59 
*

Rejestracja: 25 cze 2014, 10:31
Posty: 130
Pojazd:
Szmatami regulujesz ilość powietrze? O ZGROZO!
Zacznę od tego że jeżeli kupisz chinski gaznik ten tani z allegro możesz być pewien że będą to pieniądze wyrzucone w błoto!
A teraz co masz. Masz gaznik 12, założ mu największą dysze jaką masz min 90. Daj iglice na srodek, odpal maszynę i zatkaj miejsce na filtr powietrza-szczelnie! Skuter ma zgasnac. Próbuj i opowiadaj




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 mar 2015, 21:54 
*

Rejestracja: 18 mar 2015, 21:29
Posty: 2
Pojazd: Kymco zx 50
Witam wszystkich.

Nie zakładam nowego tematu bo problem jest podobny.
Od trzech dni walczę ze sowim kymco zx50 i skończyły mi się pomysły co jeszcze można zrobić żeby śmigał jak w poprzednim sezonie.
Objawy : tylko wolne obroty wkręca się tylko na pół minuty potem go odcina i zwala na wolne obroty lub gaśnie. Na wolnych może chodzić cały dzień aż bena się skończy.
Czysty gaźnik nowy filtr, moduł, cewka, ssanie i świeczka, na innym gaźniku to samo chodzi tylko na wolnych.
Pomocy bo szlak mnie trafi.
Zatykając miejsce na filtr maszyna natychmiast gaśnie :cry:

Pozdrawiam,
anastazy




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy