Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:54



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 30 sie 2019, 12:10 
*

Rejestracja: 30 sie 2019, 11:46
Posty: 2
Pojazd:
Witam, mam problem z moim skuterem Piaggio zip 50 2t, jescze miesiąć temu jezdził bez problemu ponad 45 km/h a teraz około 20-30 km/h,
Skuter:
Cylinder zmieniony na 70cc
Gaźnik dellorto 17,5 (dysza zmieniona z 75 na 85)
Filtr stożkowy (założone skarpetki na rurę)
Rolki 5,5 g
Tłumnik od piaggio punch 70cc

I tutaj pytanie mam co może powodować (nie oczekuje odpowiedzi co naprawić, a oczekuje jedynie podpowiedzi co i jak mogę sprawdzić, gdyż wiadomo że jak ktoś nie widzi fizycznie skutera to nic mi nie powie. Ja osobiście podejrzewam tłumnik który ostatnio rozcinałem wypalałem i pospawałem jednak wydaje mi się ze jego przepustowość jest b. mała gdyż jeśli zatkam go palcem to nie jest w stanie odepchnąć mi reki czuje tylko lekkie "puaknie" i tak się zastanawiam czy czasem nie mogę jakoś nawiercić wydechu jeśli tak to gdzie ewentualnie mogę to zrobić? Dziękuje za poświęcenie czasu na przeczytanie i z góry dziękuję za pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 30 sie 2019, 17:49 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Czas na remoncik, pierwsza do sprawdzenia kompresja, dalej napęd pod kątem zużycia, chociaż jeśli tyle jedzie to szykuj się na duże koszta. Osiągi same z siebie nie spadają.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 sie 2019, 11:39 
*

Rejestracja: 30 sie 2019, 11:46
Posty: 2
Pojazd:
Sprawdziłem ciśnienie w cylindrze 7,5 bar’a, to dobrze? Cylinder zmieniałem 1,5 miesiąca temu nawierciłem też wydech skuter przyspieszył o 5 km/h i przyspieszenie wzrosło naprawdę sporo i przestały być potrzebne skarpetki na filtrze wariator w stanie tragicznym dzisiaj planuje go wymienić na nowy i czy to wystarczy jeśli chodzi o napęd na pasku nie widzę dużego zużycia a sprzęgło nie wiem jak sprawdzić wał lekko wyżłobiony ale to chyba normalne.

-- 31 sie 2019, 11:39 --

    Pomylka prędkość skutera wzrosła o 15 km/h ponieważ teraz ten jedzie Ok 34 km/h po rozwieszeniu tłumika




    Na górę
     Wyświetl profil  
     
     
    Offline
    Post: 03 wrz 2019, 20:04 
    Stróż Forum

    Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
    Posty: 4379
    Pojazd:
    No niestety ale wszystko poniżej 8 bar to zajazd, jednak to na pewno nie tłumaczy tak marnych osiągów. Nie wiem co to znaczy "nawierciłem wydech" - zrobiłeś w nim dziurę? Jak tak to gratulacje bo to nie chinol 4t że na przelocie pojedzie. Kup nowy tłumik a nie jakiś zajazd "od piaggio puch 70". Jak się zmienia wario to i pasek najlepiej, zwłaszcza że koszta są śmiesznie niskie. Nie wiem o co chodzi z wyżłobieniem wału ale jak także zajechany to do zmiany. Ogólnie tak jak napisałem, jestem w 99% pewien że tam trzeba włożyć w części kilkaset pln żeby to normalnie jak na 70tkę jechało. Jakieś skarpetki w filtrze? Wieś?




    Na górę
     Wyświetl profil  
     
     
    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
    Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


    Nie możesz tworzyć nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów

    Szukaj:
    Przejdź do:  



    Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy