Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:35



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 28 paź 2017, 14:43 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
Witam, chciałbym stuningować mój skuter kymco agility city 50, jednak jestem zielony w te klocki i potrzebuje waszej pomocy.
Prosiłbym was o jakiś set, aby zwiększyć jego osiągi w cenie do 1000 zł
Jak napisałem jestem zielony w te klocki wiec prosiłbym o dokładne nazwy wszystkich części, które musiałbym zakupić.

Dodam, iż skuter jest odblokowany z 2014r i ma przejechane niecałe 6500 km
Osiągi niecałe 70 kmh

Pozdrawiam i czekam na pomoc


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 28 paź 2017, 17:29 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Masz problem bo części do tego mało w sklepach... Jak chcesz 50tkę pozostawić to airsal 50, gaźnik 17,5 i pro replica a jak 70tkę to malossi sport. Jak coś wyżej mocy to Airsal t6 70 + yasuni c16 + gaźnik 19.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 paź 2017, 18:06 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
Dziękuję za odpowiedz, chciałbym przerobic na 70 w miare mozliwosci jednak mam ograniczony budżet.
Moglbym prosic i konkretnie jakie czesci do silnika zakupic, troche poczytalem i głównie chyba trzeba zmienic cylinder i tlumik slyszalem tez o jakis rolkach. Czy jezeli zwiększylbym moc to trzeba wymienic również pasek napadu itp.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 paź 2017, 20:45 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Napisz AC czy LC....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2017, 8:31 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
Nigdy nie spotkalem sie z takim skrotami, jakies sensownej informacji w internecie tez nie znalazłam.
Jednak na otomoto kiedy chce sie wyszukac ten model co posiadam, na koncu pisze A-C.
L-C nigdy nie widziałam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2017, 14:39 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
AC= wiatrak
LC = chłodnica
Nie napisałeś podstawowych rzeczy o swoim pojeździe, więc jak mona dobrać set?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2017, 17:39 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
W takim razie AC, nie mam pojecia jakich Pan informacji potrzebuje jezeli jeszcze jakiś to prosze napisac, od razu odpowiem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2017, 19:44 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
1000zł to mało jak na tuning 70cc....
WYDECH: https://sklep.mieloch.pl/czesci-do-skut ... Y_RS_50_2T
Dodaj pierdoły do regulacji, dysze, filtr.. i masz prawie 1500zł...

Żeliwnych cylków bym nie brał do AC bo łatwiej je zatrzeć.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2017, 21:37 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
To zakładając budżet 1500zl
Bede musial kupic wydech cylinder gaźnik tylko te trzy rzeczy, a jakis wariator i co z tymi rolkami i czy zwiększając moc nie bede musial wymienic paska lub sprzegla. Rozumim ze te pierdoly to chodzi o regulacje w serwisie nie o kupno.
Sam dzisiaj tez poszukalem jakis czesci typu wydech czy cylinder jutro dam linki zeby Pan zobaczyl (mam je na komputerze). Jeszcze jak zwiększy sie moc po takiej przemianę na 70 ile okolo kmh wiecej bedzie osiągał.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2017, 23:26 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Ja tam serwisy od 2 lat omijam, jak się nie ogarnia to nic innego nie pozostaje :roll:
Bez przesady, to nie list formalny, nie trzeba pisać 'pan' z dużej litery ^^
Z tym zestawem powinno znacznie podnieść osiągi, ile? Nie wiem, jest to zależne od masy czynników, głównie od regulacji. Wariator to bym po tym wymienił jak kasa będzie, bo on mocy nie zwiększy, lekko przyspieszenie jedynie. Jak są przełożenia 13/1 to polecam zmienić na dłuższe, co najmniej 11/1. Myślę, że z tym 100km/h realne to nie byłby problem. Sprzęgło i reszta starczy. Moduł jak jest blokowany do 10k rpm to też trzeba wymienić. Na pewno jakiś cylek Hebo replica byłby lepszy ale mało dostępny jest.... Słabo zrobili bo airsal t6 do AC jest sporo słabszy od wersji LC (dzielone wydechowe) ale cóż...tamten (tak samo barikit wyżej) to typowe sportowe cylki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 paź 2017, 21:48 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
Chcialbym, aby mogl pan okreslic czy taki czesci tez beda dobre. Sa one w cenach bardziej przyjemnych dla oka i z oryginalej strony od Kymco, wiec beda pasowac w 100% co do pasowania, wydaje mi sie ze ten wydech co pan mi wyzej podal nie bedzie pasowac, poniewaz nie ma miejsca na sruby do zamocowania.


Wiec tak cylinder to sa na stronie takie 2
http://kymcosklep.pl/opis/3022897/cylin ... ty-2t.html
http://kymcosklep.pl/opis/4363387/cylin ... s8-2t.html


Wydech
http://kymcosklep.pl/opis/165168/uklad- ... eople.html
http://kymcosklep.pl/opis/1657460/uklad ... eople.html
http://kymcosklep.pl/opis/2923495/uklad ... eople.html
http://kymcosklep.pl/opis/9126872/uklad ... ple-s.html


Gaźnika żadnego sensownego nie znalazlem na tej stronie, ale pan mi dal juz jakiś.

Mam pytanie po co sie wymienia gaźnik czym on sie rózni od tego co mam teraz zamontowany.
Czy chodzi o srednice?


Wariator
Jak patrzylem to nie, sa one chyba az w takich duzych cenach to moglby pan cos mi podlinkowac.
Jeszcze do wariatora w zestawach sa rolki i tu wlasnie tez mozna bylo by wymienic bo ceny tez nie sa duze.

Nie wiem do konca o co chodzi panu z tym 13/1 11/1 jakos moge to sprawdzic i jak sprawdzic wage rolek ktore mam obecnie. Szukalem na necie i jakies konretnej odpowiedzi nie znalazlem.


Modul

Na jaki moduł, mógłby pan cos podlinkować.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 paź 2017, 22:16 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
1, liczenie przelożeń 13 czy 11 bez sensu on ma koła 16"
2 . cylinder i wydech kupisz taniej na mieloch shop i dla ziomków z forum rabat czasami nawet 10% przy jakiś świętach
3 . pożądny moduł do kymco 2T to ok 160 zł kasa słabo wydana przy dobrze ustawionym napędzie i cylindrze klasy sport mało kiedy dobije do 10 tyś wiem bo mam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 paź 2017, 22:32 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Na tym cylku co podałem + triopsie 10k rpm to nie problem ^^
Ten sprzęt z tej strony kymco to lekko mówiąc słabizna, czemu?
Cylek bez głowicy (ścina moc), wydechy są do 50tki a nie 70tki i do tego sport, patrząc że ten airsal ma bankowo większe kąty niż malossi/polini sport/powerforce i co tam jeszcze wymyślono, wydechy te nie mają prawa bytu. Najlepiej tecnigas none, tecnigas triops, arrow extreme (z tych co pamiętam) lub hebo new performer.
+ rabaty na mielochu, na święta pewnie więcej niż10% będzie
+ triops na przecenie (500zł zamiast 650)
+ nie wiedziałem że 16 cali mogliby dać, no proszę, 13/1 starczą w takim razie :cool:
Wszystkie kymco były blokowane na module? Widziałem s9 na 11k wkręcało się i moduł seria....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 paź 2017, 23:03 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
70 na 1 pierścieniu bez głowicy jakoś słabo to widzę , już wolał bym tego 70 polini z mielocha , no jak wybierze mocny wydech tecnigas rsll lub triops to owszem moduł może się przydać , mój był blokowany na 9700 dokładnie bo miałem ustawione żeby wykorzystać każdy obrót :) , różnice w blokowaniu są czasami na seryjce wykręci ponad 10 tyś wiadomo układ elektroniczny i kilka % błędu jest , czy wszystkie roczniki i modele nie wiem bo do kymco 2T do każdego modelu silnika jest inny moduł




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2017, 0:31 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
RS2 do kymco kręci sporo niżej niż next-r :) Ten wydech to kompletna porażka.
Dlatego podałem barikita z 5 stów ^^ Najbardziej obrotowy wydech pasujący bez przeróbek, jaki tu widzę to triops...ale i tak kręci niżej niż pro replica. W alu na 1p tłoku rpm nawet są wskazane :cool:
W sumie nie ja tym będę jeździć, właściciel niech podejmuje decyzję, dla mnie może tam być mhr replica z gazio 12mm ^^




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2017, 14:25 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
1. To tak te wydechy co dałem mówicie ze się nie opłacają?
Ten jest najlepszy mieszczący się w moim budżecie? https://sklep.mieloch.pl/czesci-do-skut ... Y_RS_50_2T
Jednak w liscie "pasuje do" nie ma mojego modelu. Tak jak napisalem wydaje mi sie nie nie bedzie sie dalo go zamontowac. Moze da sie jakos przerobic i dospawac łapy, zrobilem zdjecie jakie mocowanie jest u mnie, http://imageshack.com/a/img923/416/CE39EY.jpg

2. Cylinder
Ten co pan dal jest dosc drogi. Jeszcze niepokoi mnie ze nie ma mojego modelu w "dane techniczne". Z tych dwoch co dalem nic nie jest wart uwagi? Jeden z nich tez jest z zestawem z glownica, jednak drugi chyba nie.


3. Gaźnik to rozumiem ze jest juz ustalony to ten co dal mi pan na poczatku:

4. Wariator
Nie trzeba bedzie go wymieniac w koncu?

5. Moduł

W końcu to lepiej go wymienic czy nie?
Jeżeli tak to mógłbym prosic o link do jakiegos dobrego.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2017, 15:31 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wszystkie kymco ac 50cc 2t mają ten sam silnik więc nie widzę problemu z pasowaniem. Wariator - jak fundusze są to czemu nie...
Drogi bo kompletny z głowicą a nie goły, 500zł to nie taka tragiczna cena, można by poszukać na allegro taniej. Airsal lub barikit lub hebo. Nie wiem czy tam jest blokowany moduł, po założeniu części lepiej sprawdzić czy będzie potrzebna wymiana.
Ja klientom doradzam a AC tylko aluminiowe cylindry, bo więcej wytrzymują i nawet po zatarciu bywa, że nowy tłok wystarcza. Żeliwo jak padnie to tylko szlif+tłok. Do tego ekspansywność żeliwa jest znacznie mniejsza (ok. dwukrotnie) niż aluminium.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2017, 18:28 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
Mi chodziło bardziej ze moze bedzie problem z montażem, ze nie bedzie jak go zamocowac.


Ile moze kosztowac taki wariator? Czy mozna go wymienic w pozniejszym czasie? Co on zmienia?

Moduł to bylo mowione ze okolo 160zl i czy go tez mozna w pozniejszym czasie wymienic?

Choc koszty i tak beda wysokie
Wydech 500zl
Cylinder 530
Gaznik 290 to jest ponad 1300zl a jeszcze bedzie trzeba doliczyc robocizne i pewnie bedzie trzeba kupic inny modul
Da sie uciac jakos koszty na czyms? Czy sie to oplaca czy lepiej dozbierac troche i kupic te lepsze?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2017, 18:35 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:04
Posty: 2270
Lokalizacja: Sochocin
Pojazd: Aprilia Rally70LC
Gaźnik oraz wydech możesz kupić używane.




_________________

Apka Rally :)
Stage6 Streetrace 70cc LC
Dellorto Black Editon 19MM/Filtr oryginał
Wariator Stage6 Sport Pro/Przeciwtalerz Stage6
Pasek Dayco
Sprzęgło Polini 3G/Dzwon Polini Speed Bell
Wał Top Racing Evo NG
Wydech Giannelli Shot V2




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2017, 20:46 
*

Rejestracja: 28 paź 2017, 14:32
Posty: 14
Pojazd: Kymco agility city 50 2t
Tylko gaźnik i wydech mogę kupić używane?
Są jakieś strony głównie z takimi używanymi rzeczami? Czy tylko allegro olx sprzedajemy?

Wydechu tecnigas triops nie znalazłem anie jednego na stronach co podałem wyżej niestety.
uzywane sa glownie tecnigas next r, jest duża rożnica miedzy nim a tecnigas triops?
https://www.olx.pl/oferty/q-WYDECH-TECNIGAS/


Jednak gaźnik 19mm znalazłem parę i mógłbym prosi o wybranie najlepszego
ze strony sprzedajemy 2
https://sprzedajemy.pl/szukaj?srchm=ls& ... er_page=30
i 6 z olx
https://www.olx.pl/oferty/q-ga%C5%BCnik-19mm/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy