Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:38



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 03 lip 2019, 13:31 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2018, 16:03
Posty: 13
Pojazd:
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć od Was jaki olej do mieszanki polecacie ze Swojego doświadczenia :cool:
Bardziej będę celował w olej pól syntetyczny,bo aktualnie mam cylka na dotarciu(końcówka) a jako ,że nie robię 100km dziennie to chciałbym ,żeby się "szybciej" dotarł.Oczywiście później przechodzę na full syntetyk.

Poprzednio lałem Orlen Semisynthetic,tak wiem że zostawia nagar,dymi itp ale taki leżał w garażu to taki lałem(wbrew pozorom to nie jest taki zły bo cylinder ma 13 bar kompresji -jak było mierzone w zimie).Właśnie dlatego chce kupić coś lepszego.

Tak wiem temat wałkowany 1000 razy ,ale wszystkie tematy są sprzed 5 lat.

Zastanawiam się nad kupnem:Mobil Extra 2t oraz Elfem .
Co do setu jaki mam to 50cc sport nic specjalnego.

Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC!!!!!! :) :) :) :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 lip 2019, 17:44 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Zmartwię cię bo olej półsyntetyczny w żadnej instrukcji 2t nie jest przewidziany i już teraz psujesz swój silnik. Zmartwię cię drugi raz, bo nie sprawi on, ze lepiej dotrzesz cylek. Zmartwię cię trzeci raz, 13 bar nie oznacza nic dobrego w silniku 2t - twój silnik jest przeciążony termicznie i traci moc na ogrzewanie ze spalania. Przy takim ciśnieniu jest bardzo duże prawdopodobieństwo samozapłonu. Prawidłowa kompresja nie powinna przekraczać 9-10 bar dla LC i 8,5-9 bar dla AC. Wszystko wyżej osłabia pojazd i może powodować jego zniszczenie :)
Możesz się z tym nie zgadzać, ale to prawa fizyki.

Wracając do oleju, mamy XXI wiek i w tych czasach stosuje się TYLKO w pełni syntetyczne oleje, nie ważne czy chinol, czy markowy. Tematy o olejach sprzed 5 lat zbytnio się nie różnią od dzisiejszych.
Jakie polecam? W pełni syntetyczne.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy