Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:29



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 lip 2019, 21:15 
*

Rejestracja: 10 lip 2019, 21:31
Posty: 2
Pojazd: Peugeot Speedfight 3 LC
Imię: Marcin
Witam,
Przedstawię pokrótce historię mojego skuterka. Nabyłem uszkodzony Peugeot Speedfight 3 chłodzony cieczą z 2015r. Kupiony w celu dojazdów do pracy. Po oględzinach okazały się do wymiany łożyska na wale. Zostało wszystko wymienione, sprawdzone, kompresja idealna. Zaznaczę też, że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie. Tyle co teraz zdążyłem się nauczyć/dowiedzieć podczas składania. Zauważyłem też, że został zmieniony cylinder na 70cc Malossi. Gaźnik dellorto PHVA 175 -> (czy takie były montowane fabrycznie ?)Filtr, wydech wszystko seryjne. Z odpalaniem nie ma żadnego problemu. Pali na dotyk/jedno kopnięcie. Problem jest przy starcie, gdy chcę nim ruszyć, brakuje mu jakby mocy. Albo za dużo dostaje paliwa i nie możę przepalić lub tez biore pod uwagę, że dostaje zbyt mało paliwa :? Zrobie mu krótką "przegazuwkę", przebierze i jak juz rusze to po paru sekndach wskoczy na obroty i jest perfekcyjnie. Od razu to słychać. Następnie już pracuje elegancko, przyspieszenie ok, vmax 75km/h, schodzi na wolne obroty, nie gasnie. Można jezdzić całymi dniami. Wystarczy, że go zgaszę, postoi 15 min i pojawia sie ten sam problem przy starcie ;/ Troche czytałem zeby zmienić dyszę (zmieniłem głowna na 70) ale jest zdecydowanie gorzej, bo praktycznie wkreca sie tylko do 3tys obrotów. Jest na dyszy 50 i jest idealnie gdyby tylko nie ten start. Mogę tez nagrać filmik, zeby dokladnie pokazac o co mi chodzi. Nie ukrywam, że chciałbym to zlikwidować, gdyż z samego rana ruszam, halasu sporo, a brak jazdy. Czy móglbys mi cos doradzić ? Nie chciałem sie bawic z tuningiem, ale skoro juz jest 70cc włożone, nie chcę zmieniać ze zwzgledu na koszty.

Uzyskałem już następujące porady:
- dysza z automatu do zmiany na 75-85
- regulacja gaźnika/więcej dolotu na filtrze/dziury/gąbka tuningowa
- gaźnik 17,5 ok
- sprężynki na sprzęgle twardsze, reg. napędu z automatu ( o ile nie było robione po wpakowaniu 70)
- ssanie jak jest automatyczne to na ręczne

I teraz pytania:
- więcej dolotu na filtrze/dziury/gabka tuningowa -> czy chodzi o mniej więcej coś takiego ?
https://sklep.mieloch.pl/czesci-do-skut ... FIGHT_3_LC
stożek nie wchodzi w grę,
- ssanie automatyczne na ręcznę, wystarczy tylko zmienić linkę, czy tylko odpiąć ? Mógłby mi to ktoś bardziej wyjaśnić, podesłać link ?
- przy gaźniku jest jedna dysza, ona daje tak jakby dodatkowe powietrze ? czy to normalne, że tak bezpośrednio wchodzi powietrze ? cały "syf" idzie do cylindra ? nie powinno to być jakoś z czymś połączonę ? jak przyłoże palca to czuje jak zassysa i od razu się dławi. (zdjęcie)
Obrazek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 12 lip 2019, 22:00 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
To co zaznaczone to albo paliwo albo podciśnienie a nie żadne dodatkowe powietrze hahahaha :lol:
Tak chodzi o taką gąbkę, ew. dodatkowe otwory w pokrywie filtra powietrza.
'Sanie ręczne dellorto' wpisz w google i ci wyjdzie.
Jak nie wiesz co to ssanie to wątpię że to dobrze wyregulujesz...ale próbuj.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 12 lip 2019, 22:31 
*

Rejestracja: 10 lip 2019, 21:31
Posty: 2
Pojazd: Peugeot Speedfight 3 LC
Imię: Marcin
Oj sorki nie zaznaczyłem odpowiedniej dyszy, mój błąd, wrzucam poprawne zdjęcie
Obrazek

Co do ssania to wiem co to jest i do czego służy, tylko w jakim celu się to zmienia ? W czym przeszkadza automatyczne ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy