Dzisiaj jest 29 mar 2024, 9:54



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 maja 2022, 6:30 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2021, 8:46
Posty: 46
Pojazd: Kymco Vitality
Imię: Dariusz
Kupiłem wczoraj skuter Kymco Like 50 od gościa z Łęczycy w ogłoszeniu opisany jako sprawny stan dobry, rzeczywiście przy oględzinach wszystko było ok natomiast po powrocie do Kutna skuter na drugi dzień ciężko odpala i traci moc sprzedający twierdzi że sprzedał jako sprawny, byłem z kumplem przy zakupie. Pytanie jakie mam teraz możliwości wyjścia z tej sytuacji? Sprzedający bezczelnie twierdzi że mogę iść do sądu ale i tak nie mam szans.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 maja 2022, 10:10 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Pewnie wystarczy regulacja i czyszczenie gaźnika




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 maja 2022, 10:55 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2021, 8:46
Posty: 46
Pojazd: Kymco Vitality
Imię: Dariusz
Gościu zapewniał że w baku jest mieszanka paliwa z olejem okazało się że było wlane pół baku ale prawie czystej benzyny albo było za mało oleju i skuter zaczął się dławić i gasnąć i były problemy z odpalaniem. Na szczęście nie jest przytarty ani zatarty, dolałem dzisiaj o 10 oleju do baku i zaczął chodzić normalnie. Ale sprzedający mnie w błąd wprowadził twierdził że jest mieszanka w baku, mało brakowało a bym zatarł silnik.

Po drugie ja nie pytałem o regulację gaźnika itp. tylko jakie mam szanse jako kupujący na odzyskanie pieniędzy w takiej sytuacji, czy mam prawo do rozwiązania umowy ze względu na wady ukryte, czy mam z gościem iść do sądu?
Skuter był w ogłoszeniu jako 100% sprawny a po 2 dniach nie dało się nim jeździć.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 maja 2022, 11:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lip 2015, 23:09
Posty: 356
Lokalizacja: DOLNOŚLĄSKIE LUBIN
Pojazd: Fiat 126p (Żaba)
Imię: Barti
hitman12 pisze:
Gościu zapewniał że w baku jest mieszanka paliwa z olejem okazało się że było wlane pół baku ale prawie czystej benzyny albo było za mało oleju i skuter zaczął się dławić i gasnąć i były problemy z odpalaniem. Na szczęście nie jest przytarty ani zatarty, dolałem dzisiaj o 10 oleju do baku i zaczął chodzić normalnie. Ale sprzedający mnie w błąd wprowadził twierdził że jest mieszanka w baku, mało brakowało a bym zatarł silnik.

Po drugie ja nie pytałem o regulację gaźnika itp. tylko jakie mam szanse jako kupujący na odzyskanie pieniędzy w takiej sytuacji, czy mam prawo do rozwiązania umowy ze względu na wady ukryte, czy mam z gościem iść do sądu?
Skuter był w ogłoszeniu jako 100% sprawny a po 2 dniach nie dało się nim jeździć.


Kwestia tego co zapisałeś w umowie. Przez dwa dni wiele rzeczy mogłeś zrobić z tym skuterem wiec moim zdaniem nie.
Miałem taką sytuacje, facet kupił ode mnie sprawne auto, które dodatkowo sprawdzał na stacji kontroli w dwa tygodnie zajechał auto na różnych płaszczyznach i chciał mi je zwrócić




_________________

ZNAJDZIESZ MNIE TU!
Facebook Żaba-Fiat 126p Projekt


Fiat 126p 650: 2016-Do końca świata i jeden dzień dłużej
Opel Insignia 2.0 200KM: 2023-?
Peugeot Satelis 125: 2022-?
Opel Insignia 2.0 160KM: 2019-2023
Cpi Popcorn 70: 2017-2019
Router Bassa 50: 2014-2017




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 maja 2022, 12:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2021, 8:46
Posty: 46
Pojazd: Kymco Vitality
Imię: Dariusz
Cały problem polegał na tym że w baku była źle zrobiona mieszanka oleju z benzyną, albo było za mało oleju, albo była wlana sama benzyna. Jest jeszcze taka możliwość że stał jakiś czas nieużywany i może ten olej w benzynie stracił swoje właściwości bo mówił sprzedający że jakiś czas stał nieużywany.
Na szczęście po dolaniu trochę oleju do benzyny w baku skuter chodzi, nie jest przytarty ani zatarty.
Dzisiaj kupiłem 5 litrów benzyny i wlałem do kanistra 120 ml oleju, jak wyjeżdżę tą resztę co jest w baku wleję mu świeżą porcję z kanistra.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 maja 2022, 12:04 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lip 2015, 23:09
Posty: 356
Lokalizacja: DOLNOŚLĄSKIE LUBIN
Pojazd: Fiat 126p (Żaba)
Imię: Barti
hitman12 pisze:
Cały problem polegał na tym że w baku była źle zrobiona mieszanka oleju z benzyną, albo było za mało oleju, albo była wlana sama benzyna. Jest jeszcze taka możliwość że stał jakiś czas nieużywany i może ten olej w benzynie stracił swoje właściwości bo mówił sprzedający że jakiś czas stał nieużywany.


"Przeciętna, zwykła benzyna jaką możemy otrzymać na stacji paliw ma termin przydatności od trzech do sześciu miesięcy. Rozbieżność ta wynika z zawartości etanolu. Im wyższa jego wartość to krótszy termin przydatności. Czystsza benzyna ma dłuższy termin przydatności."
Cytat z jakiegoś artykułu znalezionego w internecie.
Nie wiem ja wychodzę z założenia, że przezorny zawsze zabezpieczony i pierwsze co robię po zakupie to zmiana oleju itp..




_________________

ZNAJDZIESZ MNIE TU!
Facebook Żaba-Fiat 126p Projekt


Fiat 126p 650: 2016-Do końca świata i jeden dzień dłużej
Opel Insignia 2.0 200KM: 2023-?
Peugeot Satelis 125: 2022-?
Opel Insignia 2.0 160KM: 2019-2023
Cpi Popcorn 70: 2017-2019
Router Bassa 50: 2014-2017




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 maja 2022, 12:13 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2021, 8:46
Posty: 46
Pojazd: Kymco Vitality
Imię: Dariusz
Akurat zaufałem sprzedającemu, twierdził z całą stanowczością że jest mieszanka w baku a jakbym dolał oleju do mieszanki to mógłbym też go nie odpalić przez nadmiar oleju. A to było w innym mieście kupione więc nie miałem za bardzo jak spuścić ten syf z baku i wlać nową mieszankę.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 maja 2022, 12:21 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie przysługuje ci żaden zwrot ani rekompensata. Kupując pojazd miałes obowiązek zapoznac się z jego stanem, a sprzedający nie musiał tym sprzętem jeździć np. od roku i stwierdził że skoro działa to działa, nie oszukał. Co innego gdybyś miał wypadek i okazałoby się że rama była spawana. Obowiązuje tu zasada OGRANICZONEGO ZAUFANIA, tak samo jak na drodze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy