Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 11:51



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 sty 2024, 11:43 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Witam serdecznie od razu mówię nigdy nie robiłem skutera własnymi rękami..
Bardzo się będę cieszył jeśli ktoś mi pomoże jeśli zadam pytanie co i jak :cool:

Do rzeczy Peugeota kupiłem w bardzo fajnej cenie. Cena adekwatna do stanu zapłaciłem za niego 500zł niestety był zatarty więc kupiłem potrzebne rzeczy złożyłem i jeździł lecz czułem że coś jest nie tak z tym silnikiem.. Udało mi się kupić 2 tkr bez papierów z silnikiem oraz plastikami jest to dawca do mojego. Kiedy czułem że coś jest nie tak postanowiłem 2 silnik dać do tkr i zrobić z tego projekt nie będzie to oczywiście nie wiadomo co ale postaram się zrobić wszystko żeby ładnie składnie wyglądał oraz żeby jeździł jak trzeba :))

Aktualny stan tkr silnik bez cylindra oraz gaźnika i reszty goła rama z elektryką a plastiki idą do malowania oraz lepienia gdyż są połamane ale do ogarnięcia zamówiłem parę rzeczy czekam na przesyłkę

CO BĘDZIE ZROBIONE:
-Wsadzony power force 70
-Gaźnik motorforce 17.5 ssanie ręczne
-Stożek
-Regeneracja i pomalowanie na nowo plastików
-założenie kierownicy str8 białej
-Nowe manetki
-Nowy wydech
-Wariator multivar
-Możliwe że nowy dzwon
-membranka
-soczewkowy reflektor z przodu
-lusterko f1
-przedłóżka amorka
-oponka przód

Myślę że na ten moment to na tyle.. Na pewno coś jeszcze wpadnie a upy będę cały czas dodawać razem z zdjęciami :) mam nadzieje że się spodoba


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 04 sty 2024, 16:49 
*

Rejestracja: 11 cze 2022, 9:39
Posty: 75
Pojazd:
Brzmi ciekawie :D. Jakbyś potrzebował pomocy z czymś, to chętnie służę pomocą.
Jak będziesz miał chwilkę czasu to możesz zdjęcia dorzucić.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 sty 2024, 11:24 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Jasne znajdę chwilkę porobię jakieś zdjęcia pomocy na pewno będę potrzebować :mrgreen:
Na razie czekam na przesyłkę z mielocha niestety mają jakieś problemy myślę że ogarną to szybko..
w paczce czeka na mnie:
Gaźnik motorforce 17.5 (Jest on na ssanie automatyczne ALE zamówiłem też ręczne)
Pasek DAYCO
Adapter do gaźników dla Peugeota
Nowe ślizgi wariatora
Sprężyna dociskowa Top Racing +31%
Łożysko korbowodu Tec

Dopiero jak przyjdzie ta przesyłka mam możliwość złożenia wszystkie żeby go odpalić zobaczymy może i nagram filmik z pierwszego startu jak kogoś to zainteresuje :)
Cylinder też już mam Power force 70

Co do aktualnego stanu jest cały rozebrany plastiki już matowiłem do malowania i tutaj zaczyna się problem mam 2 kolory biały i czarny niestety nie umiem sobie dobrać koncepcji malowania co w jakim kolorze może coś mi wejdzie do głowy zobaczymy napewno na forum dam od razu znać
Trzeba poprawić hamulec tylni niestety nie mam jak zdjąć tylne koło żeby dostać się do szczęk i reszty.. Na pewno trzeba zalać nowy olej przekładniowy powie mi ktoś czy 80w90 będzie dobry?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 05 sty 2024, 22:01 
*

Rejestracja: 11 cze 2022, 9:39
Posty: 75
Pojazd:
80w90 albo 75w90 będę wymieniał w następnym sezonie przelozenia polini, to planuje zalać któryś z tych dwóch. Co do kolorków raczej nie doradzę :P.
Możesz wpaść do mojego projektu Suzuki, który przyznam trochę się już przeciąga, ale to moje lenistwo :/, a zamiast go skończyć zakupiłem już kolejny projekt :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 sty 2024, 17:24 
**

Rejestracja: 06 sty 2018, 10:51
Posty: 425
Lokalizacja: Dragany
Pojazd: Baotian bt49qt9 / Saxo VTS
Imię: Gerard
Widzę nowy projekcik :D Fajnie że coś się tu jeszcze dzieje. Peugeoty fajne skuterki. Działaj tam ostro i pokazuj efekty :wink:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 sty 2024, 19:24 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Siemka znalazłem chwile czasu tutaj dodam jakieś zdjęcia peugeota parę zdjęć jest jak jeździł na starym silniku parę jak wygląda teraz w czasie jego "reanimacji"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie paczucha z mielocha już idzie myślę ze w poniedziałek dam radę go złożyć i pierwszy raz odpalić :) W tym momencie zajmuję się jeszcze kosmetyką ramy elektryki i co mi w oko w padnie chciałbym żeby naprawdę mimo swojego wieku jak i można powiedzieć niekompletności wyglądał składnie mam do dyspozycji sporo części zamiennych nadwozia więc jak tylko mi się uda postaram się pokazać wszystko tutaj.. Jeśli chodzi o kolor o którym wspominałem wcześniej będzie on odmalowany na taki jaki był czyli cały czarny lecz do tego malutkie elementy nadwozia czy plastików chciałbym pomalować w biel myślę że taka koncepcja będzie mimo wszystko ładnie wyglądać mam nadzieję że zdjęcia działają zapraszam do dyskusji :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 sty 2024, 19:40 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Ja bym to przywrócił do idealnej serii. Skuterów z roku na rok jest coraz mniej , tym bardziej zadbanych seryjnych. Znaleźć teraz np. Jet Force czy Speedfighta w zadbanej serii na prawdę ciężko




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 sty 2024, 19:07 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Mattrack pisze:
Ja bym to przywrócił do idealnej serii. Skuterów z roku na rok jest coraz mniej , tym bardziej zadbanych seryjnych. Znaleźć teraz np. Jet Force czy Speedfighta w zadbanej serii na prawdę ciężko


Wiesz powiem ci tak ja nigdy w zyciu nie miałem legalnie skuterka u siebie w domu haha wszystko jakies składaki z 3 w jedno bez papierów itp.. Teraz mam możliwość i pieniądze to chce spełnić moje marzenie z dzieciństwa i zrobić projekcik żeby i trzymał poziom w wyglądzie jak i w mechanice :) Normlanie to bym roxa kupił ale gdzie w tych czasach kupisz coś porządnego pod projekt nie za miliny.. a tutaj trafił się w fajnej cenie jako tako do odratowania i jeszcze bardzo dobrze go znam (szybciej miało go 3 moich znajomych) nie raz na nim jeździłem i naprawdę się w nim zakochałem muszę go zrobić jak najlepiej się da <3

-- 08 sty 2024, 19:07 --

Paczuszka odebrana gaźnik pasek zamontowane otwieram cylinder i pyk uszczerbiony... czekam co odpisze mi gościu od którego go kupiłem mam nadzieje że uzna mi reklamacje :(( jak odpisze od razu się podzielę z wami dobrą lub złą nowiną a teraz pewnie sobie poczekam więc w ruch pójdą spreje i regeneracja plastików pozdrawiam cieplutko <3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sty 2024, 11:58 
*

Rejestracja: 10 sty 2024, 11:51
Posty: 3
Pojazd: keeway ry8
rób to rób, fajnie by było jakiś nowy projekt na rogowach ujrzeć hahaha :roll:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 sty 2024, 14:39 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Dobra upik mam przepraszam że tak długo nic nie było ale w pracy strasznie dużo obowiązków i po pracy mi się nic nie chciało.. Ale dobra cylka nie zwróciłem bo jest lekko ukruszony przy uchu cylindra odpailiłem go na tym i wszystko gra :) niestety najprawdopodobniej jest za duża dysza ale spokojnie już wszystko zamówione zestaw dysz od 88 do 75 a teraz jest 95 myślę że spasi któraś.. CO do plastików no to dalej jestem w wiadomo czym bo dalej nie wiem na jaki kolor co pomalować ale spokojnie dzisiaj poszukam inspiracji i może już dzisiaj pomaluje parę plastików :)

-- 13 sty 2024, 14:35 --

Next upik udało mi się na szybko załatwić dysze od znajomego włożyłem jak się nie mylę 83 tkr jako tako chodzi reaguję lepiej na gaz ale czuję że jeszcze trzeba dać mniejszą dysze zobaczymy.. byłem się przejechać i przyśpieszenie jest bajeczne z małych jeszcze rzeczy pomalowałem białym markerem do opon napisy jak tylko uda mi się zrobić zdjęcie zamieszczę go tutaj..

Do zrobienia:
-Tylni hamulec
-Wymiana albo dolanie xD oleju przekładniowego
-Pomalowanie plastików
-Założenie sportowej kierownicy mam ją tylko do przymiarki więc zobaczę jak to wygląda
-Pomalowanie wydechu
-złożenie i pierwsza jazda

-- 13 sty 2024, 14:39 --

Next upik udało mi się na szybko załatwić dysze od znajomego włożyłem jak się nie mylę 83 tkr jako tako chodzi reaguję lepiej na gaz ale czuję że jeszcze trzeba dać mniejszą dysze zobaczymy.. byłem się przejechać i przyśpieszenie jest bajeczne z małych jeszcze rzeczy pomalowałem białym markerem do opon napisy jak tylko uda mi się zrobić zdjęcie zamieszczę go tutaj..

Do zrobienia:
-Tylni hamulec
-Wymiana albo dolanie xD oleju przekładniowego
-Pomalowanie plastików
-Założenie sportowej kierownicy mam ją tylko do przymiarki więc zobaczę jak to wygląda
-Pomalowanie wydechu
-złożenie i pierwsza jazda




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 sty 2024, 20:35 
*

Rejestracja: 10 sty 2024, 11:51
Posty: 3
Pojazd: keeway ry8
jak masz białą i czarną farbę to możesz środek czyli pod kierą podłogę i pod siedzeniem na biało zrobić a reszta na czarno




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2024, 22:21 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Dobra dobra czas mija ale mi się zachciało go zrobić.. tkr złożony pokolorowany zdjęcie dam później :)
jest problem jeździć jeździ ale w króćcu jest miejsce na wężyk podciśnienia dzisiaj odpalając zauważyłem że właśnie z tego mojesca na wężyk leci do wężyka podciśnienia paliwo może mi ktoś powiedzieć co się stało? co jest nie tak? podejrzewam membrankę oraz w jakimś stopniu za dużą dysze przez co go zalewa mocno i paliwo wydostaje się właśnie tam proszę o pomoc

-- 01 lut 2024, 11:03 --

Dobra dobra wracam chwilkę mnie nie było wybaczcie no niestety pogodzić wszystkie obowiązki ze sobą jest ciężko ale dam jakąś radę wiec tak traktujcie to jak upik bo trochę się podziało dobra.. Pomalowany ale okropny tkr porusza się już na kołach jest okej niestety zatarłem 70 haha i wsadziłem starą 50 dysze pozmieniane i jakoś jedzie :) czuję że trzeba wymienić sprężynę centralną sprzegła jest trochę moim zdaniem za lekka i nie osiąga takich prędkości jakie bym chciał.. Dzisiaj ma przyjść paczka a w niej sportowa kierownika str8 adapterek lusterko f11 gripy pale wlepek i olej do przekładni :)) CO do wcześniejszego posta na temat paliwa w wężyku podciśnienia okazało się że była za duża dysza dlatego go zalewało i paliwo lało się do wężyka już wszystko ogarnięte

Do zrobienia zostało tak:
-Zamontować kiere
-Lusterko
-Gripy
-umieścić tam jak narazie seryjny licznik lecz chce kupić cyfrowy od peugeota jak ktoś ma na sell lub coś mozna pisać śmiało priv :)
-termometr żeby sprawdzać oczywiście temperature cylindra :)
-planuje kupić inny wydech tu też smiało jeśli ktoś ma albo macie kogoś kto ma na sell zapraszam priv
-Gdzieś z tyłu głowy mam żeby wymienić czachę bo jest okropna nie udało mi się jej uratować niestety i po jej wymianie kupic światła soczewkowe :)
-wymiana przedniej opony bo jest katastrofalnie jeszcze w takie pogod jak tera hamowanie z łysą oponą to strach
-I właśnie wymiana oleju w przekładni bo narazie to troszkę tylko dolałem na testy żeby się parę razy przejechać
-Wymiana amorka na inny niż seryjny
-wymiana filtra powietrza bo ten stożek co mam niesteyy się nie mieści i trze o amorek

Łapcie zdjęcie jak teraz się prezentuje :)

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 lut 2024, 22:26 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Poprawiłem zdjęcie bo nie działało
Czym lakierowałeś? Kompresor? Spray? Osobiście bym wolał chyba dać połysk niż mat




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 lut 2024, 22:54 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Mattrack pisze:
Poprawiłem zdjęcie bo nie działało
Czym lakierowałeś? Kompresor? Spray? Osobiście bym wolał chyba dać połysk niż mat


Dziękuje za poprawienie zdjęcia nie wiem co to się stało ostatnio wszystko działało :)

Lakierowałem sprayem ale napewno tak tego nie zostawie co do koloru no jakoś tak nawet nie zobaczyłem że kupiłem matowy a nie inny ale spokojnie na ten moment pomalowałem tak żeby w nocy to cieszyło oko haha
Napewno tak go tak nie zostawię mam na niego bardzo mocny plan ale napewno to na przyszły rok wtedy od śrubeczki będzie składany i lakierowny od nowa tym razem napewno nie sprayem a kompresorem wszystko i rama czy kartery :)

Jeśli chodzi o upik to mam zamontowane parę nowych rzeczy takich jak:
Adapter kierownicy biały str8
Kierownica czarna str8
lusterko TNT f11 białe i tutaj się zatrzymajmy.. Zamontowałem wszystko pięknie ładnie odpalam skuterek ide do garażu po kastk przychodzę patrzę.. Szkiełko z obudowy podczas działania i trzęsienia się skuterka wypadło i sie stłukło wieć trzeba je odesłać.. w jeden dzien się za to zabiorę
-Nowe manetki jak się nie mylę to z revo

I niespodzianka zakupiłem i czekam na wydech Wydech Tecnigas Q-Tre!!!! Używany za pochwalę się bo na moje to bardzo ładna cena 177złoty razem z przesyłką zobaczymy jak da sobie rady na tym wydeszku

Mam jeszcze jedno pytanie opisze mi ktoś co lepsze 50 sportowa 70 sportowa chce wiedzieć czy może 50 lepsza bo sie mniej zaciera itp itd poprsotu posłucham chętnie opini :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 lut 2024, 12:04 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Ciubss pisze:
co lepsze 50 sportowa 70 sportowa chce wiedzieć czy może 50 lepsza

Ale chodzi o cylinder? Według mnie lepiej brać 70 cc, ale to wiąże się też z wymianą gaźnika




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lut 2024, 17:49 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Mattrack pisze:
Ciubss pisze:
co lepsze 50 sportowa 70 sportowa chce wiedzieć czy może 50 lepsza

Ale chodzi o cylinder? Według mnie lepiej brać 70 cc, ale to wiąże się też z wymianą gaźnika


Tak o cylinder ale spokojnie gaźnik wymieniony dysze do regulacji ogarnięte więc zobaczymy co się da zrobić :)
Tutaj dodaje zdjęcia jak wygląda tkr
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do cylindra pewnie kupie tak jak ostatnio 70 z powerforca ale to na razie nie teraz bo jest za mało czasu żeby to docierać ://

-- 15 lut 2024, 17:49 --

Siema siema ktoś czyta to dam znać co i jak na ten moment tkr lata sobie i nabija kilometry na razie nic nie kopałem więcej :// mam w planach pozmieniać napęd i wymienić ten cylek chociaż pierwsze co zrobię to pozmieniam ten napęd w głowie mam już mały plan co kupić więc pokaże tutaj a wy możecie dać znać i wyrazić swoją opinię :)

więc:
Wariator mallosi multivar
coś kombinuje nad sprzęgłem ale myślę czy nie wymienić tylko sprężyn i testować co i jak
Pasek już mam nowy więc w to się nie bawię :P
Dalej do ogarniecia jest olej w przekładni oraz zrobienie tylnego hamulca dalej czekam aż zechce mi się łaskawie to jakoś ogarnąc hah

Plany są troszkę dalsze bo chciałbym coś wsadzić w auto.. dużo też tam jest do ogarnięcia a jak narazie wszystkie hajsy i czas lecą w moto hah.. Jak wiecie wiosna się zbliża szkoda żeby asterka stała na 15 haha




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lut 2024, 22:21 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
To i to się tak na prawdę przyda. Tym bardziej że teraz ma być coraz cieplej. Rozumiem że chcesz wstawić większe i szersze felgi? Miej na uwadze ,że spalanie wzrośnie i poniekąd przyspieszenie zmaleje jak założysz jakieś szerokie kapcie. Miałem swego czasu 215/40/17 a teraz 205/45/17 i w życiu już bym nie zamienił na te pierwsze. Może lepiej to wygląda ale w praktyce lipa jeśli się użytkuje auto na codzień




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2024, 23:52 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Mattrack pisze:
To i to się tak na prawdę przyda. Tym bardziej że teraz ma być coraz cieplej. Rozumiem że chcesz wstawić większe i szersze felgi? Miej na uwadze ,że spalanie wzrośnie i poniekąd przyspieszenie zmaleje jak założysz jakieś szerokie kapcie. Miałem swego czasu 215/40/17 a teraz 205/45/17 i w życiu już bym nie zamienił na te pierwsze. Może lepiej to wygląda ale w praktyce lipa jeśli się użytkuje auto na codzień


Rozglądam się za 18 albo z oponami już albo bez sam nie wiem.. trzeba poszukać i coś się znajdzie a co do opon to mam kolegi mechanika on mi tam pomoże wszystko ogarnąć nie chce też żeby asterka wyglądała źle.. Troszkę przez te motorki i zimę całą ją zaniedbałem.. Ale robi się cieplej więc się jej odpłacę :)

Mały upik na temat TKR:
Kupiłem klucze nasadowe większy zestaw będę rozkręcał koło i czyścił hamulce.. Ponieważ no tylni wgl nie działa i się nie rusza pewnie to przy szczękach takie pokrętło (przepraszam nie wiem jak się to nazywa fachowo) jest uwalone syfem przez to się wgl nie rusza :) Teraz będzie troszkę więcej czasu to może to ogarnę :)
Jeszcze jedno co zauważyłem na stożku dostaje za dużo powietrza.. w czym szukać winy? zła regulacja stożek do dupy? A może ktoś przerabiał seryjną poszkę pod większy gaźnik :/

-- 22 lut 2024, 23:52 --

Ależ witam serdecznie Panowie i Panie widzę że mało co kto pisze ale mi to tam nie przeszkadza ja się nie zatrzymuje lecę dalej :) TKR żyje ma się bardzo dobrze został wyrzucony stary licznik z tej sportowej kierownicy jest o niebo lepiej dla oka :P Został też zmieniony filtr powietrza nie wiem niestety jakiej to firm siedział w apce jeździła na nim prze świetnie tak też jest w TKR.. Niestety Moja apka chyba rozwaliła mambranki (najprawdopodobniej siedzą w niej dosyć długo) więc postanowiłem coś pozamawiać z mielocha też dla niej i tutaj oczywiście wbiły się rzeczy do TKR zamówiłem do niego membranki teca (oczywiscie do apki zapomniałem xDD) oraz Wariator Top Racing SV1, i parę pierdułek do apki co do wario i membranek

Tkr dzisiaj już miał nowe części odrazu zobaczyłem różnice w jego pracy po wymianie membranek coś wspaniałego.. Jeśli chodzi o wario to dałem grubszą podkładkę oraz zamiast 7g rolek 6.2g idzie o niebo lepiej naprawdę o niebo jego przyśpieszenie teraz jest nie-sa-mo-wi-te chociaż jak dla mnie jeszcze troszkę idzie z niego wyciągnąć lecz tkr narazie musi poczekać pierwsze apka
Chciałbym do tkr wsadzić jeszcze:
-Lepszy cylinder 70 nie jakaś china
-termometr koso
-sprzęgło jakieś sportowe
-licznik

I małe pytanko ma ktoś pomysł jak poprawić chłodzenie w ac inaczej niż wiekszym gaźnikiem?

Tutaj daje foteczki wszystkiego co mam :))

Obrazek
Obrazek
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lut 2024, 23:23 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8330
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Ciubss pisze:
I małe pytanko ma ktoś pomysł jak poprawić chłodzenie w ac inaczej niż wiekszym gaźnikiem?


Swego czasu stosowali tzw. chwytaki powietrza ,czyli specjalna dokładka która kierowała strumień powietrza na wentylator. Druga sprawa na pewno szczelne osłony i wyczyszczona głowica z cylindrem aby nie jakaś uwalona olejem bo to też powoduje gorsze odprowadzanie ciepła




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 lut 2024, 1:37 
*

Rejestracja: 03 sty 2024, 19:30
Posty: 13
Pojazd: Aprillia rs50 2002 Peugeot tkr
Mattrack pisze:
Ciubss pisze:
I małe pytanko ma ktoś pomysł jak poprawić chłodzenie w ac inaczej niż wiekszym gaźnikiem?


Swego czasu stosowali tzw. chwytaki powietrza ,czyli specjalna dokładka która kierowała strumień powietrza na wentylator. Druga sprawa na pewno szczelne osłony i wyczyszczona głowica z cylindrem aby nie jakaś uwalona olejem bo to też powoduje gorsze odprowadzanie ciepła


Muszę napewno poprawić osłonę może być nie szczelna co do chwytaka powietrza raczej nie dam rady go zmieścić.. Wydaje mi się że za malo miejsca pomiędzy miejscem gdzie jest wiatrak a wydechem. Przeczyszczę głowicę jak będę coś grzebał :) Słyszałem że ludzie też dawali większe wiatraki np od wersji 100cc chociaż nie wiem czy się zmieści. A może wyciąć te kratki żeby więcej powietrza łapał?

Dziękuję za odpowiedz :P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy