Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:52



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 27 cze 2018, 23:50 
*

Rejestracja: 27 cze 2018, 22:14
Posty: 4
Pojazd: Aprilia SR 50 R Factory 2006
Witam, od niedawna stałem się posiadaczem Aprilia sr 50 R Factory z 2006r na wtrysku silnik piaggio. Kupiłem go jako skuter oryginalny bez tuningu. Apka na początku w miarę dawała radę mam tu na myśli muła którego miała w okolicy 28km/h czyli chwilową utratę mocy po czym wkręcała się całkiem dobrze. Jej vmax z górki z dobrym wiatrem w plecy wynosił 81km/h ( więcej nie udało się osiągnąć nawet z wielkiej górki tak jak by coś ją blokowało ). W celu likwidacji zamulenia wymieniłem świece, filtr paliwa i filtr powietrza. Nadmieniam że filtr paliwa i powietrza był nie wymieniany od nowości ( aktualny przebieg 12500km ). Trochę to pomogło na pewno zlikwidowało to dławienie i motorek wchodził ładnie na obroty. Aż do czasu kiedy wczoraj przyszła mi paczka z nowym tłumikiem( stage6 pro replica ), wariatorem ( Polini Hi-Speed rolki 6,3g stare rolki ważą 5g ) i paskiem napędowym ( Dayco Kev ). Po zamontowaniu tych części zaczęły się problemy. Apka kręci się tylko do 7 tyś. obrotów w trakcie jazdy ( natomiast skuter stojący na stopce kręci się bez problemu do 10 tyś obrotów), apka raz na jakiś czas strzeli z wydechu, prędkość maksymalna spadła do 63km/h a ruszanie trwa wieki do tego każde wzniesie to wyzwanie. Nie wiem co zrobiłem nie tak, problem nie ginie nawet przy zdemontowaniu starego czy nowego wariatora i paska problem pozostaje bez zmian. Nie wiem czy problemem nie jest tłumik, ewentualnie jakieś blokady. Czy możliwe jest aby komputer ograniczył w jakimś stopniu dopływ paliwa lub zmienił mapę zapłonu ewentualnie czy wtrysk może nie dawać rady i lepiej go wymienić na gaźnik ? Proszę o pomoc bo nie wiem co robić ;) Chętnie poznam ludzi z Lublina którzy aktualnie posiadają takie skutery lub wiedzą co zrobić ;) Pozdrawiam ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy