Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:45



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 lis 2018, 16:47 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Posty: 34
Lokalizacja: Ożarowice
Pojazd: Aprilia Sr <3
Witam specjalistow od silnika p/g.
Przeczytalem juz chyba z polowe internetu ale nie potrafie znalezc odpowiedzi na moje pytania. A juz na pewno ulozyc ich w jakas calosc.
Do sprawy, pacjent to aprilia sr z silnikiem pg przerobiony z wtrysku na gaznik.
Typowa przerobka mnie nie zadowala i chce to zrobic tak zeby niczym sie nie roznil od orginalnej wersji gaznikowej i tu nastepuje kilka pytan.
Ogólno wyczytalem ze jest stary i nowy typ pg - czym sie roznia ?
Pierwsze kartery. Czy silnik np z runnera rozni sie czyms od silnika z aprili sr (tej orginalnie z gaznikiem)

Drugie to elektryka.
Czy w sytuacji gdzie chcial bym przelozyc cala elektryke lacznie z iskrownikiem magnetem itp z wersji gaznikowej lub z runnera to bedzie pasowac ?

Ogólnie wymyslilem zeby przelozyc kartery i cala elektryke zevy sie z tym nie bawic to chyba najprostrze rozwiazanie ?

Sory jesli cos bedzie niezrozumiale napisane. Pozdrawiam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 25 lis 2018, 17:38 
*

Rejestracja: 09 lip 2012, 19:15
Posty: 35
Pojazd:
Witam jestem w trakcie przeróbki nrg no i tak
linka gazu jest inna
kartery są inne poza otworem na kompresor inaczej mocowany jest też zapłon także trzeba całe przełożyć
licznik u mnie w nrg nie współgrał z cewkomodułem też trzeba było zmienić albo zrezygnowac z obrotomierza
układ paliwa albo miałem uszkodzoną pompę albo jest inny w sensie bak poniżej gaźnika i kwestia dostarczenia paliwa do gaźnika bo pompy wysokiego ciśnienia juz nie ma po przeróbce
a tak to znalezienie całej instalacji z osprzętem regulator napięcia modułem itd na takie same kostki to dobry pomysł i będzie pasować przynajmniej w nrg tak było tylko sprawdź czy wszystko działa przed złożeniem w całość skutera bo u mnie w peszlu były zgnite kable na odinku 30 cm i szukałem kilka tygodni przyczyny a no i króciec przy deklu magneta od cieczy też jest inny także nie probuj zostawić z wersji wtryskowej żeby po opasce nie było widac bo nie spasuje na tą chwilę więcej nie pamiętam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy