Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 28 maja 2020, 15:46 
*

Rejestracja: 21 maja 2020, 21:05
Posty: 71
Pojazd:
Witam, mam problem z moim Piaggio. Kupiłem gaźnik dellorto 14mm (dysza główna 62) który był montowany w silnikach p/g. Ale przejdźmy do rzeczy, nie potrafię wyregulować mieszanki i obrotów. Wkręciłem skład mieszanki na max i wykręciłem 1,5 obrotu rezultat gazuje i ma muła, 1 obrót ma muła. Dopiero jak dam pół obrotu to jeździ w miarę ok, ale się szybko grzeje. Mam pytanie co zrobić w takim razie kupić dysze? Dodam, że jest to seryjna jednostka i nie chce rezygnować z box'owego filtra bo skuter jeździ bo polnych drogach. Filtr łączy się z ramą, aby silnik ciszej chodził. Zabezpieczenie iglicy na najwyższym oczku. Pomóżcie!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 28 maja 2020, 17:30 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wywal łączenie z ramą, to było dobre przez pierwsze pare lat od nowości. Dyszę daj mu 68-70 i zdejmij wszelkie blokady o ile tam są. Mieszankę na wolnych obrotach na końcu się reguluje. Pierw pobaw się iglicą i dyszami. W AC normalne że się szybko grzeje, gorzej jak się zaciera.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 maja 2020, 20:50 
*

Rejestracja: 21 maja 2020, 21:05
Posty: 71
Pojazd:
Jak wspomniałeś wywaliłem te łączenie. Założyłem z ciekawości gaźnik dellorto 12mm, zabezpieczenie iglicy na środku, dysza tak samo jak w 14mm czyli 62. Jeździ elegancko 60-70 osiąga po prostej.

Link do pracy silnika na gaźniku 12mm:
https://www.youtube.com/watch?v=3b6uQoznUM4

Poczytałem trochę o regulacji gaźnika za pomocą iglicy i dysz. Kupię tak jak zaleciłeś dyszę 68-70.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy