Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:13



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 29 cze 2018, 4:58 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Czołem Paniska i Panieneczki!!! Raptem 3 tyg jazdy od zakupu i luba stwierdziła że coś się jakby słabo skut zbiera i inaczej pracuje, po przejechaniu się, osłuchaniu wszystkiego i zdjęciu pokrywy napędu oczom moim ukazał się multum czarnego pyłu a po odpaleniu pasek latał jak menda po majtach...:/ Nie jestem pewien tylko czy owy dźwięk wydobywał się z telepiącego się paska czy z wario (bo dokładnie z tej okolicy). Dlatego też chciałem się was zapytać co byście polecili (pas i wario), ale [b]takiego naprawdę dobrego i sprawdzonego co posłuży mi na długie długie km[/b] (docelowo skutek ma zostać dopieszczony na malinkę i zostać w rodzinie jak długo się da). Raczej żadnego podnoszenia mocy nie planuję (jedynie jakiś lepszy wydech i odpukać w razie robienia cylka założył bym 50 ale może w sportowej wersji żeby go minimalnie podciągnąć).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 29 cze 2018, 6:16 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Po opisie wydaje mi się że napęd masz ok. Jeśli talerze gdzie idzie pasek są bez rowków, wgłębień, rys -jest ok. Czarny pył zawsze będzie, jest to normalne. Jak możesz to porób zdjęcia napędu i wstaw je tu- dla pewności.
Skuter pewnie inaczej pracuje bo przydało by mu się pewnie czyszczenie gaziora i filtra powietrza.
Lecz z czystej ciekawości sprawdził bym w przekładni rolki i przesmarował kolektor momentu obrotowego.




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 cze 2018, 7:19 
*

Rejestracja: 11 cze 2018, 7:56
Posty: 20
Pojazd: SR 50
Zapomniałem napisać że pasek był strasznie luźny, praktycznie bez użycia siły ściskałem do siebie pasek. Tego pyłu było napewno za dużo jak na normalną eksploatację albo musiało tam nie być zaglądane wiele lat. Wieczorem porobię zdjęci i postaram się nagrać filmik jak pracuje. Silnik ogólnie pracuje ładnie i cicho a ten dźwięk to ewidentnie się coś tłucze i ewidentnie z okolicy wariatora albo paska gdzieś w tym miejscu bo już na sprzęgle tego tak nie słychać. Zaraz po wypłacie zamówię pasek i blokadę do wariatora żeby wg móc w razie w rozebrać i zrobić przegląd czy coś wymienić, bo teraz to lipa i nawet nie mam jak po ludzku zdemontować wario tylko musiałbym odstawiać partyzantkę. A póki co chciałbym nazbierać troszkę informacji w temacie i przy okazji do tego czasu nauczyć się troszkę bo nigdy nic jeszcze nie dłubałem w napędzie skutera.

To nie mój filmik bo teraz jestem w pracy ale u mnie jest bardzo podobnie (rzekłbym że nawet jeszcze bardziej pasek się tłucze):
https://www.youtube.com/watch?v=oBE2juUakvA

Oooo coś w ten deseń:
https://www.youtube.com/watch?v=5_iZMPpddlA




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy