Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 15 sie 2018, 16:24 
*

Rejestracja: 14 sie 2018, 13:05
Posty: 4
Pojazd: SR 94 OLD
Witam.
Jakiś czas temu zakupiłem aprilie sr 94r.
Pojezdziłem trochę i pompa wody lała więc wziąłem się za wymienę uszczelniacza i łożysk przy okazji podczas upewniania się, że to z pompy leje a nie z innego miejsca zaczęło stukać z okolic wariatora więc postanowiłem to sprawdzić dla pewności odkręcając pokrywę cvt na odpalonym (bo tylko na kopkę odpala a nie ma tam łożyska trzymającego dzwon więc myślę,że to nie wielki grzech) , zacząłem w tym momencie dostawać gumą z paska istnie smieszna sytuacja :mrgreen: .
Podczas jazdy skuter miał tendencje do muła w okolicach 40-50 i podczas gdy chciałem jechać stałą prędkością właśnie między 40-50 straszne wibracje idą na cały skuter (takie łu łu łu łu łu, czasem też jak by coś się mieliło dzwięk jak by mielić kawę połączoną z kamieniami xD), jechał spokojnie 75 jedynie z tym mułem przy starcie i okolicach 40, poniżej i powyżej przyspieszał bardzo dobrze. Pasek mógł być stary więc miał prawo się zerwać, wibracje nie mam pojęcia z czego mogą iść, rolki w dobrym stanie ,wariator też, dzwon na czerwonej sprężynie z niebieskimi sprężynkami dość słabo wyregulowany bo ma muła na starcie ale tym się zajmę (tutaj też nie wiem czy to dobry wybór od strony poprzedniego właściciela ze względu na to, że to 50cc a nie 70).

Odnośnie paska, pasek ma wymiary 747 x 16 x 28, spoglądając na sklepy znalazłem tylko 747x16.5 5x30, identycznego rozmiaru nie da się dostać (chyba, że przegapiłem gdzieś). Możliwe, że pasek został oryginalny a wariator został wymieniony na jakąś chinę, która być może była przeznaczona na pasek 747x16.5 (może przez to dzwoniło z tych okolic?). Mogę bez problemu wsadzać ten pasek 747 x 16.5 czy będzie problem?

Drugie pytanie dotyczy się tych wibracji, ktoś ma pomysł skąd mogą pochodzić? Niby może to być jeszcze przekładnia tylnego koła ale tam się jeszcze nie dostałem, tak to nie czuć luzu ale wewnątrz mogą być łożyska zajechane bądź wypracowane, myślę jednak ,że gdyby to była ta przekładnia to nie było by dźwięku mielenia (chyba) oraz muła?.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 15 sie 2018, 16:25 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
regulacja-napedu-skutera-w-praktyce-t423540.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 sie 2018, 18:51 
*

Rejestracja: 14 sie 2018, 13:05
Posty: 4
Pojazd: SR 94 OLD
scoot pisze:
http://forum.mieloch.pl/regulacja-napedu-skutera-w-praktyce-t423540.html

Okej, rozumiem muł spowodowany rolkami prawdopodobnie. Dziękuję za podesłanie.
To nie zmienia faktu, że pozostaje pytanie odnośnie wibracji (mielenia się? Może to też przez rolki?) i głownie paska ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 sie 2018, 20:29 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wibracje to może przez słabo dokręconą pokrywę napędu. Może felga krzywa? Albo opona zjechana przez nagłe hamowanie. Może wał krzywy? Luzy na wale? Tuleja wariatora krzywa? Przeciwtalerz krzywy? Talerze sprzęgła krzywe? Pas zjechany nierównomiernie? Luzy na korbie? Widzisz, masa tego jest, wystarczy pomyśleć 2-3h nad tym i sprawdzać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 sie 2018, 22:41 
*

Rejestracja: 14 sie 2018, 13:05
Posty: 4
Pojazd: SR 94 OLD
Racja jest tego masa, nie siedzę w skuterach długi czas. Czasem są rzeczy, które zdarzają się notorycznie w niektórych sprzętach, miałem nadzieję, że to jedna z nich.
Posprawdzam sobie na spokojnie wszystko co mogę.
Dzięki mimo wszystko za pomoc, nie wiem co myślałem pisząc ten temat.
Pasek zaryzykuje ten o lekko innych wymiarach, najwyżej będę siedział i kombinował aż nie będzie jeździć :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy