Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:56



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 29 sie 2018, 20:24 
*

Rejestracja: 07 sie 2018, 18:52
Posty: 3
Pojazd: yamaha aerox 50/70
Witam. Jakies 2 lata temu zatarłem cylinder w moim aeroxie, tydzień temu zakupiłem nowa głowice zmontowałem wszystko jak należy, odpalam, silnik chodzi lecz był problem, silnik nie chciał w ogóle wchodzić na obroty niż te na których jest odpalony ( po przekręceniu manetki całkowicie mulił, kolo się w ogóle nie kręciło). Uznalem ze gaźnik jest zatkany tak wiec przeczyściłem gaźnik dysze itd, przedmuchałem kompresorem, zmontowałem i bez różnicy, międzyczasie zauważyłem ze są do wymiany łożyska walu, tak wiec rozpołowiłem silnik wymieniłem łożyska, uszczelniacze(z wyższej polki stage6), złożyłem i nadal bez różnicy. Wymieniłem świecę również nie pomogło. Gaźnika się nie da wyregulować żeby wszedł na obroty, świeca jest zalana caly czas, membrana szczelna. Raczej nie sadze zebym zle zlozyl silnik gdyż przed wymiana łożysk był ten sam problem. Cylinder nie jest chiński tylko stage6 streetrace. Juz mi opadaja rece, 5 dzien sie z tym mecze i nie mam pojecia co jest nie tak. Ktos ma jakiś pomysł ? Pomocy


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 29 sie 2018, 20:32 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Ogólnie gratuluję kolejności wykonywania rzeczy. Od kiedy się montuje cyl bez sprawdzenia wału? Nawet w instrukcji o tym piszą. Najpierw się sprawdza stan wszystkich łożysk silnika, potem montuje cyl jeśli nie wymagają naprawy. Jaki gaźnik, dysza? Regulowany napęd? Jaka kompresja? Jaki wydech?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 21:21 
*

Rejestracja: 07 sie 2018, 18:52
Posty: 3
Pojazd: yamaha aerox 50/70
Wydech jasuni racing, gaznik dellorto 17,5 dysza 95. łożyska nie miały luzu tylko głośniej chodziły prawdopodobnie od rdzy, nie jestem mechanikiem tylko próbuje sobie poradzić z tym samemu, a ty od razu na mnie wjeżdżasz , juz raz w nim wymieniałem cylinder i wszystko było ok. Kompresji nie mam czym sprawdzić, naprawa w domowych warunkach. Napęd wyregulowany.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 sie 2018, 22:10 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Też robię w domowych warunkach ale podstawowe narzędzia pomiarowe np. manometr to koszta 60-70zł.... 1/4 ceny gaźnika.
Wydech dokładnie jaki bo równie dobrze C30 i R może być. Gaźnik ok chociaż 19 bym widział, dysza raczej w normie. Świecę zalewa bo albo felerne dajesz albo kompresja za niska lub też filtr powietrza zasyfiony. Koło się lekko obraca? Wał lekko się obraca? Nawet jakby był na ssaniu to powinien na pół gazu się wkręcać. Nagraj film najlepiej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 sie 2018, 19:18 
*

Rejestracja: 07 sie 2018, 18:52
Posty: 3
Pojazd: yamaha aerox 50/70
Jutro wieczorem nagram film, nie wiem tylko jakie znaczenie może mieć wydech,gaźnik czy dysza jeżeli na poprzednim cylindrze tez sportowym 70cc wszystko na tym secie śmigało idealnie v-max około 110, nie było żadnych problemow.
_
_
W końcu dziś doszedłem co jest nie tak, myślę ze temat do zamknięcia. Okazało się ze: jako że nie używam rozrusznika bo mi nie działa wiec go nie podłączyłem, główna masa silnika była własnie na kablu od rozrusznika i tu był problem..... ehh głupi jednej kabelek....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 wrz 2018, 20:19 
*

Rejestracja: 31 maja 2017, 17:34
Posty: 50
Pojazd: nitro 98 xP!!
Jeśli zatarles cylinder to powinieneś zrobić szlif i zamontować tłok na nadwymiar a nie zmieniać głowice? Czy walnales zwykła gafę w opisie?

-- 15 wrz 2018, 21:19 --

Jeśli zatarles cylinder to powinieneś zrobić szlif i zamontować tłok na nadwymiar a nie zmieniać głowice? Czy walnales zwykła gafę w opisie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy