Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:08



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 kwie 2019, 15:37 
*

Rejestracja: 05 cze 2018, 13:22
Posty: 55
Pojazd: Aprilia Racing AC
Witam.Moja apka pół roku temu była u mechanika.Nowy gaźnik,króciec,membrana,kolektor itp.
Mechanik dodająj filtr stożkowy gąbka zapomniał że w aprili jest cylinder 50cc.
Gaźnik to Dellorto 19mm PHVB ssanie ręczne dysza 85.
Na początku nawet przy upale 30°c trzeba było z 30minut kopać aby załapał,lub na szybkiego zdjąć stożek i przytkać ręką.
Nie szukając dalszych przygód z mechanikami kupiłem u mielocha zwykły zamiennik filtr powietrza+ gąbkę Pollini.Obudowę uszczelniłem,połączenie z gaziorem doprawiłem silikonem i teraz takie mam efekty:
-filtr powietrza bez zwężki ciężko odpala(10-15minut) no i tylko 1obrót w lewo.
na plus lepiej się zbiera no ale wiadomo na drugi dzień znów ciężko odpalić
-filtr w komplecie ze zwężko i tu czy -2°c czy cieplej odpala w miare szybko przy przytrzymaniu lekko gazu(regulacja 1 i 1/4 obrotu w lewo,ale gdy chce już dłużej pojeździć w miare równo to mieszanka najlepiej jak jest od 1 3/4 do 2 1/4 obrotu.
Po kilku miesiącach testów doszedłem do wniosku że na zimnym silniku na dyszy 85 iglica firmowo nie przestawiana dostaje ciut przymało paliwa.Problem z szybkim schodzeniem z obrotów.Dopiero gdy dam tylko 1 obrót w lewo to te schodzenie z wysokich jest w miare dobre.Przy jeżdzie od 50km/h w zwyż są problemy tzn.niby się rozpędza ale czasami jakby brakło mu paliwa lub powietrza i za chwile dobrze idzie.
Na tym od mechanika stożku z gąbki idzie jak burza do 73km/h. tylko niestety tragiczne odpalanie.
Na tym co kupiłem ze zwężko max 62km/h tylko właśnie słabiej się rozpędza od tym 50km/h w zwyż.
I w tej chwili jest dużo kombinacji:
Zmiana dyszy głównej na jaką?
I czy zmiana dyszy wolnych obrotów może coś poprawić?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy