Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:50



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 lip 2019, 9:11 
*

Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:44
Posty: 12
Pojazd:
Witam, 2 tygodnie temu zakupiłem Yamahę Aerox z 2007r dla mojego wujka ponieważ nie miał czym się poruszać, a nie posiada prawa jazdy kat.B. Wybór był oczywisty ze względu na fakt iż sam posiadałem roxa przez 7 lat, a w zeszłym roku go sprzedałem. Budżet był ograniczony do 2500 zł lecz udało mi się znaleźć aeroxa w fajnym stanie za te pieniądze. Niestety kilka dni temu wyszedł problem z elektryką mianowicie poprzedni właściciel kombinował coś z wiązką i kostkami ponieważ przednia lampa jest zmieniona na jakąś własnej roboty czyli obudowa od zamiennika soczewkowej lampy lecz przykręcone są zwykłe halogeny. Gdy rozkręciłem przód zauważyłem, że oryginalna kostka od przedniej lampy jest ucięta, a założone są dwie przejściówki wychodzące po jednym do każdego halogenu. Z tyłu jest lampa led lecz tam nie było nic zmienione. Ogólnie wiązka jest moim zdaniem źle ułożona po czym stwierdzam, że coś wielokrotnie było z nią kombinowane.

Przejdźmy więc do głównego problemu otóż tym głównym problemem są kierunkowskazy. Działa tylko kierunek w lewo, a w prawo nie działa wcale. Z początku pomyślałem, że to wina przełącznika zespolonego kierunkowskazów ponieważ wszystko inne działało tj światła pozycyjne, drogowe, podświetlenie zegarów, lampa tylnia, przednia itd. No więc zamówiłem nowy przełącznik do aeroxa i gdy podłączyłem go pod kostkę okazało się, że na nowym przełączniku działa prawy kierunkowskaz, a lewy nie :| Cóż moja diagnoza padła na przerywacz kierunkowskazów ponieważ wydawał się być na wykończeniu. Zamówiłem przerywacz lecz niestety po zamontowaniu nowego nic się nie zmieniło.

Pech chciał, że lutowanie na nowym przełączniku puściło gdy już go zakładem i to w miejscu na kablu środkowym wychodzącym od dołu przełącznika lecz wyszło to jednak na dobre. Otóż przyłożyłem kabelek wychodzący do prawego kierunkowskazu z przełącznika do lutowania od lewego i okazało się, że działa i prawy kierunek i lewy. Zlutowałem te 2 kable na jedną blaszkę w przełączniku i niestety znów zawód. Działa kierunek lewy, a gdy daje przełącznik w prawo, działają oba na raz. Nie mam już więcej pomysłów co może być nie tak, a przyczyn jak to w elektryce może być bardzo dużo na wiązce przy której coś było ruszane.

Dodam, że w swoim aeroxie miałem tą starszą wiązkę (do 2000r bodajże) i nic nie było z nią ruszane od nowości i nigdy nie miałem problemów u siebie z elektryką więc jestem laikiem w tej sprawie.

Proszę o pomoc i jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić samodzielnie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy