Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:03



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 17 sie 2019, 6:51 
*

Rejestracja: 05 cze 2018, 13:22
Posty: 55
Pojazd: Aprilia Racing AC
Witam.Niestety w mojej okolicy są mechanicy od siedmiu boleści,więc sam czytając,oglądając poradniki wziołem się za mały remoncik.
I tak wymieniłem:
1.łożyska tylnej przekładni na Koyo
2.sprężynki sprzęgła 2G 105mm na takie od 1600obrotów
3.przekładnie z 12,96 obrotów dzwona na też używaną na 12,26 obrotów dzw.
4.rolki wariatora Malossi HT 6gram.

Teraz zrywa aż miło i na dedykowanym filtrze powietrza ze zwężką bez dodatkowego kombinowania ,wiercenia jedzie max 70km/h.To wszystko na seri.Przyśpieszenie do tych 55 w miare szybki,płynne.Później troszku wolniej.Pytanie.Czy więcej nie da się wycisnąć z seri na zwykłym filtrze powietrza z zwężką?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 17 sie 2019, 14:46 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Dziwna miejscowość jeśli nikogo ogarniętego nie ma...
Bardziej by nas obchodziła prędkość realna a w większym stopniu jeszcze czas 0 - vmax.
Skuter jak wiesz albo nie wiesz na różnych rolkach będzie mieć ten sam v-max, jednak gdy dasz go na hamownię to wyniki mocy będą rozbieżne.
Jak to 70 licznikowe to trochę słabo, zwłaszcza że sama zmiana przełożeń powinna dać z 2-3km/h.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sie 2019, 15:41 
*

Rejestracja: 05 cze 2018, 13:22
Posty: 55
Pojazd: Aprilia Racing AC
hmmm.....
Na starym gaźniku Mikuni 16mm i stożku i na przekładni 12,96/1 jechał 75km i oczywiście dużożwawiej rozpędzał się.Nie próbowałem,ale myśle że po wyjęciu zwężki z filtra powietrza teraz miałbym 80km.Prawdopodobnie muszę zmienić czarną zwykłą sprężynę centralną gdyż na starej na mocniej rozgrzanym silniku czuć delikatnie słabszy start w stosunku do zimnego silnika.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 sie 2019, 22:25 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Generalnie dobra regulacja to jak skuter w 2 osoby wjeżdża pod górkę na 1/3 gazu bez mułów. Przy przyspieszaniu ma jak najbardziej stałe obroty i ogólnie żeby można było normalnie jeździć na 1/3 gazu, nie ważny czy górka czy z górki. Drobne korekty to już kwestia doświadczenia, czego niestety, za dużo osób w Polsce nie posiada. Centralka swoją drogą, było o tym pisane w poradnikach. Zdrowy skuter full seria 2t powinien jechać minimum 70 km/h realne.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy