Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Jaki króciec
Post: 02 sie 2020, 16:44 
*

Rejestracja: 05 cze 2018, 13:22
Posty: 55
Pojazd: Aprilia Racing AC
Panowie poradżcie bo szlak mnie trafia.Prawie 2 lata śmigam na tym króćcu:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/kroc ... 21373.html
Teraz dopiero zmieniłem gaznik Dellorto PHVB 19mm na jakiś chinski za 80zł.
Złączka gumowa od tego króćca wytrzymała 18 miesięcy.Przez ten okres silnik zbyt głośno pracował,grzał się też zbyt mocno.Powodem całyczas była ta gumowa złączka top racing.Stopniowo puchła aż w końcu pękła w 3 miejscach.Lewe powietrze to już wiem.Pojechalem do mechanika samochodowego i znalazłem pod wymiar metrowo rurke gumową prawdopodobnie od filtra powietrza z jakiegoś starego auta.Guma wzmocniona jest jakimś materiałem w środku i wydaje się dużo lepsza od tej złączki top racing.Do tego chinskiego gaznika kupilem jakis chinski króciec za 25zł z tworzywa[guma lub plastik] na wcisk.Niestety po krótkiej jezdzie za każdym razem uszczelka tego króćca przepuszcza paliwo.Włożyłem więc stary króciec żeliwny top racing i dociełem gumową złączke z tej rurki od samochodu.REDukcje zrobiłem z lepszej taśmy klejącej.Chiński gaznik śmiga jak trzeba.Obroty bez problemu da się ustawić,co w przeciwieństwie do starego gaznika 19mm było niemożliwe wyregulowanie.Problem niestety jest po przejażdzce.Trzeba odczekac z 10 sekund aby obroty się ustabilizowały lub włączam na pół gwizdka ssanie,wtedy momentalnie obroty schodzą jak trzeba.W chińskim gażniku wstawiona była dysza 85 i na niej od biedy jest miare dobrze.Na dyszy 75 i niżej nie ma szans na płynna jazde[braki paliwa].Natomiast na dyszy 95 jest prawie idealnie ale czuć że dysza 100 do 110 byłaby w sam raz.Takie efekty są w gorące dni.Powodem oczywiście jest lewe powietrze.I tu mam prośbe do uzytkowników.Szukam króćca ssania o mocowaniu gaznika 21-22mm srednica wewn. do minarelli horizontal.Może jescze jakiś silikon poliuretanowy lub coś konkretnego do uszczelnienia zaworuJakaś taśma lub coś innego.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 sie 2020, 9:01 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
Do głowy przychodzi mi pomysł zastosowania łączników sylikonowych jakie stosują w układach dolotowych w samochodach, kupić odpowiedni na stronie i zastosować cybanty.

https://fmic.pl/7-laczniki-silikonowe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy