Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:34



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 03 kwie 2019, 0:23 
*

Rejestracja: 03 kwie 2019, 0:04
Posty: 2
Pojazd: Speedfight 2 Iron X
Witam,
Jestem posiadaczem Speedfight 2 LC Iron X z 2006r. Skuter od początku miał swoje problemy bo miał tak jeździć przez blokady zakładane w Belgii bo stamtąd jest sprowadzony.

Otóż wymieniłem już w tym skuterze cylinder, następnie wariator na Hebo NG zakładając rolki 6g, sprężynę dociskową, która była w komplecie, a także przy okazji wymieniłem sprężynki sprzęgła na +15% hebo (zielone). Dodatkowo wymieniłem też cewkę zapłonową i świece na NGK B7HS oraz dzwon sprzęgła. Samo sprzęgło miało jeszcze tarcze.

Skuter jeździ tak, że na początku ma ciężko zaskoczyć, ale jak już załapie to nawet przyśpiesza. Następnie przy około 50km/h łapie go.. no właśnie... traci na przyśpieszeniu, a właściwie przestaje przyśpieszać. Da się osiągnąć te 60km/h, ale trwa to bardzo długo.

Z tego co widzę to skuter powinien ładnie przyśpieszać do tych 70-80km/h, a w moim tak nie jest. Nie zbiera się od razu, i tak jak pisałem wcześniej, ma zawias przy ~50km/h. Nie słychac, żeby go odcinało po prostu ma dość.

Pytanie do Was drodzy forumowicze czy macie pomysł co to może być? Blokady na wariatorze i tłumiku nie ma. Czy możliwe, że blokuje go moduł przy 50 albo jakieś inne blokady bo może rzeczywiście w Belgii blokują gdzie indziej? Gdzie szukać problemu? W regulacji gaźnika? Świeca po jeździe próbnej miała kolor kawy z mlekiem, nie była zalona, wyglądała na dobrze przepaloną więc moje pomysły się tutaj kończą.

Może znacie jakiś dobrego eksperta z okolic Rybnika to proszę napisać na PW. Chyba, że po tym opisie możecie coś zasugerować?

Jeśli potrzeba jakiś zdjęć, filmików to mogę wrzucić. Dajcie znać co trzeba.

Dziękuję za poświęcony czas, pozdrawiam!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 kwie 2019, 15:03 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Sprężynki twardsze, rolki lżejsze (+-5g), dysza pewnie za mała, sprawdź dyszę, daj 65-75, zwiększ dolot na filtrze aby nie zalewało wtedy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 kwie 2019, 20:37 
*

Rejestracja: 03 kwie 2019, 0:04
Posty: 2
Pojazd: Speedfight 2 Iron X
Dziękuję za odpowiedź scoot.

W jaki sposób mogę zwiększyć dolot powietrza na filtrze? Nie mam żadnego stożkowego. Mam zwykły, chyba oryginalny filtr i do tego jest ta dodatkowa część z dwoma otworami na końcu. Chodzi o zdemontowanie tej dodatkowej i pozwolenie na wpływ powietrza bezpośrednio do filtra?

Pewny jesteś tych sprężynek sprzęgła? Właśnie jestem po wymianie sprężyny dociskowej, spreżynek sprzęgła i dzwonu. Okładziny nie wyglądały najgorzej, te 2mm były w najniższym punkcie, a w najwyższym koło 4mm myślę. Żałuję, że nie przemierzyłem. Jedyne co to na środku okładzin były bardzo śliskie, ale to chyba wynik pracy i normalne, że się szlifują na gładko? Dałem sprężynki Sprężynki sprzęgła Top Racing +15%, 3G (zielone) dlaczego miałbym je znowu wymieniać skoro skuter nie był tuningowany?

Przepraszam. Kupiłem jednak wariator NIE hebo, a Wariator Top Racing Next Generation,

-- 04 kwie 2019, 20:37 --

Nagrałem filmik z tym jak jeździ - może będzie łatwiej o diagnozę. Dodatkowo dodam, że próbowałem zrobić zryw w w miejscu na takim żwirze i nie było szans. Miał taki przymulony dźwięk. Co to może być? Bo wątpię, że jak z 6g rolek dam 4g to problem się rozwiąże bo przecież na tych 6g to powinien chociaż szybciej jechać, a też nie chce. Zresztą sami zobaczcie:

https://youtu.be/OSncQwffqH8




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy