Dzisiaj jest 19 mar 2024, 11:32



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Agility 4t
Post: 01 maja 2013, 9:52 
*

Rejestracja: 08 cze 2012, 19:00
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Pojazd:
Witam was. Zastanawiam się nad jedną rzeczą. A mianowicie nad dwoma. Jedna, to czy ten pasek już jest do wymiany, czy jeszcze spokojnie mogę na nim jeździć, zdjęcie:
Obrazek

Oraz czy ten wężyk pod filtrem powietrza i nad przekładnią to jest jakieś podciśnienie? Gdy zamontowałem stożkowy filtr (trochę lepszy za 40zł) nie wchodził na pełne obroty, oraz zasysał powietrze przez ten wężyk. Czy jak będzie zasysał brudne powietrze coś się stanie :?: I jaką to ma funkcję? Będe bardzo wdzięczny za szybkie odpowiedzi, pozdrawiam.

EDIT:
Jeszcze jedna sprawa. Odblokowałem moduł sposobem Piórka, skuter jedzie do 75, i nagle zaczyna chodzić nie równo, przerywać. Czy to są zawory do regulacji?


Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 10:04 przez eaSy, łącznie zmieniany 3 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 01 maja 2013, 14:30 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
eaSy, Zmierz szerokość paska i porównaj ją z oznaczeniem.

Sprawdź skąd ten wężyk wychodzi. Na pewni nie ma zasysać brudnego powietrza :lol:

Co do zaworów ,to do tych 75 chodzi normalnie? czy jakieś zastrzeżenia masz?




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 maja 2013, 15:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 gru 2011, 20:51
Posty: 104
Lokalizacja: okolice GDA
Pojazd:
A nie jest to czasami wężyk w którym gromadzi się benzyna, która dostanie się do filtra?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 maja 2013, 15:41 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2009, 21:39
Posty: 1337
Lokalizacja: Ciechanowiec
Pojazd:
Mateusz14 pisze:
A nie jest to czasami wężyk w którym gromadzi się benzyna, która dostanie się do filtra?

Dokładnie tak, jest to wężyk gdzie gromadzi się wsio co spłynie z filtra np brudne paliwo i inne mazidła.

eaSy pisze:
Jeszcze jedna sprawa. Odblokowałem moduł sposobem Piórka, skuter jedzie do 75, i nagle zaczyna chodzić nie równo, przerywać. Czy to są zawory do regulacji?

Do regulacji gaźnik.

A co do paska mierz szerokość.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 maja 2013, 20:49 
*

Rejestracja: 08 cze 2012, 19:00
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Pojazd:
Dzięki za podpowiedzi, jutro spróbuje wyregulować gaźnik i zobaczę jak będzie chodził (tylko że do tych 75 chodzi równo i sprawnie). Zobaczę szerokość paska. I mam jeszcze ostatnie pytanie :twisted: Mianowicie jak założę filtr stożkowy to ten wężyk może sobie tak wisieć? Czy jakoś go muszę usunąć? Jutro napiszę jeszcze dokąd on dokładnie biegnie. Nie pokoi mnie jeszcze ta rdza na przeciwtalerzu wariatora. Czy ma ona jakiś wpływ na osiągi?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 maja 2013, 21:43 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2009, 21:39
Posty: 1337
Lokalizacja: Ciechanowiec
Pojazd:
Ten wężyk zdemontujesz razem z seryjnym filtrem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 maja 2013, 23:44 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
eaSy, Skoro zaczyna szarpać to może też wina napędu być. Masz blokadę na wariatorze?

Co do rdzy to pojawia się ona w miejscu gdzie pasek nie dostaje bo inaczej by została wypolerowana więc nie musisz się tym martwić raczej




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 maja 2013, 16:01 
*

Rejestracja: 08 cze 2012, 19:00
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Pojazd:
MIMIK, blokada została już dawno zdjęta, niedawno odblokowałem moduł. W Kymco raczej innych blokad nie ma? Wyregulowałem gaźnik i nic. Wkręciłem z powrotem śrubkę przy tłumiku (myślałem że może to jest wina przerywania) ale tylko wolniej jedzie, co prawda ledwo, ale jednak wolniej. Przeczyściłem dyszę, filtry i nic. Dodam że przed odblokowaniem modułu jechał te 65, ale cały czas równo. Może to już są maksymalne obroty? Słyszałem że odblokowane Agilitki zamykają liczniki. Mój przebieg to 9k.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 maja 2013, 16:41 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 22:56
Posty: 1362
Lokalizacja: PL/DE
Pojazd:
Cytuj:
MIMIK, blokada została już dawno zdjęta, niedawno odblokowałem moduł. W Kymco raczej innych blokad nie ma? Wyregulowałem gaźnik i nic. Wkręciłem z powrotem śrubkę przy tłumiku (myślałem że może to jest wina przerywania) ale tylko wolniej jedzie, co prawda ledwo, ale jednak wolniej. Przeczyściłem dyszę, filtry i nic. Dodam że przed odblokowaniem modułu jechał te 65, ale cały czas równo. Może to już są maksymalne obroty? Słyszałem że odblokowane Agilitki zamykają liczniki. Mój przebieg to 9k.


Nie wiem niestety ile blokad jest w 4t. Dociąga do odcinki? Moim zdaniem wina napędu z tą nierówną pracą albo wina gaźnika. Zawory raczej szalały by od startu a nie przy 75.




_________________

ObrazekObrazek
LWG-Mycen,Malina...


Ostatnio zmieniony 02 maja 2013, 16:42 przez MIMIK, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 maja 2013, 16:46 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2009, 21:39
Posty: 1337
Lokalizacja: Ciechanowiec
Pojazd:
eaSy pisze:
MIMIK, blokada została już dawno zdjęta, niedawno odblokowałem moduł. W Kymco raczej innych blokad nie ma?

Dysza główna. Jeszcze to zostało Ci do wymiany. Jest za mała i przez to brakuje paliwa w wyższych obrotach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 maja 2013, 17:33 
*

Rejestracja: 08 cze 2012, 19:00
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Pojazd:
Ale słyszałem takie opinie, że większa dysza w seryjnych skuterach tylko pogarsza sytuacje. Jak założę stożek wtedy też założę dyszę większą.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 maja 2013, 17:37 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2009, 21:39
Posty: 1337
Lokalizacja: Ciechanowiec
Pojazd:
Większa dysza niż seryjna odblokowana wtedy zaszkodzi. Ale jeżeli masz zablokowaną czyli za małą , to warto zainwestować parę zł i kupić tą odblokowaną.
Tu masz cały kit odblokowujący i zwróć uwagę że dysza również jest...
http://www.racing-planet.pl/scootertuni ... 527-1.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 maja 2013, 20:34 
*

Rejestracja: 08 cze 2012, 19:00
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Pojazd:
Witam, przepraszam że dopiero teraz piszę, ale dopiero sprawiłem sobię dyszę. A co do tego kabelka, nadal się nie pokoje. Od tyłu filtra powietrza wychodzi mały czarny kabelek, podobny od kabelka od paliwa. Biegnie od wprost do cylindra. A więc to chyba go od tak sobie nie mogę wyjąć. Ten widoczny na zdj. poszedł razem z filtrem, ale ten z tyłu nie wiadomo co robi. Proszę o pomoc!


EDIT
Gdy skuter trochę pochodził, rozgrzał się z wężyka zaczął lecieć dymek, możliwe że to też jakieś odpady, syfy. A więc spokojnie mogę tak jeździć? A co do tych obrotów przy 75km/h: wymieniłem dyszę na 85 oraz założyłem filtr stożkowy. Wszystko ładnie, ale nadal ten sam problem. 75 na h i przerywanie i koniec przyśpieszania.


Ostatnio zmieniony 09 maja 2013, 15:18 przez eaSy, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 08 maja 2013, 21:00 
***

Rejestracja: 01 wrz 2011, 11:16
Posty: 833
Lokalizacja: Andrychów
Pojazd: Super 9, NSR
Ja po takim przebiegu to wyregulowal bym zawory , latwo to zrobic a podniesie v max i to czasami sporo , poprawi sie kultura pracy silnika ' sprezanie i bd mocniejszy , zalatw sb szczeliniomierz i poszukaj w sieci ile mm odleglosc.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy