Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:20



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Co po maturze
Post: 22 lut 2013, 16:30 
*

Rejestracja: 27 paź 2009, 20:04
Posty: 82
Lokalizacja: Makowiska
Pojazd:
Chłopaki w tym roku będę pisał maturę i chciałbym dowiedzieć się jak jest w szkole wojskowej tak wg to chce iśc na straż pożarną, ale wątpię czy się dostanę więc drugą możliwością jest wojsko , ktoś się wybiera na takie studja jak z pracą po nich ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 22 lut 2013, 16:42 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2012, 23:59
Posty: 287
Lokalizacja: Piła
Pojazd:
Podobno teraz z pracą w wojsku jest lipnie, co do straży to musisz być bardzo wysportowany z tego co słyszałem. :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 lut 2013, 17:08 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2012, 15:14
Posty: 506
Pojazd:
Yyy nie.. Aż tak wysportowany nie mój starszy był strażakiem. :) I coś wiem na ten temat xd możesz iść np. na ratownika to idziesz do psp w twojej miejscowości robią ci szkolenie typu 1000m, harward i coś jeszcze. Jeżeli chcesz iść np. na najwyższy stopień (do warszawy) dość ciężko się dostać 100 osób na jedno miejsce :P, A jak troszkę niżej stopniem to Poznań. Podstawa to musisz dobrze biegać i żebyś wytrzymał ze sprzętem, czyli butla z tlenem maska itd.




_________________

Doradzam w doborze części 2T jak i 4T i sprawach sercowych :lol: PW. :D

SPRZEDAM CYL POLINI FOR RACE 70cc AC do Peugeota:3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 lut 2013, 17:52 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 cze 2009, 23:25
Posty: 1409
Lokalizacja: Płock
Pojazd: mamy, taty i siostry
abduls, wojsko? Człowieku, masakra jakaś. Po pierwsze: przesiew jak nie wiem. Mają kryteria z palca wyssane...
Mnie nie przyjęli do żadnej szkoły, bo za wysoki jestem...
Koledze stwierdzili, że ma za wysoki poziom kreatyniny -.- A skąd? Przez wzmożony wysiłek fizyczny... No kurde, jak chciał się dostać, to robił siłę i kondycję :roll:

Ktoś tam jeszcze ode mnie próbował, też się nie dostał...

Później się dowiedziałem, że bez znajomości, nawet mimo świetnych wyników, człowiek może się nie dostać :roll: Tylko znajomości...


Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 17:53 przez lucek15, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 lut 2013, 9:50 
*

Rejestracja: 27 paź 2009, 20:04
Posty: 82
Lokalizacja: Makowiska
Pojazd:
co do szkół strażackich wiem na czym polegają te wszystkie rekrutacje ;/ Cięzko będzie się dostać więc myślałem o wojsku , ale o technicznej np wat czy coś , ale też ciężko będzie się dostać;/ Kurde a Wy co robicie po maturze np jak nie dostaniecie się w pierwszym roku ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 lut 2013, 10:15 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 cze 2009, 23:25
Posty: 1409
Lokalizacja: Płock
Pojazd: mamy, taty i siostry
abduls, w moim przypadku, kiedy zostałem definitywnie skreślony, poszedłem na automatykę i robotykę. I w sumie nie żałuję. Po pierwszym semestrze maturę z fizyki i matemtyki byłbym w stanie napisać duuużo lepiej(jeśli chciałbym lepsze studia. Wydaje mi się, że rozszerzenie na 80% z matematyki, a na ok. 75% z fizyki rozszerzonej).

Ale nie powiem, bo kierunek fajny. Strasznie dużo fizyki i niektóre przedmioty w pierwszym semestrze wydają się niepotrzebne. Jednak po pierwszym był straszny przesiew. Ze 120osób na moim kierunku zrobiło się 54 :) A prawda jest taka, że wystarczyło wkładać te minimum w naukę.
Sam uczę się max. 2dni przed kolokwium, tak żeby coś ogarnąć(na 3). I póki co sprawdza się cała moja technika ;) Można siedzieć dłużej i mieć lepsze oceny. Ale nie oszukujmy, nie chce się :P

Obrazek
*brakuje tylko oceny z ćwiczeń z podstaw projektowania. W nocy wysłałem projekt na zaliczenie.

Jedyny przedmiot na który bez kitu się uczyłem to MMFy. Na tym był największy przesiew(pochodne, całki, różniczki, granice, szeregi itd.). Na tym odpadło ponad 40osób :)
Reszta przedmiotów wystarczał mi wykład, lub ćwiczenia.


I możesz zrobić tak: idziesz na studia(na WAT poszedł mój znajomy, który wcale super się nie uczył:P Na Energetyce jest - cywilnej oczywiście).
I studiujesz. Ale starasz się w między czasie dostać do wojska :) Sam taki plan miałem i wydaje mi się najrozsądniejszy. Żeby kiedyś nie obudzić się za późno i nie dostać się do wojska, a mieć tylko maturę :)


Ostatnio zmieniony 23 lut 2013, 10:18 przez lucek15, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 lut 2013, 11:04 
*

Rejestracja: 27 paź 2009, 20:04
Posty: 82
Lokalizacja: Makowiska
Pojazd:
Kurcze no myślałem raczeni iść na aspirantkę do częstochowy tylko tam trzeba przejść test 25 pytań z fizy i chemi a ja jestem na mat fizie i ciężko uczyć się do matury i też na te testy więc wątpię , ze się dostanę a do Warszawy pewnie też za słabo napiszę rozszerzenie z maty i fizy i wg teraz w tym roku jest taki prób i przelicznik , ze głowa mała;/ więc myślałem coś o studiach wojskowych na wacie np budownictwo czy geodezja , bo to mnie kręci najbardziej , jakoś robotyka nie za bardzo ;/ albo jak się nie dostanę do straży to przeczekam rok w domu i będe się przygotowywał po raz drugi do częstochowy i warszawy , bo jak byłęm na dniach otwartych to wiele osób dostało się za drugim razem . Co polecacie i czy ktoś z was myśli o straży ? Dla mnie to nie jest nieznany temat , bo jestem już 3 lata w osp i mam już przeszkolenie i jeżedżę na legalu do pożaru więc to mnie najbardziej interesuje i podoba .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy