Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 13:40



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 paź 2018, 21:15 
*

Rejestracja: 18 paź 2018, 3:54
Posty: 12
Pojazd: Yamaha aerox
witam,

Zakupiłem kilka dni temu aerox i chcę zrobić ją pod siebie mianowicie zależy mi na przyspieszzeniu :)
Cylinder w jaki się zaopatrzyłem to Airsal racing x-trem 70cc i jakie części dalej ? (jaki: wał, łożyska , gaźnik,membrana i króciec jeśli trzeba wymienić, przekładnie czy trzeba,pompe wody[ssp] , jaki wydech[ myślałem o yasuni c16 ], wariator sprzęgło rolki paek itd)
Nie muszą to być części z najwyższej półki tylko dobra jakość i cena :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 paź 2018, 22:34 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Można powiedzieć, że to cylek hajendowy....Wiesz w co się pchasz???
Wał motoforce evo/polini evo/stage6 HPC lub cokolwiek racing HPC, motoforce racing od biedy się nada.
Łożyska C4 skf, gaźnik 24 pwk lub vhst, membrana v-force3, króciec pod gaźnik, pompa SSP 40%, przełożenia jak seryjne są 12,5/1 to dałbym 11/1, ZAPŁON selletra lub inny innerrotor PVL, wydech c20/c21/hebo racing/r1200/r1400/polini evo/roost a najlepiej to spawak. Jak jużsię bawisz w drogie zabawki to oddaj cyla do korekcji okien. Nie wiem jak w tych, ale w S6R/T różnice w wysokości okien sięgają nawet 0.5mm co obniża moc o parę KM często, że to airsal to wszystko może być :lol: Potem np. R/T mają po 18-20KM i ludzie się dziwią czemu nie 22 albo 24 skoro wpakowali wszystko hajendowe... Nie wnikam już w prawidłowy montaż, grubość uszczelek, squish, stopień sprężania itp itd. bo to podstawa.

Edit: Oczywiście napęd overrange by się przydał, jak nie stać to minimum sprzęgło racing/evo, pas kevlar, wariator sport i masa rolek, sprężyn.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 paź 2018, 3:59 
*

Rejestracja: 18 paź 2018, 3:54
Posty: 12
Pojazd: Yamaha aerox
Yamahe kupiłem za 500 zł a cylinder o którym mowa za 600 zł. Co masz na myśli czy wiesz?
Myślałem o wale top racing high tech 12mm ale tego motoforce dobra cena co mówisz. Łożyska skf podstawa, gaźnik 21mm dałoby radę? Nie umiem znaleźć takiej przekładni, gdzie mógłbym się zaopatrzyć w spawaka??
NIE zależy mi na koniach tym bardziej 20 :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 paź 2018, 12:32 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Miałem na myśli fakt posiadania odpowidniej ilości hajsu. Podałem to co TRZEBA zmienić przy tym cylu. Jak nie chcesz mocy to sprzedaj tego i kup airsala t6 70, mniejsze spalanie będzie przynajmniej oraz koszta. Przełożenia wyliczasz pierwotne i wtórne znając ilości zębów na trybach. Nie ma tak że chcesz czy nie chcesz pełnej mocy wyciągnąć, patrząc na polskie projekty to NIKT nie wyciąga pełnej mocy. Można co najwyżej mieć sqter co pali 20/100 a lata jak sport 70. Dla mnie to może tam i być seria wydech, nie mój skuter.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 paź 2018, 21:57 
*

Rejestracja: 18 paź 2018, 3:54
Posty: 12
Pojazd: Yamaha aerox
Czy ktoś mógłby mi dać namiary na dobrego spawaka gdzie mógłbym takiego znaleźć? :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 31 paź 2018, 22:02 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8326
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Ale chodzi Ci kupić używanego kompletnego czy zlecić komuś spawanie ?




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2018, 7:16 
*

Rejestracja: 18 paź 2018, 3:54
Posty: 12
Pojazd: Yamaha aerox
Mate57 pisze:
Ale chodzi Ci kupić używanego kompletnego czy zlecić komuś spawanie ?



Mógłbym kupić w bardzo dobrym i ładnym stanie wydech ale nowy też wchodzi w grę :) oczywiście chodzi o spawaka na zlecenie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lis 2018, 17:28 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Platek racing




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 03 lis 2018, 8:40 
*

Rejestracja: 18 paź 2018, 3:54
Posty: 12
Pojazd: Yamaha aerox
Platek wycenił wydech pod mój cylinder za 600 zł brać go czy dokładać do yasuni c16/c20?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 lis 2018, 21:19 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Nie wiem czemu ale nie pokazało mojej odpowiedzi albo zniknęła. To zależy czego oczekujesz. Jeśli miałbym brać spawak to pod konkretnie zrobiony cylek aby wycisnąć maxa z niego. Zostawiając cylek w stanie fabrycznym mija się to z celem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy