Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:14



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 cze 2015, 20:34 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 wrz 2010, 13:21
Posty: 14
Lokalizacja: Rypin
Pojazd:
Witam. Jestem Tu nowy, lecz na samym początku chciałbym się podzielić moimi testami.

Gdy przyszedł czas na sendę - jak każdy wie na motor o wielkiej mocy 10 koni - należało się jakoś ubrać i zabezpieczyć przed uszkodzeniami. W związku z tym, że miałem kiedyś wypadek w którym złamałem palec, stanąłem przed wyborem kupna rękawic. Chciałem żeby były one przystosowane zarówno na ciepłe jak i chłodne dni. Więc do dzieła. Allegro.pl > i natrafiłem właśnie na nie.

RĘKAWICE motocyklowe firmy NAZRAN
Cena: Wtedy 120zł, dziś 140 zł.
Rozmiar: S

NAZRAN - jest to niemiecka firma, która zajmuje się, o ile się nie mylę produkcją tylko i wyłącznie rękawic. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre. W paczce, która przyszła bardzo szybko, znajdowały się rękawice, które były bardzo solidnie wykonane, z wielką dbałością o szczegóły. Początkowo myślałem że będą to rękawice bardzo grube, praktycznie nie przepuszczające powietrza. Jak jednak potem się okazało - myliłem się.

OPIS PRZEDMIOTU

Rękawice te wybrałem w związku z dwoma bardzo ważnymi aspektami. Pierwszym z nich były wzmocnienia z karbonu na wszystkich kostkach, drugim zaś długość tych rękawic. Nie są to rękawice zapinane na nadgarstku lecz posiadają pasek ściągający w nadgarstku, dzięki któremu dostosowują się one do każdej ręki. Posiadają one również rzep trzymający na końcu, czyli ok. 10 cm od nadgarstka.

WYGODA

Z tą wygodą bywa różnie. Gdy już założymy rękawice, wydają się bardzo sztywne za sprawą licznych wzmocnień z karbonu, co wymaga przyzwyczajenia. Mają dwa zapięcia, co niekiedy jest wkurzające, bo jak wiadomo ich założenie wymaga trochę więcej czasu [naprawdę trochę] niż rękawic o jednym zapięciu. W konsekwencji jednak wynagradzają to w komforcie jaki odczuwamy podczas jazdy.

WYKONANIE

Rękawice wykonane z bardzo miękkiej i delikatnej skóry zszytej ciemno pomarańczową nicią. Wg. mnie wykonanie jest w miarę solidne, lecz po roku użytkowania wewnętrzne części posiadają widoczne odgnioty i stały się śliskie, wobec czego gdyby nie, dobre manetki oraz uchwyt gaz wyślizgiwałby się z rąk.

BEZPIECZEŃSTWO

Myślę, że te rękawice, podczas gdy byłbym narażony na jakiekolwiek złamanie, czy wytrącenie palców, zdałyby egzamin i nie dopuściłyby do takiej sytuacji.

PODSUMOWANIE

Rękawice z pewnością nadają się do codziennej jazdy. Mimo swojego wyglądu nie możemy narzekać na pocenie się ręki w nich nawet przy temperaturach 35 - 40 stopni Lecz nie powinniśmy również schodzić poniżej 15 stopni. Powód? Jest już zimno. Wobec czego rękawice idealnie nadają się na cały sezon motocyklowy wiosna>lato>jesień. Ze swojej strony gorąco polecam.

AUKCJA

Rękawice możemy nabyć na allegro u użytkownika tomasz-777

ZDJĘCIA

Obrazek

Obrazek



*niestety nie posiadam aktualnie aparatu, fotki zaczerpnięte z aukcji.


Pozdrawiam Borek.

..na tym nie koniec..


Nie wyrażam zgody na kopiowanie i rozpowszechnianie mojego testu. Zrobiony na potrzeby użytkowników Forum !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 24 cze 2020, 19:41 
*

Rejestracja: 24 cze 2020, 19:13
Posty: 2
Lokalizacja: miami
Pojazd: mazda
Imię: jose
Witam, od dawna planowałem kupić dobre rękawiczki z kaskiem na całą twarz ... i prawda jest taka, że ​​je widziałem i podobały mi się ... dzięki za tę publikację




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy