Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:43



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 05 lut 2020, 19:53 
*

Rejestracja: 04 gru 2018, 0:37
Posty: 59
Pojazd:
Siemka, planuje zamontować soczewke do skutera Coliber.
Czy ma to sens bo jeżdzę dosyć dużo w nocy? Chodzi i taką soczewke https://allegro.pl/oferta/soczewka-bi-x ... 4291fbf951
I jak ją podlączyć jak już bym się zdecydował na kupno takiej. Klosz w skuterze taki jest: https://zapodaj.net/9e5558aee5393.jpg.html
Jak by mogl wytlumaczyc który kabel do czego podpiąć bym był wdzieczny :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 06 lut 2020, 18:02 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
Raczej odpuśc temat bo jest dużo rzeźbienia, wycinania, klejenia, obrabiania. W moim przypadku soczewka 1,8" wraz z maskownicą nie chciała się zmieścić w lampie i nie mogłem założyć klosza. Musiałem wyciąć otwór w lampie i max.wyciągnąć soczewkę na zewnątrz, kolejny problem w takim układzie jest założenie gotowej owiewki wraz z lampą na miejsce gdyż mocno wystaje gniazdo jak i sama żarówka (w moim przypadku zrezygnowałem z xenonu gdyż nie ma miejsca na przetwornicę i dałem LED), nawet w wersji slim bez wentylatora radiator żarówki opiera się na lince prędkościomierza, muszę coś wymyślić. Ogólnie wycinałem otwór w odbłyśniku lampy aby max.wyciągnąć (schować) soczewkę by móc zamknąć (założyć) klosz, soczewkę max wcisnąłem w lampę i od zewnątrz skleiłem ją klejem do plastiku dwuskładnikowym na bazie żywic epoksydowych chyba z mannola jak dobrze pamietam.

Światło oczywiście jest super w porównaniu do serii ale ani to legalne i przy pierwszej kontroli lub co gorsza jakieś stłuczce leci dowód a i wina za kolizję może spaść na ciebie, przeróbek dużo i ciężko z miejscem na takie coś. Wygląd kwestia gustu, zrobił się taki "cyklop" :)

Zdjęcia z prac:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 lut 2020, 0:54 
*

Rejestracja: 04 gru 2018, 0:37
Posty: 59
Pojazd:
Wiesz no jeżdze przewaznie w nocy wiec się przyda a dłubać lubie wiec robota przyda się :D Linki i tak nie mam bo licznik nie działa :P No troche taki "cyklop" wyszedł z tego. A podłączyłeś pod aku czy normalnie jak bylo? I jak podłączyć te kable jezeli bym już kupił go? Przetwornice myślałem żeby dać niże i kable przedluzyć i by wszedł xenon :) Tylko jak to podłączyć doradz bo nie ogarne tego. Ktory kabel do którego i wgl czy pod aku czy jak bylo :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 07 lut 2020, 15:49 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2008, 18:34
Posty: 235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd: VFR 800FI - BTQT9
Imię: Paweł
2

Ostrzeżenia: 2
Jeśli podłączysz pod oryginalną instalację świateł to nie wydoli i może ci wcale xenon się nie zaświecić lub gasnąć. Podłącz bezpośrednio pod akumulator




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy