Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 14:41



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 07 wrz 2017, 14:58 
*

Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:56
Posty: 2
Pojazd:
Witam chciałbym prosić o jakąś wskazówkę, poradę w kwestii słabego świecenia reflektorów przód i tył.


Problem wygląda tak że w skuterku bardzo słabo święcą światła są takie jakby przygaszone i w nocy strach jeździć bo ani ja nic nie widzę ani mnie nikt nie widzi.

Sprawdzałem iskrownik, magneto, regulator to wszystko podmieniłem od pewnego działającego skutera i problem dalej jest żarówki są oryginale 35x35W może ktoś z was miał podobny problem i orientuje się co może być przyczyną ja już zgłupiałem w instalacji nie znalazłem żadnego zwarcia aha jeśli chodzi o ładowanie to jest na poziomie 14V i jeszcze jedno jak odłączę regulator to światła świecą jasno tak jak powinny no ale wtedy nie ma ładowania tak że cały prąd idzie na światła tak ja myślę czyli te obiawy wskazywały by na regulator no ale podmieniałem go na 100% sprawny i jest to samo.

Ktoś ma jakiś pomysł ??? :?:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 08 wrz 2017, 1:10 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2016, 16:52
Posty: 135
Pojazd:
Sprawdzałeś czy masa jest podłączona. Chodzi o ten kabel od rozrusznika.
Jak nie będziesz miał masy to światła będą własnie słabo świecić.




_________________

Obrazek
Gilera DNA

Obrazek
Romet 717




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 wrz 2017, 9:17 
*

Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:56
Posty: 2
Pojazd:
Sprawdzałem tu też wydaje się że jest dobrze. Podłączałem masę bezpośrednio do żarówek i nic do regulatora też nic. Na prawdę sprawa wygląda beznadziejnie wszystko co mogło by być przyczyną zostało sprawdzone bądź podmienione z działającego skutera no i to nic nie daje niby wszystko jest dobre a światła jak świeciły tak świecą




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 wrz 2017, 17:03 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2013, 16:12
Posty: 3214
Lokalizacja: RZE
Pojazd: CPI aragon GP
Imię: Marcin
lxxx20 pisze:
Sprawdzałem tu też wydaje się że jest dobrze.

Czyli jak, poruszałeś palcami, czy nie ma luzów? Odkręć wszelakie przewody masy, które są przykręcone do ramy pojazdu i przeczyść połączenia drobnym papierem ściernym. z biegiem czasu na powierzchniach metali występuje korozja w postaci m.in tlenków, które często bywają izolatorami (no chyba, że masz skuter ze złota :D ). To samo dotyczy kostek, którymi jest podpinana instalacja elektryczna. Ostatnio było dosyć "mokro", wiec nawet wilgoć na kostkach potrafi zrobić swoje. Ostatnia sprawa to przetarcia izolacji na przewodach elektrycznych, które powoduje zwarcie. Najczęściej dzieje się to na tyle skuterka, gdzie masz amortyzator (ogólnie nad nim), to wszytko pracuje, przewody masz przymocowane to stalowej ramy i sobie tak trze, aż się wytrze. Leć po przewodach od tylnej lampy i szukaj uszkodzeń na nich.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 wrz 2017, 22:39 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
No z tym regulatorem to tez nie zawsze do końca tak jest ja np miałem słabe światła tak samo ledwo świeciły i nie było ładowania, wymieniłem regulator tak samo a kupiłem następny i wszystko wróciło do normy więc czasem można mieć wyjątkowego pecha i kupić wadliwy towar.




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 wrz 2017, 17:33 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8326
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
damiano20017 pisze:
więc czasem można mieć wyjątkowego pecha i kupić wadliwy towar.


Masz prawo ,aby wadliwy towar reklamować. W końcu płacisz za prawną rzecz.




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy