Dzisiaj jest 19 mar 2024, 6:08



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 23 sty 2018, 15:51 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Witam otóż dziś postanowiłem sprawdzić kompresje w moim Romecie 717 AC na Dr Evo 70 żeby wiedzieć co usprawnić na przyszły sezon i wiedziałem że kompresja nie będzie jakaś mega zaskakująca ale sprawdziłem ją dziś na zimnym silniku najpierw i wynosiła 7,5 bara jeśli dobrze wszystko sprawdziłem a następną próbę zrobiłem gdy skuter pochodził bez osłon przez ok 5 minut i ciśnienie wynosiło ok 8 bar, nie sprawdzałem ciśnienia po jeździe bo było strasznie zimno i dałem sobie spokój ale ogółem skuter odpala chodzi, trzyma obroty jedyne co zauważyłem to chyba tylko lekko przypocona uszczelka cylindra. Może coś skapnęło a może coś się dzieje.I tu moje pytanie co zrobić z tym faktem? Czy jeździć następny sezon czy może lepiej zajrzeć tam do środka i zobaczyć co się dzieje? dodam że łączenie głowicy z cylindrem jest suche,lewy uszczelniacz wymieniony a prawy wcześniej jak patrzyłem był suchy.
Cylinder ma przelatane 5400km.




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 23 sty 2018, 18:11 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Ja bym tam zajrzał, nic nie ma prawa kapać czy sączyć się spod cylindra/głowicy. Ogarnij to i ponownie sprawdź kompresję.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sty 2018, 18:45 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
Tylko wiesz Jak to jest, trochę pieniędzy ogarnąłem na jego ogarnięcie na przyszły sezon ale boje się do tego zabierać żeby nic nie zepsuć bo raczej na pewno trzeba by było wyciągnac silnik z ramy, w 4t mialem o tyle prosto ze szpilka kilka kabli i linka hamulca a tutaj nigdy jeszcze nie wyciagałem i niby 2t to proste ale strach jest zeby nie pogorszyc sytuacji.

-- 23 sty 2018, 19:45 --

Niby luzów wału bocznych nie ma jako takich ale boje się o luzy górne korby, tak czy siak to takie roboty lepiej wykonywać na silniku po za ramą czy taki ogólny przegląd to w ramie?




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sty 2018, 21:02 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Luzy można stwierdzić bez wyjmowania silnika a cyl zdjąć tak samo idzie bez wyjmowania. Jak zamierzasz na dworzu to robić w taką pogodę to odpuść odrazu. Lepiej wtedy w domu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 sty 2018, 21:58 
**

Rejestracja: 16 lip 2016, 17:16
Posty: 272
Pojazd: Baotian BT49QT-12 Romet 717
W zwykłym garazu ale nie ocieplanym wiec temperatura jak na dworzu, no własnie luz jeden stwierdziłem ruszając magnetem lekko i czuc bylo jak by luz na korbie był ale może to były złudne przypuszczenia tak czy siak boczne sa bodajże ale nie wyczuwalne wiec spoko.

-- 23 sty 2018, 22:58 --

Bo tak to skuter i odpala i jeździ bardzo dobrze.




_________________

Cylinder:DR Evolution 70cc
Gaźnik 21 mm
Ssanie ręczne Stage 6
:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy