Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:45



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 03 paź 2018, 15:18 
*

Rejestracja: 01 paź 2018, 17:18
Posty: 23
Pojazd: romet 797
jaki to gażnik ?jak wyregulować ssanie automatyczne po wymianie ( śrubka na górze) zalewa świece

[img]https:/[img]/[/img]preview.ibb.co/kNAYie/IMG_20181001_175118.jpg[/img]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 03 paź 2018, 15:18 --

sam sobie odpowiem to jest, gażnik TK podobno udana konstrukcja . po analizie układu doszedłem co jest do czego i udało się wyregulować. jak jest ciepły działa OK ale pozostała sprawa ssania. kręcąc śrubką wysuwam iglice i to jest stan 0 po załączeniu napięcia wysuwa się iglica i zamyka ssanie , teraz jak ustawić poziom 0 ?. czy nikt tego nie regulował? pozostanie mi eksperymentowanie. jak macie ustawioną iglice na dyszy głównej? ja mam na 2 wcięciu od góry , na 5 możliwych.czy wycięcie kryzy na zasysanym powietrzu do filtra powietrza skutkuje wymianą dyszy głównej.jeśli tak to jaka jest fabryczna dysza w romet 797 2013.

P.S.mam wrażenie że nikt nie odpowiada. i sam sobie pisze i tłumacze . chyba nie o to chodzi na forum pozdrawiam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 paź 2018, 16:29 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Słuchaj, raczej większość ma tu markowe gaźniki typu dellorto/keihin i tam nie ma regulacji ssania. Pytasz jaki gaźnik? china :) Firma ta mi nic nie mówi i raczej nikomu stąd, jedyne japońskie to Keihin znam. Masz gaźnik, to czemu nie sprawdzisz dyszy? W chinolach to loteria, jeden ma 65, inny 68 a jeszcze inny 80.

Forum jest świetne, jednak tworzą je ludzie a nie boty.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 paź 2018, 12:33 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
TK to podobno japońska firma teikei. Kiedyś był taki gaźnik na mielochu pod marką tec za lekko ponad 200zł.




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 paź 2018, 20:39 
*

Rejestracja: 01 paź 2018, 17:18
Posty: 23
Pojazd: romet 797
do scoot !!!!
piszesz byle pisać czy co na zdjęciach widać że japoniec a tymi wciskasz że chinol. co do ssania tossanie automatyczne ma regulacje iglicy wysuwanie lub chowanie w stanie spoczynku czyli pozycja 0. narazie więcej się nauczyłem analizując wygląd gażnika i ssania niż wyczytałem na forum
więc mama słabiutkie zdanie o forum . może to że już po sezonie. albo są tu same alfy i omegi i początkujących mają gdzieś bo te ORŁY nie będą gadać ze świerzakiem.dodam że skyterkiem simson śmigałem prawie 40 lat temu.ale spoko dam rade i romecika obczaje pozdrawiam niedowidzących .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 paź 2018, 1:28 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Posty: 34
Lokalizacja: Ożarowice
Pojazd: Aprilia Sr <3
Cytuj:
P.S.mam wrażenie że nikt nie odpowiada. i sam sobie pisze i tłumacze . chyba nie o to chodzi na forum pozdrawiam


Raczej nikt nie mial nawet stycznosci z takim gaznikiem




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 30 paź 2018, 8:32 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Miał, miał styczność. Dość fajny gaźnik, są kopie chińskie ale ten jest oryginalny. Kosztuje taki ok 160 - 200zł nowy.
Montowany seryjnie w skuterach ROMET (oczywiście nie we wszystkich)
Sam maiłem w swoim RXL z cylindrem DR EVO 70. Gaźnik jest 19mm. Latało to bardzo fajnie.
Co do regulacji to ssania nie ruszaj, bo to jest raczej działanie zero jedynkowe a nie płynne działanie.
Tłoczek i tak się wysuwa więcej niż ma miejsca i zawsze domknie kanał ssania.
Przypomnę, że jak jest ssanie bez napięcia (stan spoczynku) to ma otwarte kanały ssania, a dopiero po podaniu napięcia ssanie się wyłącza zamykając te kanały.
I zakładaj tą kołderką na siłownik to będzie szybciej zamykał ssanie bo nie będzie takich strat na cieple a tam bimetal zamyka.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy