Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:49



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 14 sty 2019, 18:08 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 wrz 2018, 16:08
Posty: 32
Pojazd: speedfight 2
Witam, mam problem z dobraniem napedu a mianowicie wariatora w speedzie.
Set: gaznik 17,5 dellorto, polini 70cc kit, tecnigas triops, stock wario.

- dysza główna 6mm: 095
- dysza wolnych obrotów: 038
- dysza ssania: 045
- iglica: A2
- przepustnica: 40

A mianowicie sprawa wyglada w ten sposob, ze po wymianie wydechu z gianelli extra v2 na tecnigas triops
musze wyregulowac lepiej naped bo osiągi sie zmienily driametralnie na gorsze.
(Majac na mysli naped mowie o wariatorze bo to jest podstawa)

Kwota jaka posiadam na wariator jest to 400 zł.
Moje pytanie brzmi, jaki najlepiej dobrac wariator za te pieniądze ? Pytanie kieruje do osob ktore
robily juz regulacje w speedzie i znaja sie na rzeczy.
Czekam na propozycje z waszej strony i dziekuje z gory za kazda podpowiedz :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 14 sty 2019, 19:11 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Regulacja w speedzie nie różni się niczym od regulacji w innym skuterze, metodologia jest ta sama. Masz poradniki na forum ale zakładam że się z nimi zapoznałeś bo od jakiegoś czasu się z tym męczysz.
Po zmianie wydechu na wyżej obrotowy potrzebna jest regulacja gaźnika. Po tym lecisz na napęd, może wario po prostu konstrukcyjnie uniemożliwia osiągnięcie większego v-max'u albo nadaje sie po prostu do kosza. Polecam s6 sport pro albo polini evo (nie zwykłe). Skoro tak się męczysz z tym to daj tu zdjęcie ile zostało zmazane z wariatora po zrobieniu na nim kreski i wkręceniu na stopce na max rpm. Twierdzisz że to nastało po zmianie wydechu, skąd ten wydech? Sprawdzałeś czy kolanko ma przelot i w stingerze jest przelot? Może jakiś imbecyl wbił blokadę na chama i sprzedał. Jeśli rzeczywiście napęd to tak jak wyżej. Nagraj film jak lata sqter.

I proszę o jedno, nie pisz ile ktośtam leci na czymśtam bo internet to jedno a realia drugie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 sty 2019, 21:06 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 wrz 2018, 16:08
Posty: 32
Pojazd: speedfight 2
Nie zabardzo mam jak nagrac jak speedzik lata, lecz po dłuzszym namysle twierdze, ze to kwestia gaznika (sam go regulowalem tak samo mieszanka a dysz nie ruszalem) mozliwe, ze po prostu zle to zrobilem lub trzeba ,,pokombinowac" z dyszami. Najgorsze jest to, ze nie mam jak teraz tego zrobic bo moj mechanik teraz nie robi skuterów, (dopiero jakos w okresie letnim teraz tylko quady) a o wariator sie pytam tak na przyszlosc bo i tak mialem zamiar kupic wiec sie spytalem :D
Spróbuje jakos sie skontaktowac z mechanikiem moze mi ogarnie ten gaznik jak sie okaze ze to nie gaznik to bede probowal dalej z wariatorem, rolkami etc. Dzięki za pomoc!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy