Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:29



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 sie 2019, 12:42 
*

Rejestracja: 05 sie 2016, 14:00
Posty: 31
Pojazd: x-max
Witam

Kupiłem skuter w częściach po jakim małoletni tunerze za przysłowiową flaszke...
Udało mi sie go poskładać i uruchomić i wszystko działa.

Jest założony jakis tuningowy naped, skuter rusza dopiero przy wysokich obrotach około 3-4tys obr i jest bardzo zrywny przy ruszaniu, problem w tym ze kupilem skuter dla starszej osoby 60-latka i chciabym zalozyć jakis fabryczny naped zeby skuter jeżdził "normalnie" w sensie zeby ruszał spokojnie i nie jechał szybciej niz 60km/h, nie wiem jaki tam był naped fabryczny?
wiem ze sa założone rolki 3g i czerwona spreżyna.
dodany jest do tego wydech extra giannelli, ktory tez jest bardzo głośny, tez chciałbym założyc fabryke...

Doradzcie co tam włozyc żeby skuter był grzeczny jak z fabryki :)


Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, 12:42 przez scoot, łącznie zmieniany 1 raz
Przeniesione do odpowiedniego działu, proszę czytać do czego jaki dział służy.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 sie 2019, 14:34 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
3-4k rpm to niskie obroty, przeciętny sport startuje z 6k rpm bo od takich rpm jest dopiero rezo. Silniki skuterów są "wysokoobrotowe" i to musi jeździć na 3-4k+. Nikt nie musiał tuningować, np. kymco s9 startuje od 6k rpm fabrycznie. Piaggio startuje od jakiś 3-4k właśnie (full seria). Kup seryjny wydech, wyreguluj napęd i gaźnik (mniejsza dysza). Jeśli nadal będzie "zbyt mocny" to ten 60-latek musi sobie go odpuścić. Skutery 4t są słabsze to może było takiego kupić.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 sie 2019, 19:31 
*

Rejestracja: 05 sie 2016, 14:00
Posty: 31
Pojazd: x-max
No może źle napisałem, bo 3-4 tys obr to tak tylko zgaduje, nie mam obrotomierza , ale po dźwięku słysze ze silnik wchodzi na bardzo wysokie obroty...
Mam porównanie z aeroxem od znajomego, jest to bardzo podobny silnik(jesli nie taki sam) i u niego nie ma na pewno takich wysokich obrotów przy starcie i płynnie rusza, a mój wyrywa jak szalony ;)

Na pewno był jakis tuning bo na tym jezdził jakis małolat i duzo kasy w to ładował...
Skutera kupiłem od ojca tego małolata i gadał ze on tam coś ciagle kupował i ładował dużo kasy.
Chciałbym tam poprostu założyć jakiś standardowy napęd.

Skutera kupiłem za flaszke i nie chciałbym tez naciągać tego dziadka bo za innego skutera nawet 4t trzeba wyłożyc troche kasy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 sie 2019, 20:02 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Masz napisane jak wyżej, idź do garażu i rób.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy