Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 14:58



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 14 maja 2021, 14:03 
*

Rejestracja: 14 maja 2021, 13:22
Posty: 7
Pojazd: Piaggip NRG Power

Ostrzeżenia: 1
Witam serdecznie. Mam pytanko kupiłem nowy wariator Top Racing. Gdy to zamontuje to skuter nie chcę jechać tak jakby się slizgalo sprzeglo..na obroty się wkreca tylko ledwo jedzie A jak dotkne po 20metrach dzwon to można się opazyc. Co może być przyczyną? Dodam że mam cylinder stage6 70cc założony . A na Seryjnym wario chodzi lepiej ale tez czuć że lekko może się slizgac. Dziękuję za info. Pozdrawiam :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 14 maja 2021, 15:11 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Cylindrów stage6 to jest wiele, dużo to nie wnosi. Marna regulacja napędu -tyle.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 maja 2021, 15:16 
*

Rejestracja: 14 maja 2021, 13:22
Posty: 7
Pojazd: Piaggip NRG Power

Ostrzeżenia: 1
Napędu rozumiem. Ale co dokładniej? Gdyż na starym wario jest praktycznie dobrze. Ale widać że pasek nie wchodzi na sama górę (na starym) na nowym od razu 10tys obrotów i jedzie Max koło 17km/h. A do gory z 7-8mm brakuje bo zaznaczyłem markrerem na wario




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 maja 2021, 15:19 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Na przyszłość nie pisz w 5 działach o tym samym bo nie przyspieszysz tym nic.
Zacznij od podania konfiguracji dokładnej silnika/napędu, będzie prościej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 maja 2021, 15:01 
*

Rejestracja: 14 maja 2021, 13:22
Posty: 7
Pojazd: Piaggip NRG Power

Ostrzeżenia: 1
No także mam sprzeglo oryginał jeszcze bodajże i dzwon. Co było zmieniane. Nowy cylinder,tlumik leovince TT oraz ten wariator nieszczęsny. Aaa i sprężynki sprzęgła na żółte. Nie mam pojęcia dlaczego na tym nowym nie chcę chodzić. C9 może być przyczyną?

-- 17 maja 2021, 15:01 --

Jakie sprzeglo wybrać? Do dzwonu Tec CNC 107mm. W miarę dobre nie za miliony :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 maja 2021, 20:16 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
80 stopni już powoduje oparzenia, także to nic nie wnosi czy parzy czy nie, normalna temperatura. 10000rpm za dużo jak na leo TT, celuj w 8000-8500 rpm. Wnioskuję że nadal nie przeczytałeś poradników forumowych o regulacji napędu i czekasz na gotowe. Ja nie wyreguluję za ciebie, ale mogę jedynie naprowadzić. Za wysokie obroty kręci. Sprzęgło dobre i tanie np. polini for race 3g. Masz też podkładki tulejki, trzeba ustawić tak żeby rolki mogły wypchnąć pasek na max obwód i jednocześnie żeby pasek był blisko tulejki wario a nie luźno na tulejce. Trzeba mieć w ręku żeby wszystko sprawdzić, tutaj nawet 0,5mm gra rolę.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 maja 2021, 17:20 
*

Rejestracja: 14 maja 2021, 13:22
Posty: 7
Pojazd: Piaggip NRG Power

Ostrzeżenia: 1
Okej rozumiem dzięki wielkie. Jutro na spokojnie to ogarnę. Właśnie podkładki były bodajże 3 lub 4. A żadnej z nich nie zakładałem być może to tego powód. A te podkładki to zza blaszka założyć od wario od strony silnika tak? A druga sprawa to że tuleja co była w zestawie jest za krótka i przeciwtalerz był luźny więc musiałem od starego założyć.

-- 24 maja 2021, 17:20 --

Jaki proponujecie wydech do Stage6 mk2? Obecnie Leovince TT HandMade.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy