Dzisiaj jest 29 mar 2024, 2:00



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 lip 2020, 18:52 
*

Rejestracja: 10 sie 2019, 3:33
Posty: 5
Pojazd: skuter
Skuter Jiajue JJ125t-13 z pojemnością zwiększoną do 150 cc (zmieniono tylko cylinder, tłok i głowicę). Gaźnik PD24J. Jaka prawidłowo powinna być dysza główna przy 150 pojemności? Bo rozumiem, że dysza wolnych obrotów zawsze jest taka sama? Teraz nawet nie wiem, jakie mam, bo chińczykom nie przyszło do głowy jakoś ich oznakować. :/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 13 lip 2020, 14:53 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Poszukaj w manualu od tego chinola jaka jest fabryczna, masz tam silnik chyba 152qmi. W quadzie china 110 była dysza 100 jak pamiętam. W biegówce 125 też około 100, więc na pewno powyżej 100 celuj.
Zakładając że 50tka ma dyszę 80 jako odblokowaną, musisz kupić rozmiar 138. Można to wyliczyć w proporcji.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2020, 17:20 
*

Rejestracja: 10 sie 2019, 3:33
Posty: 5
Pojazd: skuter
W polskiej książeczce dołączanej w punkcie sprzedaży poza podanym prawidłowym ciśnieniem w kołach nie ma żadnych danych technicznych. A innego manuala do tego modelu nie znalazłem nawet po chińsku. No dobra, mam gdzieś zestaw naprawczy do tego gaźnika pod pojemność 150cc. Jest tam też iglica i dysze (oczywiście też nieopisane). Wymienię i zobaczę co to da. Na razie dzięki.

Aha, jak już rozmawiamy, to chciałbym jeszcze zapytać o rozrząd. Nie da się ustawić tak idealnie, żeby wskaźnik był na znaku, a otwory w zębatce równo z krawędzią kartera. Jak spuszczę napinacz łańcuszka to zawsze albo jeden otworek trochę się chowa, albo wskaźnik jest nieco za znakiem. Nie są to duże przesunięcia, ale jednak. I teraz pytanie, czy luz na zaworach ustawiać, gdy wskaźnik jest równo na znaku, czy wtedy, gdy otwory są równo z krawędzią?

-- 21 lip 2020, 17:20 --

Hmm, a dysza wolnych obrotów? Oryginalnie przy pojemności 125cc była dysza numer 35. Po przeróbce na 150cc ją także powinienem zwiększyć? Na ile? 38?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy