Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:16



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 26 mar 2009, 22:29 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 15:51
Posty: 12
Lokalizacja: KATOWICE
Pojazd:
tym razem mam dosyć poważny problem mianowicie zgubilem klucze do skutera ten do stacyjki ten do schowka pod siedzeniem oraz do kufra
i nie wiem teraz co zrobic bo zdaje mi sie ze kluczy juz nie odzyskam a jakos musze sie dostac do kufrów i odpalic jakims cudem maszynke :)

ma ktoś jakis pomysl ? albo czy da sie wymienic stacyjke a jesli juz sie da to w jaki sposob ... szczegolnie intryguje mnie patent z odtwieraniem schowka pod siedzeniem .. bo tam mam kask




_________________

www.mikiziko.fora.pl - moje forum dyskusyjne
19.000 postów ponad 200 userów dołącz

FORUM O WSZYSTKIM DLA WSZYSTKICH


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 26 mar 2009, 22:47 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2009, 22:09
Posty: 143
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pojazd:
Z buta... ;P

Nie masz moze kluczy zapasowych ..., u mnie 1 kluczyk do wszystkiego jest w skucie do schowka, tego pomiedzy nogami i stacyjka

Odpalic skuta mozna bez kluczyka, ale jak dorobic nowy klucz nie wiem <bezradny>




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 mar 2009, 23:01 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lip 2007, 23:17
Posty: 297
Lokalizacja: Rybnik
Pojazd:
A jaki masz skuter? Bo w jednych skuterach jest łatwiej w drugich cięzej mój ptent zrobić.. Żeby dostać się do schowka musisz włożyć rękę pod plastiki (szybkie wyjście) od tej strony któej jest zamek do schowa i tam jest linka idzie od tego zamka.. Pociąg ją poprostu..

Jak masz czas i nie umisz wyczuć tej linki, to po prostu ściągnij tylnie plastki po lewej stronie (zazwyczaj tam jest zamek do schowka) i pociąg tą linke wtedy..


Tyle że.. Np. w skuterze keeway matrix, focus, cpi oliver itp to jest łatwo zrobić, ale u mnie (TGB r50x) już tego nie da rady, bo schowek mam otwierany normalnie w stacyjce..

Pozdro




_________________

..Gucia za nic nie oddam! ^^
..A Bashan- to bashan! ^^

.mały powrót na forum!
GG? 4864242
Pzdr




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 26 mar 2009, 23:22 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 15:51
Posty: 12
Lokalizacja: KATOWICE
Pojazd:
mam PGO na czesciach TGB tak wiec mozna powiedziec ze to prawie to samo

a odnosnie kluczy to mialem ich 3 sztuki i kazdy byl do czegos innego pierwszy taki z okragla koncowka byl do stacyjki drugi srebrny caly wkladalo sie z boku skutera i otwieralo sie nim schowek no i trzeci do kufra

o tyle co do kufra to nie problem bo moge sobie wymienic na nowy (ewetualnie zawartosc wydobyc za pomoca mlotka czy czegos podobnego ) to dostac sie do tego co mam pod siedzeniem to maskra

dodam tez ze ze stacyjka niestety nie mialem dolaczonych zapasowych kluczykow i po utracie orgialnych kluczy zostalem na przysłowiowym "lodzie"

ma ktos jescze jakies dobre rady
p.s ta linka to gdzie dokladnie leci w skuterze ????




_________________

www.mikiziko.fora.pl - moje forum dyskusyjne
19.000 postów ponad 200 userów dołącz

FORUM O WSZYSTKIM DLA WSZYSTKICH




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 6:38 
R.I.P. - w naszej pamięci [*]
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2008, 18:25
Posty: 4162
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd:
Jak otwieranie kufra jest w stacyjce to do zamka też musi iść linka.Trzeba by zdjąć plastiki aby było dojście do stacyjki.A potem to już brutalne operacje bo stacyjka jest przynitowana,Przynajmniej u mnie.Osobiście też mam jeden kluczyk do stacyjki a co z tym idzie do zamka kanapy.Wymyśliłem patent jak otwierać kanapę bez klucza.Po podaniu pomysłu na forum nie znalazł on zainteresowania.No cóż ,każdy kowalem swego losu :?




_________________

Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 6:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 15:51
Posty: 12
Lokalizacja: KATOWICE
Pojazd:
no ja tak jak mowilem mam kazdy klucz do innego zamka bynajmniej mialem do czasu zgubienia

a teraz przyda mi sie nawet najglupszy pomysl jesli chodzi o te otwieranie jutro albo jescze dzis rozkrece co sie tylko da w skuterze no i bede kombinować




_________________

www.mikiziko.fora.pl - moje forum dyskusyjne
19.000 postów ponad 200 userów dołącz

FORUM O WSZYSTKIM DLA WSZYSTKICH




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 11:04 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lip 2007, 23:17
Posty: 297
Lokalizacja: Rybnik
Pojazd:
Mycen, też tak myślałam.. Ale ta linka jest w takim "pancerzu" który niestety jest nieruchomo przyczepiony.. Więc nie da się tego pociągnąc, żeby siedzenie odskczyło do góry.. Tak więc ja raczej kluczyków zbubić nie moge..

A ztym siedzeniem spróbuj otworzyć tak jak mówie.. Bardzo często jest to skuteczne ;D




_________________

..Gucia za nic nie oddam! ^^
..A Bashan- to bashan! ^^

.mały powrót na forum!
GG? 4864242
Pzdr




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 11:16 
R.I.P. - w naszej pamięci [*]
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2008, 18:25
Posty: 4162
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd:
Jak jest dojście do pancerza to lepiej wymienić linkę i pancerz niż zdemolować polowe skutera żeby się dostać do skrytki.Jesteś bardzo pomocna :wink: ,ja nie wiem jak w tym skuterze dobrać się do tego :ups:




_________________

Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.


Ostatnio zmieniony 27 mar 2009, 11:50 przez Mycen, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 12:45 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 15:51
Posty: 12
Lokalizacja: KATOWICE
Pojazd:
cos czuje ze sie bede z tym mordowac jakis czas
i bez rozkrecania tego i owego sie nie obejdzie tak wiec mysle najpierw zeby pochytać jakies czesci np zamek a potem sie za to zaczynac zabierac :D

swoja droga przy okazji moge wymienic co nieco do skuterka skoro juz go rozkrecam
przynajmniej dobry powod mam aby sie z nim pobawic nieco




_________________

www.mikiziko.fora.pl - moje forum dyskusyjne
19.000 postów ponad 200 userów dołącz

FORUM O WSZYSTKIM DLA WSZYSTKICH




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 15:50 
R.I.P. - w naszej pamięci [*]
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2008, 18:25
Posty: 4162
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd:
Daj przynajmniej szkic jak wygląda ten zamek w kufrze,ja mam na sel 2 zamki z podwójnymi kluczami.Jest tak że wszystkie klucze pasują do obydwóch zamków.Może do kufra ci się nada.




_________________

Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 18:12 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:40
Posty: 275
Pojazd:
Możesz wykręcić stacyjkę po czym udać się z nią do pana który na jej podstawie dorobi Ci kluczyk.




_________________

Piaggio Typhoon X 2004 LC
WSK M06B3 125 1971
_____________________________________________________________________________________________

Malossi MHR Team 50ccm/70ccm
Malossi MHR Reed Valve
Malossi MHR RHQ Crankshaft
Malossi MHR OverRange
Malossi MHR Delta Clutch
Malossi GasBox
Polini For Race 3
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 28 mar 2009, 17:12 
**

Rejestracja: 23 lis 2008, 12:52
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań - komorniki
Pojazd:
damianekj pisze:
Możesz wykręcić stacyjkę po czym udać się z nią do pana który na jej podstawie dorobi Ci kluczyk.


dokładnie , tak zrób! A co do odpalenie skutera to rozłącz kostkę tą co idzie od stacyjki , kopni i odpali ;] problem będzie ze zgaszeniem ;p ew. jak nie masz kasy na nowy kluczyk itd to zrób sobie włączanie i wyłączanie skutera na kłódkę taką od bram , sprawdzone :D Kumpel tak miał w bwsie;]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 29 mar 2009, 17:20 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 15:51
Posty: 12
Lokalizacja: KATOWICE
Pojazd:
spoko pomysl rewelka moge go przeciez odplac na kabelki jak w starych dobrych filmach sensacyjnych koles wsiadal laczyl 2 kabelki i rura :D

dzieki za wszystkie koncepcje ;) na pewno cos niebawem pokombinuje :D

EDIT :

krótka relacja z naprawy :
w życiu bym nie pomyslal ze caly moj skuter da sie otworzyc srubokretem i nożyczkami biurowymi
kufer poszedl na pierwszy ogien po prostu wlozylem cos plaskiego i przekrecilem zamek sie otwarl bez szemrania :D ze stacyjka to bylo az tak smiesznie ze nawet plastikow nie musialem odkrecac tylko wlozylem srubokret do srodka przekrecilem kilka razy a ze nie dalo sie go potem wyjać to pociagnalem i ku mojemu zdziwieniu wyciagnalem caly wklad wraz z zapadkami :D tak wiec zero roboty z odkrecaniem czego kolwiek
jesli chodzi o schowek pod siedzeniem to tutaj bylo troche szamotania ale chwycilem siedzenie i przekrecalem gwaltownie srubokretem i sie udalo :D

tym razem dorobiłem sobie 2 klucze do stacyjki tak na wszelki wypadek gdybym znow gdzies posial jeden z kluczy :P

p.s koszt takiej zabawy z dorobieniem klucza do zamka wynosi 40 zl (30zl za dorabianie do wkladki +10zl za drugi klucz )

ktos wczesniej nadmienial ze ma 2 zamki do kufrów do sprzedania moge prosić o fotki ów zamków bo to by wyszlo taniej niz dorabienie klucza do kufra :P

dzieki za rady :)




_________________

www.mikiziko.fora.pl - moje forum dyskusyjne
19.000 postów ponad 200 userów dołącz

FORUM O WSZYSTKIM DLA WSZYSTKICH


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 7:13 przez mikiziko, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy