Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 8:30



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 maja 2009, 17:52 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
Mam w mojej Super dziewiątce tylko wario wyminione na jak w temacie Multivar z rodu Malossi' nie wiem jakie są tam rolki wsadzone bo potrzebni właściciel wyminił wario, chce dać mu cięższe rolki(teraz mi idzie jakieś 85km/h bez trudu) chce zwiększyć v-max do maxymalnie tych 90 pare ale nie mieć znowu muła na starcie... co radzicie?

PS: nie chce wyminiać innego niczego niz rolek




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 11 maja 2009, 18:14 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lut 2009, 14:44
Posty: 211
Lokalizacja: Radzymin
Pojazd:
Rolki masz 16x13 co do wagi to malossi w wariatorem daje 9.0g wiec pewnie takie siedzą ale nikt jasnowidzem nie jest i ci nie powie jaką wage rolek masz trzeba odkręcic przekładnie i zwazyć rolki jak niemasz wagi na której można by to zważyć to przejdz sie do jubilera. Ja na twoim miejscu kupił bym jakiś sportowy komin to da ci dużo z przyśpiechy w porównaniu do tego jak jest i polecisz te 90




_________________

>>Kymco Super 9 by kamil92x<<<




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 14:02 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
W planach mam zrobienie bendiksa, Wymiana rolek i może stożek ale powiedzcie mi czy trzeba dysze wyminieniac na gaźniku na stożek, mam raczej seryjny gaźnik wraz z ta całą dyszą... Srożek to mi raczej nic nie da, ale zastanawiam sie nad kupnem, tylko jak trzeba bedzie dysze zmieniac to nie bede zakładał stożka tylko już poczekam i tak jak który raz z kolei mówicie żeby do Tego Multivar'a dać jeszcze wydech tecnigasa jakiegos nie wiem może Next-R, czy może jescze lepszy ale nie powyżej 450zl no do tych 500 to można cos chyba wybrać? co polecacie? Czy wyminiac ten stożek i zaraz za nim dysze czy poczekać i kupic tłumnik sport? i jeszcze jakie rolki do tego wario jakby cos i jakie do Tecnigasa Next-r?




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 14:55 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lut 2009, 14:44
Posty: 211
Lokalizacja: Radzymin
Pojazd:
Co do stożka to u mnie po założeniu róznica w przyspieszeniu była odczuwalna a co do v-maxu niewiem bo niesprawdzałem i przy zmianie na stozek musisz zmienić dysze na większą coś w okolicach #100. Co do wydechu to bierz next-r bo jak chcesz nówke to nic ciekawszego nie kupisz do 500zł bo euro ostatnio podskoczyło no chyba ze w uzywanych poszukasz. Co do tego co najpierw wymienic to zalezy ile masz kasy i czy w najblizszym czasie przewidujesz jakis przypływ gotówki bo jezeli niewiele brakuje ci do wydechu to poczekaj na wydech i potem stozek a jezeli masz kase na stozek i bedziesz za jakis czas miał przypływ gotówki zeby kupic wydech to bierz stozek.




_________________

>>Kymco Super 9 by kamil92x<<<




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 14 maja 2009, 19:37 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
a rolki np. 9.5gram będą dobre do multivara. troche przyspieszenie spadnie ale da v-maxa... jak sądzicie?




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 maja 2009, 13:53 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
z wagą przesadzać nie możesz mo skuter będzie się tak długo rozpędzał żę na ten Twój v-max rozpędzi się po 2 minutach :p polecam nie przesadzać ale raczej dobrać tak rolki by i przyspieszenie i v-max było do przyjęcia : ) to że TY włożysz do sqterka cięższe rolki to nie znaczy żę Ci on poleci 100 km/h na samym wario. Liczą się też przełożenia. Na moje oko rolki z kompletu z wariatorem są za ciężkie a co dopiero 9.5 g :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 maja 2009, 18:11 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
to co do multivara 9 gram? wiem że nie pozwolą przełożenia żebby 100 pojechać z samym multi.... chce te no niech bedzie 85km/h spokojnie co poradzisz?




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 maja 2009, 18:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
hmmm... powiem tak. Najpierw załóż seryjne rolki od Kymco s9. One bodajże mają 8.3 albo 8.5 grama : ) jeżeli uznasz że za mało daj sobie te 9 g z kompletu od waria : )
a jeżeli uznasz że na tych seryjnych od Kymco jest ślimakiem ( tzn. wolny i muli) pokombinuj z rolkami lżejszymi albo z twardszymi sprężynkami sprzęgła :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2009, 17:27 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
nie przyspieszenie włąśnie mam dobre, i dlatego chciałbym zmienić te rolki na 9.0 lub 9.5 gram żeby mi doszło do 9tyś obrotów na obrotowmierzu to mniej więcej jest troche ponad 90km/h, no może 90 równe




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2009, 19:46 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
ma ktos link do kupna testowych rolek. powiedźmy od 6.5 gram do 9 gram??? na allegro.pl najlepiej jakby było




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2009, 20:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
dlaczego chcesz kupowac przez allegro ? ostatnio na forum mielocha się ktoś ogłaszał że sprzeda testowe. Ale w sumie to testowe kupuje się aby zestroić skuter. A ty już praktycznie to zrobiłeś. ja jak zamykam budzik to obroty mam na maxa tzn. te 10 tys. :P jak już tak bardzo Ci zależy na tym v-maxie to załóż sobie te o 0.5 g cieższe jednak może to nie poprawić v-maxa a wręcz zepsuć przyspieszenie skutera. Jest większe prawdopodobieństwo że będzie mulił.




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe


Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 20:48 przez BARTEK007, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 16 maja 2009, 23:03 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
czyli wg ciebie jakie dać te rolki, pamętająć że mam wszystko serie oprócz wariatora Multivar!!! nawet nie wiem jakie mam teraz rolki w nim, wg mnie to ja założyłbym 8.5 gram? i myśle że licznik by spokojnie zamykał ale ciekawe jak przyspieszenie? Ale chłopie słuchaj nie chce nic wyminiać oprócz tych rolek a rolki wymieniam bo chce miec nowe, nie wiem ile poprzedni właściciel jeździł na nich.... co doradzicie? a i jeszcze jedno-jakbym zakładał Stożkowy filtr powietrza to dysze jaką?




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 7:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lut 2009, 14:44
Posty: 211
Lokalizacja: Radzymin
Pojazd:
Mam kumpla który ma tez super 9 i miał rolki 9 gram na multiwarze i tecnigasie next-r bo mu tak "fachowiec" zestroił przyspieszenia w ogóle nie było a v-max na poziomie 85-90 miał teraz ma rolki 6,7g przyspieszenie zejebiste a v-max taki sam wiec niewiem czy jest sens pakować cieższe rolki zeby miec v-max wiekszy a rozpedzac sie do tej predkosci pół wieku. Seryjne rolki masz 8,4g a z multiwarem masz 9g wiec daj te 9g bo niema co kombinowac. Co do dyszy przy stożku to kup 100 i powinno byc dobrze.




_________________

>>Kymco Super 9 by kamil92x<<<




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 7:43 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
a po co Ci stożek przy tuningu wysokości wariatora ? Będzie troszeczkę lepszy dżwięk, no i może troszkę przyspieszenie. Kup lepiej tłumik a potem dopiero pomyśl sobie o stożku : )




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 10:08 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
tak tłumnik, chciałem sobie kupić tecnigasa nexr-r ale nie mam narazie hajsu więc chce kupić coś tańszego i troszkę żeby miał basowy dźwięk, więc załozyć nowe rolki czyli jak mówicie te 9gram albo,seryjne 8.4,8.5 gram... może przyspieszenie mi spadnie ale właśnie dlatego myśle że w niedalekiej przyszłości założe stożek a słyszałem że stożek daje delikatnie tego przyspieszenia a na jedno kolo to nie zamierzan go stawiać więc po co mi AŻ Takie dobre przyspieszenie.. wiadomo żeby go nie zamulic to chce miec troche przyspieszenia ale nie zaraz takie że na koło go postawić.. czyli rolki od 8.4 do max 9.0gram? a przy zakupie stozka nie daja dyszy większej? doradźcie mi jaki stożek kupić....




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 10:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
co Ty się chłopie tak na ten stożek uparłeś ... ? : ) zbierz sobie kasę na tłumik. Od samego komina i waria na koło Ci nie pójdzie : P Ty się boisz że walniesz pełną manetę ze startu i Cię na koło postawi ? W to musiałbyś włożyć trochę ingerencji. Mi osobiście zależy na wspaniałym przyspieszeniu i w miare dobrym v-maxie. :D Lubie poprostu zostawiać w tyle inne skuterki : ) Stożek tylko zwiększy Ci spalanie według mnie a przyspieszenia wogole prawie nie odczujesz, bo to jest skuter który waży ponad 100 kg. stożek fajnie się komponuje z wydechem sportowym . Wtedy uzyskasz basowy dźwięk




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 10:36 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lut 2009, 14:44
Posty: 211
Lokalizacja: Radzymin
Pojazd:
Dysze do stożka nepewno bedziesz musiał zwiekszyć co do stożka to najepiej Polini Airbox/Malossi E5/Revo S-type filtry praktycznie takie same wiec to juz zalezy od ciebie której firmy filtr zakupisz




_________________

>>Kymco Super 9 by kamil92x<<<




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 10:42 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
nie boje sie stawiac na koło i nigdy ni stawiałem bo po co, jkaby dało rade to okolo 90 chce poleciec! jakby dałorade to zrobic na wymianie samych rolkie było by zaj.... ale jeśli nie jesli te 85 to i tak dobrze,czyli wg ciebie Bartek007 to w stożek nie warto inwestować?




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 10:57 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lut 2009, 14:44
Posty: 211
Lokalizacja: Radzymin
Pojazd:
Co do przyspieszenie ze stozkiem to mam u siebie next-r, multivara i ostatnio założyłem sobie stozek revo s-type i czuc ze lepiej sie zbiera ale duzej róznicy nie ma




_________________

>>Kymco Super 9 by kamil92x<<<




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 13:35 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2009, 13:29
Posty: 180
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
ostatecznie wymieniam rolki na 8.4 do 9.0 gram, zobaczymy jak sie bedzie zbierać i jak z v-max'em, stożka nie do bedzie jeszcze więcej "pił".. a tego nie chce




_________________

Kymco Super 9 LC
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kymco/Super,9/75487




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy