Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 1:59



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 cze 2009, 18:01 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 11:45
Posty: 39
Lokalizacja: Kalisz Pom
Pojazd:
co moze grozic jak sie nie zarejestruje motoroweru czy tam innego pojazdu po uplywie 30dni od jego kupna


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 18:04 
Last Chance
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2009, 12:13
Posty: 516
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd:
Nic niby prawo nakazuje przerejestrowanie od chwili kupna pojazdu w ciągu 30 dni ale wiem że można jezdzić i wieńcej ,mam kumpla co jeździ już tak rok i nic tylko ubezpieczył go na siebie z czasem .


Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 18:22 przez elyseo, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 18:07 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 gru 2008, 17:23
Posty: 899
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Piaggio NRG MC2 Evo / Zip SP 2
Żeby ubezpieczyć na siebie musisz go mieć chyba zarejestrowanego na siebie bo podajesz w ubezpieczalni nr rejestracyjny. Ja tak miałem.




_________________

Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

NIE POMAGAM NA GG ! OD TEGO JEST FORUM !

Użytkowniku! Pamiętaj, że słowami jakich używasz i stylem jakim piszesz tworzysz wizytówkę swojej osoby.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 18:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 11:45
Posty: 39
Lokalizacja: Kalisz Pom
Pojazd:
Kolega Sadi czytaj uwaznie co ja napisałem :roll:
nie pytam o ubezpiecznie tylko o to co w temacie

a jezeli chodzi o ubezpieczenie to jest ubezpieczony na poprzedniego wlasciciela który najprawdopodobniej byl juz w wydziale komunikacji z pismem ze.......

Obowiązek powiadomienia o fakcie sprzedaży pojazdu
Na zbywcy ciąży obowiązek powiadomić Wydział Komunikacji odpowiedzialny za prowadzeni ewidencji pojazdów o dokonaniu jego sprzedaży. Zgodnie z art. 78 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 roku, Nr 108, poz. 908 z późniejszymi zmianami); par.13 ust. 2 rozporządzenia MI z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. Nr 133 poz. 1123 z 2002 r. z późn. zm.) na zbywcy pojazdu ciąży obowiązek zgłoszenia faktu sprzedaży pojazdu w terminie 30 dni od dnia dokonania transakcji sprzedaży pojazdu, niezależnie od tego czy nabywca zarejestrował w/w pojazd. Zgłoszenie sprzedaży nie jest równoznaczne z pojęciem wyrejestrowania. Zbywca musi wypełnić druk - Zawiadomienie o zbyciu pojazdu oraz przedłożyć kopię dowodu sprzedaży. Czynność ta związana jest z opłatą skarbową 5,00 zł - wniosek; 0,50 zł za załącznik.


Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 18:13 przez Kingkong, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 18:20 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 gru 2008, 17:23
Posty: 899
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Piaggio NRG MC2 Evo / Zip SP 2
Kingkong, Ty też uważnie czytaj :P
elyseo pisze:
że można jezdzić i wińcej mam kumpla co jeździ już tak rok i nic tylko ubezpieczył go na siebie z czasem

(pomińmy słowo "wińcej" :P ) To było sprostowanie do tego co pisał.




_________________

Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

NIE POMAGAM NA GG ! OD TEGO JEST FORUM !

Użytkowniku! Pamiętaj, że słowami jakich używasz i stylem jakim piszesz tworzysz wizytówkę swojej osoby.


Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 18:20 przez Sadi, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 18:24 
R.I.P. - w naszej pamięci [*]
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2008, 18:25
Posty: 4162
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd:
Kingkong pisze:
Obowiązek powiadomienia o fakcie sprzedaży pojazdu
itd itp.
To wszystko teoria.dam przykład.Sprzedałem Jawe.Nie odgłosiłem.Przyszło na mnie ubezpieczenie.Zignorowałem je.Przyszło ponaglenie.Poszedłem do PZU i mowie że sprzedałem.Wysłali mnie do WK.Tam chcą (nie wiem po co :roll: ) kopie i oryginał umowy>Mówię ze jak mam mieć obydwa :roll: Wysyłają mnie do kupca :mrgreen: 120km.Mówię że żartują.Wkurzyłem sie i mówię ze wobec tego zamiast umowy przyniosę zaświadczenie że spłonęła :mrgreen: Przy okazji powołałem się na druk jaki wypełniałem parę lat wstecz do Centralnego Rejestru Pojazdów.Niby do komputera>Po tym oświadczyli ze będą faceta szukać sami bo nie figuruje że zarejestrował Jawe>wcale go nie znaleźli a mnie dali spokój o czym zostałem powiadomiony telefonicznie :)




_________________

Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 18:28 
Ex Moderator

Rejestracja: 29 sty 2009, 17:33
Posty: 1202
Lokalizacja: Legnica
Pojazd: Yamaha Majesty 250
Kingkong,
Skoro dotarłeś do przepisów, to poszukaj dalej, może coś znajdziesz. Na pewno jakieś kary są za nieterminowe zarejestrowanie pojazdu, zarówno w wydziale komunikacji, jak i w Urzędzie Skarbowym, gdzie trzeba się najpierw zgłosić.
Ubezpieczenie pojazdu, jeżeli jest ważne to można jeździć, mimo że jest ono na poprzedniego właściciela. Nie można tylko jeździć po terminie , w którym kończy się data ubezpieczenia.

Mycen, przy wyrejestrowaniu pojazdu jest trochę łagodniej, niestety Urząd Skarbowy i WK nie lubią jak ktoś nie płaci im kasy na czas. Zresztą chyba nikt nie lubi długo czekać na kasę :mrgreen:




_________________

"Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:" - Mycen

Mycen, pamiętam i dziękuję .


Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 18:31 przez adames, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 18:38 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 11:45
Posty: 39
Lokalizacja: Kalisz Pom
Pojazd:
ok ok dzieki chociaz za tyle
nie chce mi sie rejestrowac moto bo okazalo sie ze za miesiac wylatuje za granice i moze wroce dopiero za pol roku albo i pozniej i nie wiem czy rejestrowac czy nie

Adames mozesz jaśniej z tym Urzedem skarbowym? co iales na mysli ze najpierw do US trzeba sie udac?

jezeli chodzi o umowe kupna i sprzedazy to wg niej kup[ilem moto za 750zl gdyz mialo bardzo duzy przebieg(oczywiscie nie prawda) a od tej kwoty chyba juz zadnej kasy mi urzad skarobwy nie wezmie z tego co wiem



znalazlem cos takiego ale odnosnie samochodu.........

Rejestracja samochodu: Nieprzerejestrowany samochód po upływie 30 dni

Zakupiłam samochód i niedługo minie termin 30 dni do jego przerejestrowania. W związku z tym szukam odpowiedzi na następujące pytanie: Co się stanie jeżeli nie przerejestruje samochodu w wymaganym terminie?



Odpowiada zespół motoEksperta:
Za niespełnienie tego obowiązku nie jest przewidziana żadna kara. Jedyne konsekwencje jakie mogą Panią czekać to kara z Urzędu Skarbowego, jeżeli w ciągu 14 dni od zakupu pojazdu nie przedłoży Pani odpowiednich dokumentów związanych z zakupem samochodu. Jednak w wypadku tego drugiego, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i nie ma tutaj z góry ustalonych stawek.


i teraz znowu pytanie jezeli u mnie minelo te 14 dni juz dawno a zbliza sie juz 30 dni od zakupu a ja nie bylem z umowa w Urzedzie Skarbowym a wiem ze nic mi nie zabiora kasy bo kupiłem moto za smieszne pieniadze 750zl i od wlasnie od jakies tam kwoty juz nie sciagają pieniedzy


Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 18:47 przez Kingkong, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 19:00 
Ex Moderator

Rejestracja: 29 sty 2009, 17:33
Posty: 1202
Lokalizacja: Legnica
Pojazd: Yamaha Majesty 250
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie o US. Jednak cena na umowie niewiele ma do ceny którą w US Tobie ustalą. Oni posługują się cennikiem , który Oni mają. Jeżeli się będziesz upierał przy swojej cenie, to Pani poprosi Ciebie o opinię rzeczoznawcy, a wtedy na pewno nie będzie Ci się to opłacało ( rzeczoznawca, za darmo tego nie robi).
W US musisz zapłacić chyba 2% ceny pojazdu. Jest to opłata, za zawarcie umowy cywilno-prawnej (kupna-sprzedaży).




_________________

"Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:" - Mycen

Mycen, pamiętam i dziękuję .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 19:22 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 11:45
Posty: 39
Lokalizacja: Kalisz Pom
Pojazd:
ok dzieki
nie wiedzialem ze trzeba placic za zawarcie umowy cywilno prawnej kupna-sprzedaży
eh :P

dzieki jeszcze raz

(jutro lece najpierw przerejestrowac moto na siebie pozniej do pzu sa zeby zmienili dane na polisie a pozniej do skarbowki ten smieszny podatek zaplacic)

zle napisalem najpierw trzeba isc zaplacic podatek i musza mi pieczatke walnac na umowie kunpa i sprzedazy a pozniej dopiero przerejestrowanie i zmiana danych na ubezpieczeniu

he he zeby sie nikt nie walnał tak jak wczesniej napisalem :mrgreen:


Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 19:28 przez Kingkong, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 cze 2009, 19:31 
Ex Moderator

Rejestracja: 29 sty 2009, 17:33
Posty: 1202
Lokalizacja: Legnica
Pojazd: Yamaha Majesty 250
Mała poprawka , musisz to zrobić w odwrotnej kolejności. Najpierw US, tam dostaniesz albo pokwitowanie, albo pieczątkę jako dowód, że masz uregulowaną sprawę z Fiskusem. Dopiero wtedy możesz w WK zarejestrować pojazd, a dopiero na końcu, jak to będzie już wiadomo, że to jest Twój skuter , możesz go ubezpieczyć na siebie. :mrgreen:

Ja pomału piszę, więc zdążyłeś poprawić się przede mną :mrgreen:




_________________

"Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:" - Mycen

Mycen, pamiętam i dziękuję .


Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 19:41 przez adames, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 cze 2009, 15:00 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 11:45
Posty: 39
Lokalizacja: Kalisz Pom
Pojazd:
tym postem można już zakończyc temat

więc tak

dzis byłem przerejestrowywać motorower na siebie
co było mi potrzebne.......
1. umowa kupna-sprzedaży
2. dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela
3. stara tabliczka rejestracyjna
4.(nie trzeba brać ze sobą ubezpieczenia jeżeli sie posiadało od poprzedniego własciciela pojazdu to już nie obchodzi wydział komunikacji i transportu czy masz moto ubezpieczone czy też nie ) :cool: no ale ja miałem

co zrobiłem najpierw......
1.poszedłem z umową do urzędu skarbowego aby zapłacic podatek za kupno owego moto..
i co dalej .........pisalem ze mialem na umowie ze kupilem moto za 750zl ale tam nie da sie zrobic w konia urzednikow tak latwo i Pani urzedniczka wyciagnela czarodziejska ksiazeczke i spojrzala ile kosztuje takie moto jak ja mam :mrgreen: i cena okazala sie duzo duzo wieksza ja glupka udalem ze to przez przebieg tak tanio bo bardzo duzy mial(oczywiscie nie prawda :P ) no i zapytalem co w takim wypadku wiec Pani odpowiedziala ze moze pojsc mi na reke i policzyc 2% od 3000zl (gdzie moto bylo o 1000zl drozsze) wiec nic nie mialem do gadania i sie zgodzilem zaplacilem 60zl dostalem pokwitowanie pieczatki na umowie kunpa-sprzedazy i polecialem z tym do Starostwa Powiatowego do Wydzialu Komunikacji i Transportu
2. W wydziale KiT wypełniłem wniosek o przerejestrowanie moto na mnie dałem starą tablice rejestracyjną i stary dowód rejestracyjny za rejestracje uiscilem opłate w wysokosci 101zl plus jakas tam oplata 1.5 czyli razem 102.5zl poszedlem z pokwitowaniem spowrotem do wydzialu KiT dalem je i uprzejma Pani kazała mi poczekac 30min na odbior nowej tablicy i Tymaczasowego pozwolenia owa Pani powiedziała ze mam sie zglosci 2-4tyg po oryginał dowodu rejestracyjnego wiec podziekowalem i poszedlem

dla formalnosci dodam bo moze ktos miec podobny przypadek ze powiedzialem ze wylatuje za granice za pare tyg i moge nie odebrac owego dowodu wiec owa Pani dala mi taki wniosek o pelnomocnictwo odebrania dowodu rejestracyjnego :cool: i moze to zrobic np mata ojciec lub ktos inny

chcialem sie udac jeszcze do PZU SA zeby zmienili dane na ubezpieczeniu na moje ale dowiedzialem sie ze musial bym wymowic tamto ubezpieczenie i zalozyc nowe wlasne i placic ytak jak ja nie mam zadnych znizek troszke duze pieniazki wie c zrezygnowalem z tej zmiany poczekam az skonczy sie okres ubezpieczenia i dopiero wtedy ubezpiecze je od nowa bo po co tracic te 3 miesiace tak jak ja mam jezeli ktos to oplacil za ciebie na rok z gory nie prawdaż :mrgreen:


i to tyle za wszystko zaplacilem 102.5 +60=162.5zl takze nie tak wiele


mam nadzieje ze komus sie to przyda to co napisalem ja sam pierwszy raz cos rejestrowalem na siebie itd takze od czegos trzeba zaczynac

pozdro




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 04 cze 2009, 7:41 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2009, 11:30
Posty: 174
Lokalizacja: Częstochowa
Pojazd:
Bardzo przydatne wielu nie wie co zrobić z rejestracją jakie są owe koszty. Zrób z tego może mały Arcik ?




_________________

http://bikepics.com/pictures/1682784/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy